arrow
profile_image
Natkaa
od 24. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj..potřebuju poradit .Za týden půjdu na závody a už teď se hodně nervuju .Běhám 60 a před startem ,mi vždycky buší srdce a jsem šíleně nervozní :/ Co vám pomáhá proti stresu ? Děkuju

Taky jsem běhala závody, hlavně sprinty, ale už je dávno. No, většinou jsem si vzala s sebou něco dobrého jako třeba čokoládu nebo tak a pak když se všichni protahovali půlhodiny před závodem a dělali provazy a nevím co všechno, tak jsem někde seděla a jedla si tu tyčinku a sledovala je a přišlo mi to vtipný, protože jsem si celkem živě představovala, jak si tam pak stoupnu na start a všechny je předběhnu (resp. toho jednoho člověka, běhali jsme po dvou, ale jakože budu nejrychlejší) a pak se tak taky stalo Ale neběhala jsem nic extra jenom za školu, tak nevím, jestli to pomůže i u těžších závodů.

Jo a jestli běháš i vytrvalostní, což jsem já musela, tak se mi jako "sprinterovi" nejlépe osvědčila taktika běžet někde ve středu, klidně i mezi posledníma, ale tak, abych měla prvního pořád na dohled a pak kolem těch 100 před cílem zrychlit na sprint, využít všechnu energii o kterou máš navíc před tím, který se celou dobu udržuje jako první a taky je všechny předběhnout - takhle jsem dávala i výdrže, i když mi šel jenom sprint.

Hodně štěstí u závodu.

arrow
profile_image
Elinor92
od 23. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S tím se moc dělat nedá - před závodem působí na "emoce" adrenalin, který se vyplaví jako příprava na zátěž (zvýší se dechová a tepová frekvence)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené