arrow
profile_image
michaela_n
od 22. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

nikdy jsem nepotřebovala ani cvičit ani jíst zdravě, genetika ke mně byla velmi štědrá a tak jsem mohla vždy jíst, co jsem chtěla a razantně jsem nepřibrala. Díky tomu jsem měla opravdu špatné stravovací návyky. Nyní jsem začala jíst více výrobků s vysokým podílem vlákniny (ovesné kaše, celozrnné pečivo, zelenina, ovoce) a trpím hrozným nadýmáním, i když toho za den tolik nesním a mám večer hlad (nebo tedy spíše chutě), tak břicho mám jak balvan. Na internetu jsem se dočetla, že to může být způsobeno nedostatkem vlákniny, což bude určitě můj případ.

Chtěla jsem se zeptat, zda-li to někdo nezažil a případně za jak dlouho nadýmání pominulo, tj. za jak dlouho už si tělo "zvyklo" na vlákninu ?

Budu vděčná za reakce.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano, tohle jsem dřív taky zaživala, hodne pomůže kminový čaj. Jinak třeba ovoce je lepší na lačno než po nějakém jídle. Jinak trávíš dobře? Myslím, jestli chodíš denně normálně na velkou. Pokud ano, tak dle mého názoru tvůj trávicí trakt prostě dlouho zahálel a teď se musi znovu rozpohybovat. Zkus ten čaj. Pokud trpíš i zácpou, asi bych to začala řešit. Ale tohle je jen můj názor:) nejsem ani lékařka ani jiný odborník :)

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji michaela_n: nedostatkem vlákniny

Spíš nadbytkem. Piješ dostatečně?

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to pro bříško překvapení a makačka, ale zvykne si mě ten přechod na zdravější stravu a hodně zeleniny trval tak asi čtvrt roku. Taky je poměrně dost důležitý, v jaký kombinaci člověk jídla jí, některý věci se tráví rychleji, některý pomalu... neměly by se v žaludku brzdit nevhodné kombinace jídel. U mě byl zakopanej pes právě v tom, ze začátku jsem se div nevznášela, teď už pohůdka.

arrow
profile_image
michaela_n
od 22. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MalinkaBoo: Ano, tohle jsem dřív taky zaživala, hodne pomůže kminový čaj. Jinak třeba ovoce je lepší na lačno než po nějakém jídle. Jinak trávíš dobře? Myslím, jestli chodíš denně normálně na velkou. Pokud ano, tak dle mého názoru tvůj trávicí trakt prostě dlouho zahálel a teď se musi znovu rozpohybovat.

Kmínový čaj určitě vyzkouším, děkuji. Trávím tak v rámci možností, nikdy jsem neměla trávení uplně na 100%, takže nepozoruji nějakou extra změnu k horšímu...

Cituji Siiri: Spíš nadbytkem. Piješ dostatečně?

Ano ano, denně vypiji minimálně 1,5 litru vody denně ( do toho nepočítám jiné tekutiny )

Cituji Johanita: Taky je poměrně dost důležitý, v jaký kombinaci člověk jídla jí, některý věci se tráví rychleji, některý pomalu... neměly by se v žaludku brzdit nevhodné kombinace jídel.

Mohla by jsi být tak hodná a trošku mi to specifikovat, děkuji moc !

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na michaela_n:
Může to být i tím, že jsi nebyla na množství vlákniny zvyklá, že jsi jedla málo zeleniny apod. - a teď si tělo musí navyknout na nový režim a trávení jiné stravy, než se kterou pracovalo doteď. Spousta lidí má po letech života na běžné komerční, hodně zpracované stravě zpomalenou práci střev a neumí dokonale trávit, pak to svádějí na nestravitelnost syrové zeleniny.
Jinak ty kombinace jídel jsou taky důležitý. Jak už tu někdo psal o ovoci - to se tráví velmi rychle, takže je dobré ho jíst nalačno, ne třeba jako zákusek po něčem jiném, protože tak právě může způsobit problémy, začít v těle spolu s ostatní zkonzumovanou stravou třeba kvasit, čímž právě vznikají plyny. Pak se taky nemají kombinovat různé druhy bílkovin, bílkoviny s cukry, ale třeba i sladké ovoce s kyselým, ovoce se zeleninou atd. atd. Ono je to složitější, zkus zahledat na internetu.
Nevím, jestli jsi jedla nějaké pečivo ve větším množství i dřív, ale jestli s ním začínáš teď a máš problémy, tak můžeš mít i alergii na lepek anebo ti třeba obecně nedělají dobře škroby (a komu taky jo ). Pak je taky pravděpodobný, že po letech nezdravýho stravování máš prostě hodně zanešený tělo a střeva, takže se nejdřív potřebuješ nějak pročistit, aby všechno správně fungovalo.
Takže za sebe radím nechat tělo trochu zvyknout a hlídat si kombinace, příp. hlídat věci, po kterých ti je nejhůř, zkusit příp. vylučovací dietu (tj. třeba měsíc nejíst určitou věc, která je podezřelá, a potom ji zase zařadit a sledovat reakce těla).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené