Dobrý den, je mi 17 let a už asi od května mi šíleně vypadávají vlasy, štítnou žlázu mám v pořádku, jen mi přišli na nedostatek železa, myslíte že tím může být extrémní vypadávání vlasů způsobeno? Za jak dlouho se hladina železa v krvi srovná? Užívám ho asi měsíc a půl a nevidím žádné, ale opravdu žádné, zlepšení. Máte někdo podobné zkušenosti?

arrow
profile_image
Gigigirlone
od 23. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Máš zjištěnou i hladinu B12 a folátu? To spíš způsobuje padání vlasů, já měla po dietní chybě ani né čtvrtinovou hladinu normy těchto dvou vitamínů a vlasy padaly nehorázně. Od té doby co beru na to vitamíny padání se ustálilo.
Ono pokud máš sníženou hladinu Fe z nějaké nutriční příčiny, je pravděpodobné že to jde ruku v ruce s nedostatkem dalších látek...

Chodím na darování krve a taky mi jednou zjistili nedostatek železa. Předepsali mi Sorbifer Durules a vše se spravilo. Když jsem brala železo koupené v lékárně (bez předpisu), tak to nemělo žádný účinek. Je v něm 5x méně železa než právě v tom Sorbifer Durules. Zajdi za doktorem ať Ti ho předepíše a uvidíš.

Železo mám předepsáno od doktora, užívám Aktiferrin, jak jsem ale psala užívám to již měsíc a půl a nevidím vůbec žádné zlepšení,kdyby aspoň něco málo,ale nic. A netuším jestli mám zjistěno i B12 a folát, dělali mi krevní testy, tak nejspíš by to zjistěno být mělo nebo ne? Děkuji za radu, zeptám se na to u doktora.

já nedostatkem železa trpím už od mala..ale vlasy mi nikdy extremne nepadaly..ted´v těhotenství jsme brala Sorbifer Durules..ale jakmile to přestanu brát, tak po nějaké době se mi nedostatek železa zase vrátí..myslím si ale, že ty budeš mít asi ještě jiný problém, když ti tak padají vlasy! ptala ses na to doktora?

Ptala, oběhla jsem několik kožních, brala jsem vitaminy B, a železo a revalid, vodičku alpicort, potom vodičky od Wichi,ty taky nepomohli a ještě jsem si vtírala do vlasů renokin,ten to trochu zlepšil,ale jakmile jsem ho brát přestala tak se to opět zhoršilo. Teď ještě čekám na to až doberu železo a udělají mi znovu testy jestli už se to srovnalo..pokud ano a vlasy stále padat budou,tak už vážně nevím.

arrow
profile_image
Gigigirlone
od 23. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Folát a B12 se běžně nevyšetřují, není to součást rutiního souboru.
Jinak... pokud užíváš železo, je nutné ho zapíjet kyselým... třeba ovocnou šťávou nebo džusem, lépe se vstřebává!

Díky moc za radu! Určitě se na to zeptám.

a jak dlouho ti vlasy tak padají?

Asi od května, já jen děkuju za to, že jsem mívala vlasy příšerně husté, protože nebýt tomu tak,tak mám dneska z vlasů asi jen ocásek.

arrow
profile_image
Gigigirlone
od 23. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ještě mě tak napadlo... nejsi po nějaké dietě?

Ne žádnou dietu jsem nikdy nedržela.

arrow
profile_image
rosien mojeid
od 19. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jsem na tom úplně stejně jako ty. Je mi 18, vlasy mi začaly padat někdy před půl rokem. Vždycky sem měla tolik vlasů, když vidím ten rozdíl.. Kožní (mimochodem nepříjemná ženská) mi řekla, že mám vlasů dost, tak ať si nestěžuju, ale ona neví,kolik mi jich prostě ubylo. Vidět ten rozdíl je docela hrůza. Stejně jako ty mám málo železa, beru ho, ale zatím žádné zlepšení. Štítnou žl. mám taky v pohodě, jediné, čím by to ještě prý mohlo být, jsou hormony.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tyna228:
jedna babská rada na doplnenie železa.Zober 10 klincov /hrebíkov/ asi 7 cm dlhých,vyper ich dobre v silnej jarovej vode,opláchni, večer ich napichaj do jablka skrz naskrz, ráno vytiahni a jablko zjedz.Klince znova použi do nového jablka a kúru si rob 2 - 3 týždne.
vyzerá to blbo, ale pomáha.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tyna228:
proti padaniu vlasov jedz denne velkú polievkovú lyžicu dyňových jadier.
Skús používať z lekárne Capillan Q.
Padanie vlasov može mat viac príčin, nemusí súvisiet s nedostatkom železa,ale aj so stresom.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené