arrow
Neprodává v Bazaru

Slunecko88
Někdy na střední jsem byla časově hodně zaneprázdněná, jedla jsem normálně, 5x denně menší porce. Jídlo jsem tenkrát nějak neřešila prtž jsem na to neměla čas. Po večerech jsem se hodně učila, takže aniž bych si to nějak uvědomila, poslední jídlo jsem měla tak v těch 18 - 19h. Chodila jsem spát tak ve 12 a vždycky tak nějak po 10h jsem dostávala hlad. Ale neměla jsem čas ani chuť se najíst, takže spávat jsem chodila trošku hladová. Až když mi oblečení začlo být větší, tak jsem si uvědomila, že během asi třech měsíců jsem zhubla nějakých 8-10kg. Takže podle mě to funguje, ale je to asi individuální.
I teď kolikrát když potřebuju tak 2kg zhubnout tak chodím spávat trošku hladová a hned je to dole.

arrow
Neprodává v Bazaru

Jo taky tím myslím mít opravdu jen trošku hlad, ne že ti kručí v břiše jak kdybys tam měla žáby a ty ses hlady svíjela. Opravdu jen trošičku hladová.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No tak ono jestli pak jdete spat treba až v 11 večer tak to opravdu není nic moc......spíš bych dodržovala ty 2 hodky před spaním zruba, když chcete hubnout tak si dejte třeba naposled jídlo 3-3,5 hod před spaním.....fakt bych to dělala podle přibližné doby v kolik chcete jít ne kutě......jinak to bude mít jojo efekt a pak se budete "přežírat"; a navíc si zbytečně spalujete svaly místo tuků.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Nevidím na tom nic nezdravého,naopak.Jít spát nacpaná je daleko horší.Nemusí to být ale přesně po 17h,jíst se má naposledy 3-4 hodiny před spaním,takže ať se každý zařídí podle toho.

arrow
profile_image
Pollinko
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, tak moje zkušenost: praktikovala jsem to takhle asi půl roku v pubertě, kdy mi to doporučila paní na kožním. Měla jsem dost "přepracované" tlusté střevo, protože jsem před tím dodržovala jídlo co 3 hodiny, tudíž jsem jedla poslední kolem té deváté večer. Přes noc má organismus odpočívat, tím že tráví, tak se nesoustředí tolik na regeneraci organismu. Měla jsem všude po těle vyrážky, ekzémy, na obličeji akné. Od té doby, co jsem jedla poslední jídlo kolem té šesté hodiny, bylo všechno v naprostém pořádku. Vstávala jsem odpočatá, ne jako přejetá parním válcem, vyrážky zmizely a pleť působila daleko lepším dojmem. Opět se k tomu vracím. Nemyslím si, že by to organismu nějak škodilo. Na sobě pozoruju pravý opak. A to je snad to nejdůležitější: cítit se dobře.

arrow
profile_image
Pollinko
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo a taky jsem hubla A hlad jsem neměla, k večeru spíš chutě, což je taky fajn překonat

arrow
profile_image
zelenazaba
od 29. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem to jeden čas takhle měla, a zhubla jsem asi šest kilo, a třeba jsem ještě večer chodila na spinning nebo plavat. Teď to jde praktikovat docela těžko, protože chodim spát kolem druhý nebo třetí ráno
Myslim že se to zvládnout dá, když si člověk zvykne, tak už ani večer nemívá hlad.
Já jsem začla bydlet s kamarádkou, která večer vyváří, nebo kupuje různý dobroty a nebo jsem u přítele kterej taky jí hlavně večer, takže bylo po morálce, a přibrala sem daleko víc než šest kilo

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vy tu ale pořád plete různý pojmy dohromady; jasně že jíst před spaním není zdravé, protože oraganismus pak nemůže odpočívat, ale musí trávit, navíc ani to trávení není nic moc. Ale když si člověk dá poslední jídlo v 17h a spát pak jde kolem půlnoci, tak jednak to nevydrží dlouho a buď se bude přejídat ráno nebo se pak dostaví jojo efekt; nemluvě o tom, že při takovém "hladovění" se vám vstřebavájí svaly a ne tuková hmota, takže tuk zůstane a stratíte svaly co jste si třeba sportem vypěstovaly. Takže poslední jídlo by mělo být tak 3hod (max. 2 hod) před spaním a nějaké lehčí samozřejmě; nejlépe nějaký salát nebo ryba apod.; pokud hubnete tak si dejte po celý den menší porce než normálně.
Takže jo, dejte si poslední jídlo v 17h, jestliže jdete ve 20h spát; ale jinak můžete bez výčitek i později, jen se snažit dodržet ty 3hodky.

arrow
profile_image
Pollinko
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Petulaa: Ale když si člověk dá poslední jídlo v 17h a spát pak jde kolem půlnoci, tak jednak to nevydrží dlouho a buď se bude přejídat ráno nebo se pak dostaví jojo efekt; nemluvě o tom, že při takovém "hladovění" se vám vstřebavájí svaly a ne tuková hmota, takže tuk zůstane a stratíte svaly co jste si třeba sportem vypěstovaly.

Tak tomu nerozumím Já nemám hlad po 17 hod. Mám jen chutě. Na ty mi zabere zelený čaj. Moc nechápu, proč by se měly vstřebávat svaly. Já celkově nějak nechápu různé "správné" stravovací návyky. Dělám to, co mi dělá dobře. Pokud mi nedělá dobře to, že se večer najím, protož se nevyspím tak kvalitně jako s prázdným žaludkem, tak se večer prostě nenajím. Miluju ty "univerzální" návody, jak jíst zdravě. Nic takového neexistuje. Každý si může najít ten svůj způsob, vždyť nejsme všichni ze stejného těsta Navíc to, že mám ráno větší hlad, než když den předtím večeřím později, mi taky neškodí. Ráda a s chutí snídám, což se třeba o jiných třeba říct nedá

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pollinko
Svaly se ti začnou vstřebávat po 12hod hladovění, a jelikož si dáš poslední jídlo v 17hod tak proto....leda že bys vstávala kolem 5hod ranní nebo dříve a snídala....
Jinak to není univerzální návod, ale prostě rada, která vychází z rychlosti trávení a biochemických přeměn živin atd., neřiká se to proto, že by si to někdo vymyslel (ikdyž i takoví se najdou, ale skutetečně se to dá vypočítat s menšími či většími odchylkami, pže samozřejmě jsme každý individuum a prostě odchlyky tam jsou.)
Když se najíš naposled 3 hod přes spaním tak jdeš spát s prázdným žaludkem, to je právě doba, za kterou to tělo stihne strávit (samozřejmě lehkou večeři jak sem psala, ne nějaký vepřový s knedlíkem nebo husu apod Psala jsem že je zdravé jít spát s prázdným žaludkem

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, myslíte, že bude v pohodě, když poslední jídlo si dám v 6 a půjdu spát kolem 10-11 hod. A snídani si dám kolem půl 6?

arrow
profile_image
tirafa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pussydeluxe
Ve tvém případě i v 19hod, ale nechápu co řešíš, jsi štíhlá krásná ženská!

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

pussydeluxe
souhlasím s tirafa a být tebou se zaměřím spíš na zpevňování a formování než hubnutí. Jsi dost štíhlá, tak si to udržuj a ono i tím zpevňováním si pěkně vytvaruješ postavu a i shodíš ještě nějaké ty drobné....

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky bych to neviděl tak kategoricky. Každý ať se stravuje podle svého, já si třeba nedokáži představit, že bych měl poslední jídlo takhle pozdě, to bych asi ve spánku spokl polštář, ale když to někomu vyhovuje, proč ne. Každopádně tohle není jediná forma jak zhubnout. Já jedl i pozdě večer, třeba i hodinu před spaním a také to šlo dolů. Ono také záleží co se jí.
Podobně jsou na tom lidé kteří nesnídají a první jídlo mají někdy v poledne. Sice se to dá změnit, ale není to zase až tak nutné, pokud dodržujete patřičnou skladbu potravy. Rozhodně se na to neumře, nebo alespoň ne hned.

arrow
profile_image
toni
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji PardGalen: Podobně jsou na tom lidé kteří nesnídají a první jídlo mají někdy v poledne. Sice se to dá změnit, ale není to zase až tak nutné, pokud dodržujete patřičnou skladbu potravy.

jj, já do sebe ráno dostanu maximálně šťávu z grepu (tu si dávám každý den) a kávu, mezi 10 - 11 snídám a pak po 2 – 3 hodinách jím malé porce. Do cca 16 hod jím jídla s převahou sacharidů a ovoce, poté jídla s vyšším obsahem bílkovin a zeleninu. Naposledy jím mezi 19 - 20, spát chodím okolo půlnoci.
Vyhýbám se uzeninám, sladkostem a bílému pečivu. Skladbu jídelníčku nijak zvlášť neřeším, nebaví mne soustředit se jen na to, co jím.
Tímhle způsobem se mi za 2 měsíce podařilo zhubnout 10 cm v pase. Váhu nemám, šla mi na nervy .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené