Cituji avanta: A jsme u množení...

přesně tak

arrow
profile_image
Beautynka
od 15. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

aha tak já nevim, jestli je mají uchovněný.A přítel nic nekontroloval, takže jistota není.Mají dvě fenky a jednoho psa takže by to i odpovídalo tomu množitelství..nevim nikdy mě tohle nenapadlo a věřila jsem jim..no miláček je to stejně největší, ale stejně mě to dost štve

arrow
profile_image
milow33
od 8. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji avanta: Samozřejmě, ani zástupci Adidasu nemají radost z Vietnamců a Číňanů produkujících fake...

No to se nesmí divit, když to tam u nich nechávají vyrábět, pak jsou v tom vietnamci i číňani sběhlí , jé, a to jsme někde úplně jinde

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

sousedi si pořídili ridgebaka (nebo jak se to himbajs píše)...a taky štěňátka, a už měli spočítané, jak z toho budou velké prachy, za jedno štěně tři tisíce, za všechny třicet, neb jich bylo deset. a když je budou mít aspoň jednou ročně, bude vždycky na luxusnídovolenou.....toto jsou lidi, které nějak nejsem schopná mezi lidi vůbec řadit. množit štěňata jen s vidinou peněz...na štěňatech, pokud se o ně dobře staráte, se navíc vydělat nedá. sežerou toho, rozkoušou....
jediným zadostiučiněním mi bylo, že štěňata nakonec nabízeli i zadarmo, protože jak někdo uviděl jejich "chov" a zahlédl, jak jejich odporný synek kope a mučí fenku i štěňata, radši se honem rozmyslel, jestli je bude chtít. doufám, že to je od dalšího chovu odradilo.

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

imoen,
tak to je hnus. To ty štěňata musí i děsně šidit, když na tom vydělávají, jako všichni množitelé. Já ještě beru, když má někdo psa s pp, a jednou dvakrát si udělá štěňata bez pp, ale ne když je množí na prachy. Ale já bych neudělala ani to. Koukám, že sem nikdo z těch co chtějí štěňata pro křížencích a nemocných psech nepřispěli. Fakt by mě zajímal ten jejich důvod, proč je chtějí.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

množení ať již psů, koček = týrání. jenom sledujte ty kauzy občas v televizi, v jakých příšerných podmínkách ty zvířata žijí, v klecích, kde jenom leží a rodí...
a to je jenom povrch ledovce, věřte, že skutečnost je daleko horší než si dovedete představit...
(viz Jarošov). Zvířata s genetickými vadami, feny zabité jak už nemůžou rodit. Prostě průmysl bez jakéhokoliv vztahu ke zvířatům.
Proto nepodléhejte modním vlnám, protože toto tito množitelé právě kopírují. Raději psa z útulku než od takových bestií

Děkuji všem za názory... Nestává se to moc často, ale souhlasím víceméně s naprostou většinou, co zde bylo řečeno.

Trochu mne mrzí, že se nevyjádřil nikdo na můj počáteční dotaz. Chápu pohnutky chovatelů, proč chovají (doufejme, že je to láska k plemeni a touha vychovávat zdravá a typová štěňata / koťata). Chápu i pohnutky množitelů - touha vydělat bez ohledu na dobro zvířat, za což se doufám budou smažit na nějaké hrozném místě. Ale co nechápu, tak jsou to pohnutky řekněme mazlitelů, kteří chtějí nakrývat své fenky / kočky a "poptávají" si pejsky na krytí pro své nepapírové fenky (i třeba napříč plemeny) a popř. i horší, např. nedávno jsem viděla inzerát, kdy mladá slečná má "asi" stafordku z útulku, 3 roky a ráda by, aby měla štěňata. V těchto případech se ptám PROČ? Přijde mi to nelogické, bezesporu své mazlíky milují a proto nechápu, proč riskují (rizika porodu, co se štěňatama / koťatama). A opravdu by mne ta odpověď zajímala, protože tady tápu. Je to kvůli předsudkům (kočka / fenka by měla mít jednou za život potomky) nebo proč?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Silvie OK: mladá slečná má "asi" stafordku z útulku, 3 roky a ráda by, aby měla štěňata.

neznalost, nezodpovědnost, touha mít doma krásná mláďátka - když ty koťátka (štěňátka) jsou tak roooztomilé....

samozřejmě někdy je to i z důvodu, že po svém zvířeti chtějí mít potomka. Což je případ sousedů. Mají fenku bígla, ted mají štěňata - poprvé a naposledy, fenka půjde na kastraci.
Mají 3 štěňata, ty druhé dvě si vezmou od nich z rodiny. Takže tohle pochopit dokážu.
ten první uvedený důvod ne. Je to lidská hloupost a omezenost...
Zvířat jsou plné útulky.

arrow
profile_image
elliss
od 22. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Bohužel,pokud bude poptávka,bude i nabídka-to je zákon trhu..Vždycky je poznat,které plemeno je momentálně poulární-jednu dobu letěli labíci,ted zase yorkšíři,JRT,ridbegové(asi se to tak nepíše-sorry)a BSP..kdoví,co to bude za rok..a ono se taky může stát,že štěnda potom neprodají,protože je prostě trh nasycený a co s nima pak?Pokud si je nenechají,což je málo pravděpodobné,tak stejně skončí v útulku..chudáčci psi..

arrow
profile_image
Zuzam
od 31. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, něco vím o množení psů s PP a musím napsat, že je to asi 1000x horší než u psů bez PP. Většina chovatelských stanic chová psy jen a jen na kšeft, feny absolvují povinnou výstavu, služební plemena základní zkoušku nutnou k uchovnění a už se jede.... Jeden vrh štěňat za druhým, u některých plemen je i docela problém je udat, takže štěňata neodcházejí do rodin v doporučeném věku, ale mnohem později, kdy si hůř zvykají. První štěňata za slušnou cenu, další už pod cenou, jen aby se jich majitelé zbavili a samozřejmě naprosto bez jakéhokoliv výběru dalších majitelů. Některá plemena jsou přešlechtěná, psi lehce zdegenerovaní, nicméně chovatelé stále zkouší množit dál, co kdyby na tom přeci jen něco trhli.

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zuzam,
to je hovadina, v chovu s PP, máš určeno kolik vrhů může mít fena za určité období. To se bohužel pohybuješ ve špatných kruzích, já znám ch.s.kde to co píšeš vůbec není možné. Asi si nikdy nic neodchovala, když myslíš jak na tom rejžujou, a jestli ano tak chudáci zvířata. Dobrý chovatel nemá problém udat štěňata a nemusí jít pod cenu. A pod cenu nejdou i kvůli tomu aby si toho psa nekoupil nějaký vych....co ho pak prodá dál. Jsou i ch.s.kde to vypadá tak jak píšeš, a to je pak o lidech, když si od takových lidí vezmou štěně tak na to většinou doplatí. Neříkám, že všichni s pp, jsou slušní chovatelé, to v žádném případě. Ale aspoň je jim do toho kšeftu trochu vidět což u množení bez pp, není absolutně možné. Některá plemena jsou přešlechtěná, to sice ano, ale nebýt šlechtění tak nemáme žádné rasy. Jsem ráda, že někdo tak šlechtil, že mi vyšlechtil tu mojí pusinku co mám doma. A dobrým výběrem dvou chovných jedinců se podpoří to dobré (vzhled, povaha, zdraví..), ne že se zkouší co z toho vypadne.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Silvie OK
na tvoji otázku: naše fena taky měla jednou štěňata, protože jednak všeobecně vládne názor, že by měla mít (jsem z vesnice, třeba je to ve městech jiné, nevím). a potom jsme chtěli mít potomka, jak už někdo psal. bohužel nemáme, protože nešťastnou náhodou umřel . jestli bude o štěňata zájem, jsme si zjistili dopředu, představa topení čehokoli je děsivá. a i když názor o tom jediném vrhu za život vesměs odsuzujete...no nevím, možná na něm něco je. můžu říct, že naše fena byla "šťastná máma". štěňata porodila sama (trochu předčasně, nebyli jsme bohužel doma ) v boudičce, co jsme jí na to nachystali,a pak nám i celému světu je hrdě ukazovala. a její povaha se od té doby hodně změnila. do té doby to byl milý pes. od té doby to byl nejzlatější pes na světě (akorát pořád trhala ježky...) ale mazlivá, spokojená a věčně vysmátá. nevím, jestli to jde o psovi napsat, ale chytřejší, skoro bych řekla moudřejší. jsem ráda, že je měla, protože bychom o hodně přisli. bratranec měl fenu, a taky říkal, že po štěňatech se hodně změnila. třeba jen náhoda, kdoví. a třeba je to jak u lidí, které mateřství taky změní.

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

imoen,
já tohle ještě beru, v případě, že ten pes není jasný kříženec a nemá nějakou dědičnou vadu o které se ví. Pro křížence je to naopak velmi rizikové, nevíš co bylo za předky a jak budou velká štěňata, měla jsem křížence jezevčíka a právě toto mi vete. říkali. Takže jak psala slečna, co hledala na krytí kříženky psa, může být ráda, že jí s bíglem odřekli, protože ta malá fenka vůbec nemusela přežít porod. Ta fáma o těch štěňatech koluje opravdu většinou na vesnicích. Stejně jako, že si pes potřebuje vrznout. Já byla ve stejně situaci jako ty, ale štěňata jsem jí nenechala ač zájemci byli. Naštěstí nelituji, protože vím, že to bylo ohleduplné hlavně k fence.

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsem moc ráda, že je tu toto téma...Množitele odsuzuji, přijde mi nechutné, co jsou někteří ochotní pro peníze udělat. Stejně tak nechápu (většinou z mých zkušeností vesnické) lidi, kteří nejsou schopni dát zvíře vykastrovat, a pak několikrát do roka topí, nebo nabízejí třeba už měsíční koťata k odběru...Sama mám jednu kočičku nalezenou v příkopě a druhou z neziskového nestátního útulku, kde vím, že mají zvířata maximální pěči v rodinném prostředí. Ještě bych si i byla ochotná pořídit zvíře s PP od zodpovědných chovatelů, vím že udržují rod a proti nim naprosto nic nemám...ale protože sama podporuju pár útulků a snažím se jim alespon trochu pomoc, tak spíš odtud...

Já nemůžu souhlasit s tím, že u zvířat s PP (koček nebo psů) je jistota, že budou zdraví. Dnes už je spousta přešlechtěných plemen a i zvířata s PP mají spoustu zdravotních problémů - hlavně s klouby ( to v mém blízkém okolí je u yorkšíka a u labradora.)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené