Zdravím všechny!

Předem se omlouvám za založení trochu kontroverzního tématu, ale zajímají mě vaše názory.

Nemám nic proti chovu psů s PP (samozřejmě při dodržování chovatelského řádu a při rozumném a zodpovědném chovu) a ani proti chovu psů bez PP – pokud má dotyčný nějaký chovatelský plán, chová rozumně, zodpovědně a s přihlédnutím k celkové kondici, zdraví (genetické a jiné nemoci) a povaze (popř. vzhledu) rodičů. Jsou chovatelé bez PP, kteří mají krásnější, typovější a především zdravější odchovy než někteří chovatelé s PP. I když tyto považuji za vzácné výjimky.

Ale přiznám se, nerozumím snaze některých o množení štěňat a koťat „jen tak“. Bez nějakého zjevného úmyslu, bez zodpovědného důvodu a kolikrát i přes nějaké zdravotní problémy. Zajímalo by mne, co vás k tomuto vede. Slyšela jsem názory, že kočka či fenka by měla mít alespoň jednou za život koťátka / štěňátka, jako prevence nemocí či pro celkovou spokojenost. Toto je ale naprostý nesmysl a divím se, že v dnešní době je tato informace ještě považována za správnou. Naopak, březost a porod představuje rizika a upřímně řečeno, ne každá fenka či kočka je z mateřství kdovíjak nadšená.

Nerada každému „skáču“ do témat, proto jsem založila nové, ale podle mne je velmi důležité, aby se o těchto důvodech mluvilo. Na kom jiném je zodpovědnost, než na nás, majitelích? Útulky a depozita jsou přeplněné, mají STOP stavy a mne jednoduše nepřijde správné množit další a další štěňata a koťata.

Budu ráda za vaše názory.

Cituji Silvie OK: Slyšela jsem názory, že kočka či fenka by měla mít alespoň jednou za život koťátka / štěňátka, jako prevence nemocí či pro celkovou spokojenost. Toto je ale naprostý nesmysl a divím se, že v dnešní době je tato informace ještě považována za správnou.

To se vážně ještě někdo najde, kdo si myslí, že je to pravda?
Nebudu nijak řečnit, takže za mě - koťata a šťeňata ano, ale jen pokud jsem si jistá, že je někomu udám nebo si nějaké mladé chci nechat.
To, co si myslím o lidech, kteří se pak zbavují nechtěných koťat a štěňat tím, že je dají do útulků snad nemusím říkat, není to nic lichotivého.

arrow
profile_image
Beautynka
od 15. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj tak já jsem rozhodně proti.Nejshorší jsou ti, co za chovem vidí jen rychle vydělaný peníze a zdravotní stav např. fenky je nějak moc nezajímá. Chudáci, když třeba rodí dvakrát do roka. Ale zase féroví chovatelé udržují rasu a to je taky důležitý

Beautynka

Souhlasím s Tebou a někteří chovatelé by si zasloužili zavřít na rok do klece, ale zároveň k těmto lidem řadím ty, co množí štěňata / koťata sobecky jen kvůli tomu, že chtějí mít doma "roztomiloučký koťátka nebo štěňátka", popř. aby si jejich pesan / kocour / fenka / kočka "užili" (což je totální blbost, samotný akt oplodnění není pro žádné zvíře nijak příjemný)

Cituji Beautynka: Nejhorší jsou ti, co za chovem vidí jen rychle vydělaný peníze a zdravotní stav např. fenky je nějak moc nezajímá.

takhle si náš známí pořídil psa. Když mi říkal, že mu ho předali u metra ve finále by je papírový pes vyšel levněji (kolik dali za veterináře, aby dali štěně do kupy)
ale nechápu ty lidi, co si takové štěnata/koťata pořizují. Když nechci s PP, tak stačí zajít do útulku....

arrow
profile_image
Beautynka
od 15. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Silvie OK
no jo, ale dokud bude poptávka¨, tak budou pořád množit..s tim asi nic neuděláme bohužel. Já teda štěnda nechovám a vždy jsem chovala jen psi..fenky radši ne.Je to veliká zodpovědnost vychovávat je

tohle téma na spoustě diskuzí vyvolává ostré hádky

mně se množení psů a koček jen kvůli výdělku hnusí...chudáci feny, rodit 2x ročně, to je hnus

Já jsem svojí fenku chtěla původně taky připustit, štěňátka jsem chtěla dát jedno rodičům přítele a na ten zbytek jsem měla zájemce-známé, takže bych to měla pod dohledem, nakonec jsem si to rozmyslela, když jsem si představila, jaké může mít fenka komplikace třeba při porodu, tak mě to dost rychle přešlo...

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Silvie OK
Souhlasím s tebou, kromě všech možných nepříznivých vlivů na fenu se negativa projeví také na štěňatech. Pokud někdo chová ve velkém, nemá čas se štěndům věnovat ve věku, kdy se utvářejí návyky a kdy je třeba, aby se socializovaly jak v psí tak lidské smečce. Pak se to s nimi táhne celý život.
Já jsem si záměrně pořídila pesana z útulku, abych "nepodporovala" bezhlavé hromadné množení.
Tím se samozřejmě nechci nijak dotknout zodpovědných chovatelů, jen reaguju ve smyslu založeného tématu.

Také jsem původně měla ambice, že s pesanem i kocourem budeme chodit na výstavy, uchovníme je a budou krycí... Na výstavy jsme se vykašlali, když jsem si to představila, to není nic pro nás a bez krytí se kluci taky obejdou

Nehledě na to, jak PP psů tak těch dalších je tolik, že napomáhat aby byli další a další zrovna nemusíme...

Cituji elissabeth_: tohle téma na spoustě diskuzí vyvolává ostré hádky

Přesně tak ... ani jsem tak nechtěla vyvolat diskusi na téma PP a bez PP, ta už tady jedna je, spíše by mne zajímala ta "třetí" skupina... Ti, co prostě chtějí štěňata nebo koťata bez nějakého "plánu"

Ti, co prostě chtějí štěňata nebo koťata bez nějakého "plánu"

... a s tím asi souvisí i ty s prominutím bludy, co slýchávám, jako:

... je humánnější topit koťata, než kastrovat kočku (příšerný nesmysl)...
... kočka nebo fenka by měla mít alespoň jednou za život koťata/šťěňata... taky blbost
... kastrovaná kočka neloví myši... obecně vzato taky nesmysl, i když výjimky asi budou
... kastrovaný kocour se nebude umět prát...
... apod...

Silvie OK
a tak to by mě zajímal tvůj názor co dělat v situaci, kdy fenka při každém hárání má falešnou březost, sice se neprojevuje extrémně, ale má ji vykastrovat?

arrow
profile_image
elliss
od 22. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám psa s PP,ale nemám ho uchovněného,a ani ho uchovnovat nehodlám,ale taky ho nehodlám nabízet ke krytí..Čistokrevného psa bez PP bych si nikdy nekoupila,nehodlám podporovat množitele-stačí se podívat na inzeráty,a hned je poznat,které plemeno je zrovna in..A nikdo mi nevymluví,že nemají chovatelé psa uchovněného jenom proto,že se jim nechce..Spousta těchto štěnat nesplnuje standart plemene,nehledě na pozdější zdravotní problémy-když vidím sousedova labradora,jaké má problémy s klouby,tak díky,ale nee..Pokud chci psa bez papírů,tak si vezmu štěně z útulku,je jich tam habaděj..

Cituji elissabeth_: vykastrovat

Ano... Jsem vděčná, že mám psa a toto nemusím řešit... Ale ano, dle zkušeností ostatních ano... Kastrace je sice poměrně velký zásah do organismu, ale podle mne je to lepší než následky falešné březosti apod. A tomu právěže nezabrání ani to, že mívá fenka štěňata, falešnou březostí trpívají i přes to.

Cituji Silvie OK: Ano... Jsem vděčná, že mám psa a toto nemusím řešit... Ale ano, dle zkušeností ostatních ano... Kastrace je sice poměrně velký zásah do organismu, ale podle mne je to lepší než následky falešné březosti apod. A tomu právěže nezabrání ani to, že mívá fenka štěňata, falešnou březostí trpívají i přes to.

děkuji, asi to budu muset udělat, ale dost se toho bojím

Ja som čítala na americkej stranke, kde radia veterinári, že pokial fena nie je sterilizovaná a nemá štenatá, neskor jej hrozí rakovina maternice, zápaly,... Tak asi lepšie dať ju sterilizovať.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené