arrow
Neprodává v Bazaru

Dobrý den,

zajímalo by mě jakým způsobem se dají zmenšit nosní dírky. Jsem po kompletní rhinoplastice . Můj operatér mi dírky nezmenšoval prý bych měla viditelné jizvy zvenku, ale já mám stále pocit , že jsou k velikosti operovaného nosu velké. Je monžné toto ještě nějak upravit nějakou vnitřní metodou? Předem děkuji za Vaši odpověď.

arrow
profile_image
karamelka
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vážený pane docente, velmi si vážím toho, že jste si udělal čas a poslal mi zprávu. Moc mě potěšila a povzbudila. Určitě se ozvu. Přeji Vám hodně zdraví a dalších pracovních úspěchů.

arrow
profile_image
Berda
od 4. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, pane doktore,
ráda bych znala Váš názor na plastickou operaci nosu. Je mi 40 let a dlouho o tomto zákroku uvažuju.Celkově mám nos větší a širší se znatelným hrbolem. Operovat by se musela měkká i tvrdá část. Je možné i v tomto věku tento zákrok podstoupit a jaká jsou případná rizika ? Děkuji za Vaši odpověď.

nos2.jpg

arrow
profile_image
Elfinek
od 2. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkusím dotaz vložit ještě jednou.
Dobrý den pane docente. Mám dotaz ohledně toho jestli přispívá VZP na rhinoplastiku?V 15 letech jsem narazila do sušáku.A mám nakřivo nos neboli přepážku. Pak jsem hodně trpívala na záněty dutin. Dělali mě párkrát punkci.Asi před 8 roky mi navrhli operaci. Já jsem ji odmítla. Ted bych do toho šla ..Nejsem si jistá jestli by mě to hradila pojišťovna,když už vůbec nenaštěvuji ORL.Z důvodu časového.Je mi 32 let.Klidně bych ji podstoupila i u vás na klinice. Ještě poddotázeček. Jak probíhá lokální operace nosu.,? jsou nějaká rizika.

Cituji Cassidy_: DObrý den, chtěla bych se zeptat, zda je náročnější nos narovnat než "jen" zmenšit? Mám nos nakřivo, jako malá jsem spadla z kola a navíc nemohu pořádně dýchat jednou nosní dirkou. Pořád přemýšlím, zda do toho jít či ne, tak se chci zeptat, jestli to tedy obnáší ještě více rizik než jen zmenšení ? Děkuji

Dobrý den! Ve Vašem případě záleží na stupni "vykřivení" a zda-li je postižena kost i chrupavka. Všeobecně jsou úrazy nosu z dětství pro operování obtížnější. Doporučil bych Vám osobní konzultaci se mnou na klinice Laurea. Tel.č. 541 420 776 nebo 775. doc. MUDr. Jan Válka

Cituji martina: Dobrý den, provádíte operace i na jiných klinikách? Např. v Olomouci?

Ano.
doc. MUDr. Jan Válka
tel.č. 541 420 776 nebo 775.

Cituji ewkas: Dobrý den,chtěla bych se zeptat na kombinaci zákroků dolní lifting a operaci horních víček(převisů),jestli je lze operovat při jedné narkoze nebo je lepší,každý zákrok zvlášť?

Je výhodnější současně operovat dolní lifting obličeje a horní víčka.
doc. MUDr. Jan Válka
tel. 541 420 775 nebo 776

Cituji mishka999: Dobrý den,
je opravdu tak náročné zoperovat nos bambulku na užší a menší? Stojí to za ta rizika, jaká mohou po operaci vzniknout? Děkuji

Dobrý den! Operace nosního hrotu u tzv. "bambulky" je nejsložitější operací. Zda operaci a s ní spojená rizika podstoupit záleží na tom, jak moc deformace vadí.
doc. MUDr. Jan Válka
tel. 541 420 775 nebo 776

Cituji Mirusi: Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, zda jde u Vás nechat operovat nos(měkká i tvrdá část) a zároveň nosní přepážku, tedy kombinaci estetické a zdravotní operace? A jaké je procento úspěchu u takto kombinovaných zákroků? Děkuji za odpověď

Dobrý den! Pokud se jedná o deformaci přední části přepážky, tak operaci provádíme v rámci estetické operace. Pokud se jedná o zadní část přepážky, doporučujeme nejprve korekci ve státním zařízení přes zdr.pojiš´tovnu.
doc. MUDr. Jan Válka
tel. 541 420 775 nebo 776

Cituji Helin: Dobrý den pane doktore, před 6ti lety jsem absolvovala kompletní plastiku nosu (široký nos, z profilu řecký - ale rovný). Po několika měsících se nos trochu změnil, je teď nakřivo... Uvažuju ještě o menší úpravě. Po plastice jsem měla problém s dýcháním, proto jsem musela jít na narovnání přepážky.
Zajímalo by mě, jestli lze dělat některé úpravy nosu pouze v lokální anestezii a proč došlo k takovým změnám na přepážce, že jsem měla problém s dýcháním (u obou dírek) ?
Děkuji Vám za odpověď !

Dobrý den! Menší operace můžeme dle přání pacienta provést v lokální anestesii. Vybočení nosu po operaci může mít více příčin - chyba operatéra, atypické hojení, špatně prováděná masáž po operaci např.
doc. MUDr. Jan Válka
tel. 541 420 775 nebo 776

Cituji karamelka: Dobrý den, pane docente. Několik let se doma starám o zcela bezmocnou ležící babičku. Prozatím prevence funguje, babička je zcela bez dekubitů, ale zdá se mi, že přes veškerou péči a snahu její pleť na nejvíce zatížených místech slábne a stává se stále křehčí. Pro případ, že by se snad začal babičce rozvíjet nějaký dekubit, můžete mi prosím poradit, zda je léčba pomocí Inadine nejoptimálnější? Nebo můžete poradit něco jiného? Děkuji za odpověď.

Dobrý den! Jste skvělý člověk, není vás mnoho, kdo se doma stará o nemohoucí. Inadine jistě, problém je však složitější, je možné mi zavolat.
doc. MUDr. Jan Válka
tel. 541 420 775 nebo 776

Cituji Jarus: Dobrý den. Ráda bych podstoupila úpravu horních víček, mám ale obavu, zda se mi neudělají keloidní jizvy. Po operaci v oblasti břicha se mi tato jizva utvořila. Můžete mi prosím zdělit, jaká je pravděpodobnost, vzniku této jizvy, popřípadě, dá se jí nějak předejít?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den! V oblasti očních víček je keloidní jizva výjimkou. Je nutná osobní onzultace se mnou a jizvy je nutno vidět.
doc. MUDr. Jan Válka
tel. 541 420 775 nebo 776

Cituji afild31: Přeji krásný den,pane doktore je to už par let co jsem podstoupila operaci nosu ,a nejsem spokojena ,protoze mam asymetricke chrupavky a jednu trochu vpadlou dovnitř.Špička nosu klesla na jedne strane vice dolu a udělala takovy převis.Ráda by jsem chtěla podstoupit reoperaci ,ale mam obavy jestli je možne ,že nos se mi muže i po druhe zdeformovat.V nosní dirce vidim takovou silnejsi jizvu tak mam obavy z jizveni da se nejak dopředu poznat jestli je nos zjizveny a muže se vše opakovat?Děkuji za vaš čas....

Dobrý den! Korekce špičky nosu je z celé operace vždy nejsložitější. Je zde nutná velmi počlivá osobní konzultace. Případné další komplikace se nedají nikdy vyloučit.
doc. MUDr. Jan Válka
tel. 541 420 776 nebo 775

Cituji Marushe: Vážený pane doktore,
chtěla bych se Vás zeptat, co si myslíte o možnosti korekce tvaru nosu pomocí různých výplňových materiálů (v zahraničí známé jako 10minutes nose job, 10 minutes plastic surgery)? Vím, že to není trvalá změna, ale zajímalo by mě, jestli takové korekce provádíte i u vás na klinice, výhody, nevýhody a cena.
Předem děkuji za odpověď i za Váš čas.

Dobrý den! Dočasné výplňové materiály považuji v oblasti nosu za nebezpečné. Operoval jsem již několik takto "vylapšených" nosů.
doc. MUDr. Jan Válka
tel. 541 420 776 nebo 775

Cituji Gabi28: Dobrý den pane doktore,
před 4 lety jsem podstoupila plastiku nosu / vyhlazeni hrbolku a zvednutí tipu nosu /, ale na místě tvrdého hrbolu se mi vytvořil měkký, prý vazivo. Před pár týdny jsem byla u stejného lékaře na lokálním cca 15 min.zákroku, kde mi měl zmíněný hrbolek odstranit, ale mám ho pořád, navíc mi po levé straně nosu vystupuje jizva. Chtěla jsem vás poprosit o radu, co s tím? Mám jít opět za svým lékařem, nebo dělá něco špatně a mám jít k vám? A je zmíněný pruběh komplikací normální? Děkuji moc za odpověd.

Dobrý den! S každou další operací se zvyšuje riziko deformací. Je nutná pečlivá konzultace. S ohledem na dobu od posledního zákroku netřeba spěchat, naopak čím později, tím lépe.
doc. MUDr. Jan Válka
tel. 541 420 776 nebo 775

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené