arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

kolonada
jistota zdraví to být nemusí, ale díky pp, si můžeš najít testované rodiče na ty různé vady, které určité plemeno přenáší a tak se mu vyhnout. Třeba zrovna ty klouby jsou u některých plemen povinná.

Já bych si nikdy psa bez PP nekoupila a absolutně odmítám takové pochybné množitele podporovat. Pokud bych neměla peníze a chtěla udělat dobrou věc, půjdu do útulku, tam je spousta pejsků, často právě samozřejmě od již zmíněných množitelů.

Jde jim hlavě o výdělek - tj. prodat co nejvíce štěňat co nejvíce do roka (jedno,že fenu to oddělá), na štěňata nemají čas (takže nejsou socializovaná,není o ně dobře postaráno). Nestarají se o zájemce, takže psa strčí každému, kdo zaplatí (je jedno,že totálnímu bl.bovi).Psi, na kterých chovají, nemají papíry nebo nejsou uchovněni proto, že mají VADY. Tj vady ve vzhledu, zdraví a také často povaze. Jak někdo při smyslech si může koupit štěně, u kterého je tak vysoká pravděpodobnost nějakého problému, ať již zdravotního nebo výchovného?

Navíc množitele nezajímá, kolik lidí věnovalo svůj život péči o vývoj, rozvoj a vznik některého plemene. Svévolně množí psy, kteří by množeni být neměli a tak plemeno nerozvíjí, ale ničí.

Nerozumím lidem, kteří mi řeknou, že psa s papíry nemají, protože nechtějí na výstavy. O výstavy tady vůbec nejde!

arrow
profile_image
Rajána
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to zase chápu,že ne každý potřebuje psa s PP.Nemá vyšší ambice,chce jen společníka,rizika nechce vidět.Já to tak mám s kočkama.Pořídili jsme ji taky pez PP(a není z útulku),králíka jsme taky koupili ve zverimexu,i potkana,křečka....přesto se i tato zvířátka prodávají od chovatelů s PP.

Nemám slov...

KRYTÍ Britský kocour bez pp, krevní skupina A - okr. Jičín - Jičín
Kryjeme kočky VŠECH RAS A PŮVODŮ, krytí u nás nebo po dohodě MOŽNOST ZAPŮJČENÍ kocoura, kocour je tříletý a velmi zkušený mnohonásobný otec, mohutný a typově velmi pěkný, začátečníkům se vším rádi poradíme.
Inzerce z 4.10.2010, Jičín (Královéhradecký kraj), Nové se zárukou, Nabídka, dopravu platí Kupující, Hotově při převzetí 700 Kč

a od toho samého inzerenta:

Zkušení chovatelé se rádi ujmou Vaší kočičky - Jičín
Hledáme kočičku jakékoliv rasy zdarma či za spíše symbolickou cenu. Nabízíme zkušenosti, velký prostor, kvalitní krmivo a péči, neustálou společnost, případně možnost naprosto bezpečného výběhu na krásné samotě daleko od silnice, lásku a vlastníme veškeré příslušenství potřebné pro chov včetně obřího škrabadla. Kočičku nejlépe nekastrovanou do věku cca 4 let.
Inzerce z 16.11.2010, Jičín (Královéhradecký kraj), Poptávka

( http://kocky.sbazar.cz/zkuseni-chovatele-se-radi-u jmou-vasi-kocicky-jicin-d4890778.html )

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No tak to je hustý!! To budou asi znalci kočičích nemocí. Nechápu jestli jsou tak blbý a o těch nemocech nic neví, nebo je jim to jedno.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

chudáci kočky, udělají z nich stroje na kotata - až budou vysílené, tak je vyhodí ven a útulky at se o ně postarají a zaplatí léčbu. Na takové haj..... jsem fakt vysazená.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Proč jsou množitelé psů bez PP? Protože chcou co nejvíc vytěžit. Např toto: rasa: "roztomilá štěňátka" - fotky z minulého vrhu ( http://aukro.cz/item1332537358_roztomila_stenatka. html ) .....Já měla kokřici s PP i když jsem věděla, že na výstavy chodit nebudem, nechceme ji uchovnit ani mít štěňata, ale nač podporovat množitele. Nyní mám fenku AST - s PP a už když měla půl roku tak se mi seběhli 4 potencionální zájemci o její štěňata, takže vím, že kdybych ji chtěla do budoucna uchovnit, tak nebude problém se zadáním štěňat. Ano, ale ona to není vůbec legrace, především u tohoto plemene. Testy na NCL-A která je nyní povinná cca 10 000,- + testy na klouby, kardio a další, před porodem sono, kvalitní krmivo pro psy i pro fenu, za kvalitního krycího psa není problém dát přes 20 000,- a další hromada povinností před i po. Když se to nasčítá, na štěňatech se nic nevydělá. Je s tím i mnoho starostí ohledně výstav, hledání vhodného krycího psa - většinou v zahraničí a další a další a další věci, které někteří lidé nevidí. Proč tedy chovají papírová štěňata CHS? Přeci pro radost, z lásky k mazlíčkům a pro udržování linií. I já jsem se setkala s mnoha množiteli a odpůrci mého názoru na ně - "no proč by moje fenka nemohla mít štěňata? jenom proto že není papírová jak ta tvoje? moje určitě žádnou nemoc nemá, vždyť ji mám v bytě..." ale to některým hold nevysvětlíme. Takže se můžeme modlit, ať tato problematika dovede k zamyšlení co nejvíce lidí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené