arrow
profile_image
honeyMichell
od 1. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, letos jsem maturovala a snažila jsem se najít práci od začátku září( do 31.8 jsem brána jako student). Nakonec se mi to povedlo, našla jsem si práci v parfumerii, dva poslední srpnové týdny se zaučovala a paní vedoucí mi řekla, že od 1. září budu mít smlouvu..
Jenže 1. září za mnou, já už pracuji sama a mám služby vypsané, ale smlouvu jsem neviděla. Vyplňovala jsem tedy dotazník, kde se mě ptali kam mi mají posílat výplatu, jestli jsem registrovaná na ÚP atd- je možné, že to byla ta ,,smlouva?
A když jsem zaměstnaná- mám jít někam na pojištovnu to nahlásit nebo to udělá zaměstnavatel? Jde mi hlavně o to, abych pak neměla nějaké nedoplatky u pojištovnky, když nejsem na ÚP.

arrow
profile_image
muninek
od 13. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, pracovní smlouva má podle zákoníku práce mít 3 náležitosti: druh práce, místo výkonu práce a den nástupu do zaměstnání.. Já jsem taky nedostala smlouvu hned první den, ale podepisovala jsem ji až 2., zkus se zeptat paní vedoucí.

arrow
profile_image
honeyMichell
od 1. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jo jo já jí napíšu ale chtěla jsem se trošku informovat..
A šla si na tu pojištovnu nebo ne ?

No většinou jsou dvě kopie smlouvy, jedna je zaměstnavatele a jedna je pro tebe. Ty musíš obě podepsat, to se stalo? Poté odnést na ÚP a tam ti dají pro tebe, zaměstnavatele a pojišťovnu papír, aby věděli že nejsi již vedena na ÚP. Ale pokud dobře chápu, ty jsi ani na úřadě nebyla? Já nevím, jak to je, já po maturitě práci hned neměla, takže jsem byla 4 měsíce na úp a takhle to postupovalo...

arrow
profile_image
honeyMichell
od 1. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Romankaa: nebyla jsem vůbec vedena na úřadu práce...Jako letošní maturant jsem se měla přihlásit až během září...A to už mám práci..
Nene nic jsme nedostala...Takže se budu muset pozeptat v té práci

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ne, to smlouva nejspíš nebyla. Ve smlouvě máš napsáno, co je obsahem práce, kde ji vykonáváš, za jakou mzdu atd. Dostala jsi od nich vyhotovení toho, co jsi podepsala? Proč ses na takové věci nezeptala v práci přímo šéfové? Pokud vím, nahlásí tě pojišťovně sami.

Cituji honeyMichell: Vyplňovala jsem tedy dotazník, kde se mě ptali kam mi mají posílat výplatu, jestli jsem registrovaná na ÚP atd- je možné, že to byla ta ,,smlouva?

ne, to smlouva nebyla

Cituji honeyMichell: A když jsem zaměstnaná- mám jít někam na pojištovnu to nahlásit nebo to udělá zaměstnavatel? Jde mi hlavně o to, abych pak neměla nějaké nedoplatky u pojištovnky, když nejsem na ÚP.

Nedoplatky mít nebudeš, když jsi plynule přešla do zaměstnání... do 31.8. to za tebe platit stát, od 1.9. zaměstnavatel.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no v prvom rade si vypýtaj od zamestnávateĹA PRAC. ZMLUVU.Tam je uvedené o.i. miesto výkonu práce, dĺžka prac. pomeru,skúšobná doba, náplň práce a finančné ohodnotenie.To si u velkej firmy, alebo u nejakého súkromníka?Na ZP a SP ťa prihlási on, ty len nahlásiš poisťovňu.Nejaký dotazník či čo nie je zmluva a može sa ti stat, že budeš uňho akože načierno, on za teba nič neodvedie a budeš si to doplácat ešte sama.Neboj a opýtat, alebo sa spýtaj na svojej poisťovni, ako si u nich vedená.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené