Nikdy bych nevěřila,že tohle řeknu. Mám nulové sebevědomí,měla jsem anorexii. Vždycky jsem svou matku milovala,byla nejlepší,nikdo neměl hezčí a hodnější mámu. V posledních letech se mi nedaří na škole. Má matka mě nchválilí,mám pocit,že vlastně ani není za co. V posledních týdnech se přecpávám jídlem,váha se mi pomalu zvyšuje,zatím jsem přibrala 3 kg.
Pořád mě kritizuje,říká,že jsem pořádný omyl,nadává na moji hnusnou (introvertní) povahu,nadává na mého otce,že byl alkoholik. Strašně mě to bolí. Čím dál častěji mi je smutno po tátovi,který mě miloval. Možná z toho mám takové smutné ,,stavy,,co jsem psala v předchozí diskuzi. Říkala,že budu mít jen základku,protože to nemůžu udělat. Jsem hloupá. Včera jsme spolu viděli Ženy v pokušení,řekla,že je to život a že by se sexu s mym budoucim přitelem nebránila a at si klidně pujčím toho jejího. Navrch dodala,že vztah dcera-matka je vždy o konkurenci. Konkurenci... Večer jsem nemohla spát,uvažuju,že se přestěhuji k dědečkovi a babičce,kteří i když nejsem hvězda ve studíích mě mají moc rádi a říkají,že svět se nezboří. Ale jak můžu opustit mamku ? To ona může za moje podnulové sebevědomí,ničí mě to. Nevím co dělat dál.

arrow
profile_image
squika
od 4. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak to je síla, nechápu co se s tvou máti děje odjela bych od ní pryč, určitě na nějaký čas. Pokud ti takto na rovinu řekla, že by klidně šla do tvého přítele atd...nechápu, nikdy jsem se s tím nesetkala. Já na tvým místě bych se normálně sbalila a odstěhovla se, pokud to jde, za babičkou a dědou. Uvidíš vše bude v pořádku a také se přidávám-držím palce

Reaguji na Klarisak:
Babička s dědečkem mě rádi přijmou,dokonce mi to dědeček už několikrát nabízel. Matka se s mým děděčkem (jeji nevlastni otec) nesnáší. Bude to těžké.

Reaguji na squika:
Děkuju,já vím strašně mě to včera zarazilo a o té konkurenci,já nechápu o co ji jde..
vysvětlovala jsem ji,že to není konkurence,že je to matka a dcera,ale ona pořád mluvila nenene,to je konkurence..

Reaguji na Klarisak:
Bojím se,že mě nepustí.. Navíc by se museli řešit další věci jako např.: sirotčí důchod .
Je mi 17,takže to přichází mamce

Reaguji na Klarisak:

Děkuju za rady.. Mám ji ráda je to moje matka.. ,ale proč mě takhle ponižuje ?
Moc mě to mrzí a nemůžu se s tím vyrovnat,cítím se jako ,,nic,,

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Reaguji na Jahoda888:

protože ona sama má problémy se sebou - jsou ženy, které své dcery vidí

- je to něco, kvůli čemu se musely vzdát svých snů - bo byly neplánované těhotné
- pak jsou ženy, které své děti nenávidí právě kvůli otci, o kterém si myslí, že své dcery má raději než ji
- nebo se na dětech mstí právě proto, že je jejich partner opustil
- po svých dcerách chtějí právě to, čeho ony ve svém životě nedosáhly a berou to jako zradu, nevděčnost, že si dcera jde svou cestou - že je, jako matku, dostatečně neocení
- a pak na svých dcerách vidí to, jak stárnou, a že už se "nechytají" u mužů, kteří se jim líbí, nebo těch mladších

buď jak buď, téma o schizofrenii jsem nečetla, nemůžu radit, ale pokud se cítíš víc v klidu u babičky a dědy, zkus to tam

neřeš to, jak se bude cítit matka, žiješ svůj život a ne život svojí matky,

jen tak mimochodem, přehlídla jsem, kolik ti je let, protože v každém věku svou matku vnímáme jinak a teprve v pozdějším věku, dokážeme pochopit některé její reakce

Reaguji na matadi:
Je mi sedmnáct, muj otec zemřel už dávno. Já v ní vždycky viděla můj vzor,neměli jsme spolu žádné problémy. Strašně,strašně mě to mrzí. V kom mám hledat oporu,kdo mě má podpořit,pomoct mi se sebevědomím a ne mě pořád shazovat ..

Cituji Klarisak: Teď jsem si četla tvé téma o schizofrenii a na druhou stranu si říkám, že pokud se chováš tak, jak tam popisuješ, tak se tvé matce nedivím, že ti říká, že jsi hloupá...

Teď je otázka, co je příčina a co následek. Co když ty problémy, které popisuje v tématu o schiz.má kvůli své matce? Co když ji matka deptá tak, že spustila její potíže ve škole, atd...?
Pokud bere svou dceru jako konkurenci, měla by se léčit.
Reaguji na Jahoda888:
Podle mně, je tvoje matka nemorální, výchovu ohrožující osoba. Pokud někde (na správném místě) řekneš, že nemá zábrany vyspat se s tvým případným přítelem, má na problém zaděláno a nikdo tě nebude nutit u ní zůstat.

Reaguji na prskafka:
jenže jak jí to můžu udělat ? Nechci,aby mi zničila mouji budoucnost,moje studium,budoucí život. Ale je těžké ji říct : Balím si věci,jdu k babičce.. Strašně by se naštvala,bojím se co by se stalo

A o té konkurenci .. Opravdu jste to nikde u vztah -dcera:matka neslyšely ?
Trápí mě to,nechápu kde to vzala.. takovou kravinu
Přemýšlela jsem nad tím je trochu menší než já pod 170 a je plnoštíhlá. Já mám 173 a jsem štíhlá..ale to mi prostě nic nevysvětluje. Dnes jsem snědla strašnou porci jídla,je mi blbě,ale mám z toho stres.

Reaguji na Jahoda888:
Děvče,mám pocit,že tak trochu házíš vlastní neúspěch na hlavu své mamky.
V 17ti letech máš samozřejmě nárok na svůj názor a pohled na věc,ale za neúspěchy ve škole a přejídání se myslím tvá matka nemůže.Do školy chodíš ty a jídlo do tebe taky určitě necpe násilím.
Zamysli se nad tím,jestli by nebylo dobré dát jí přečíst to,co jsi tady napsala a debatovat o tom s ní.
Sama píšeš,že lepší mamku jsi si nemohla přát,takže je dost možné,že jí trápí tvé školní výsledky a třeba je tam víc problémů tvých,které momentálně nevidíš a vybíráš si jen její výčitky.Jestlipak je tě za co chválit?Chápeš jak to myslím?

Reaguji na Laky:
Chápu,není za co. Ale nemusí mě snad shazovat,mít názor,že by neměla nic proti vyspat se s mým přítelem a že ve mě vidí konkurenci. Že vztah matka dcera je vždy konkurenční.

Cituji Laky: ale za neúspěchy ve škole a přejídání se myslím tvá matka nemůže

Laky, obvykle s tvými názory souhlasím, ale nemyslíš, že za to třeba opravdu může? Nepřímo.
Pokud dospívající dceru matka slovně deptá a bere ji jako konkurenci, může v ní klidně podpořit vznik PPP. A neúspěchy ve škole pak na sebe nedají dlouho čekat.
Ano, jídlo jí do pusy necpe, ale většina bulimiček nebo anorektiček začala mít tyhle problémy díky psychice, podkopanému sebevědomí.
Ty máš velkého syna, tak možná nemáš to srovnání, ale u dcery je to opravdu trochu složitější. Tam stačí špatný pohled nebo žertovná narážka a máš doma anorektičku nebo bulimičku, ani nevíš jak.
Možná ji nemá ve škole za co pochválit, ale nemyslíš, že dobrá matka si vždycky u dítětě (pokud to není zrovna kriminálník) nejde něco, za co by se pochválit dalo? Nejsem sice odborník na výchovu, ale myslela jsem, že takhle se pěstuje v dítěti zdravé sebevědomí. Já se o to aspoň u dcery snažím.
A neumím si představit, jak bych jí jednou řekla, že se jí vyspím s klukem, no ta musí být vadná!
Reaguji na Jahoda888:
Já bych ti doporučila psychologa, za to se nestyď a třeba ti to pomůže, nic za to nedáš.

arrow
profile_image
Bubonika
od 3. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jahoda888 - Tvoje mamka má taky problém a hodně veliký. Jak může říct vlastní dceři, že je vztah matka - dcera konkurenční? Co to je proboha za kravinu ?? Matka má být dceři oporou, rádcem i kritikem, ale ne konkurencí ... Nevím zda jsi dokonalá Ty, v tomhle věku jsou holky dost přecitlivělé - bohužel, ale Tvoje mamka si připadá stará a dohání to hodně vulgárním a nevhodným způsobem. Promluv si s babičkou a dědou, na váhu se vyprdni - ty hubený košťata jsou většinou samy a bez partnera (viz "modelky" typu Mašlíková a Meszárošová a jim podobné "umělkyně"), takže o hubenosti to není a ve škole? To záleží jen na Toběě, jak se k tomu postavíš. Zakousni se do toho a jdi co nejdál, jen díky tomu získáš rozhled a dotáhneš to dál. Hodně štěstí.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

[

Cituji prskafka: Já bych ti doporučila psychologa, za to se nestyď a třeba ti to pomůže, nic za to nedáš.

s tímhle souhlasím,

pročetla jsem nějaké příspěvky Reaguji na Jahoda888: a nezbývá mi konstatovat nic jiného, než návštěva odborníka

taky souhlasím s některými výroky Reaguji na Laky:
cituji=Laky]V 17ti letech máš samozřejmě nárok na svůj názor a pohled na věc,ale za neúspěchy ve škole a přejídání se myslím tvá matka nemůže[/cituji]

osobně bych řekla, že slečna hledá sama sebe - výroky její matky nebudu komentovat, k tomu jsem se vyjádřila dříve

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené