arrow
profile_image
Muffy
od 30. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak tohle je otázka za moji tetu.Je jí 36 let a její dcerka (6) zrovna chytila ve školce neštovice.Teta si je jistá,že ona ani její manžel v dětství neštovice neměli,takže je asi na 99% jistý,že je dostanou.Jejich první dcera (12),je taky podle doktorky bude mít.Oba dospělí teď celkem logicky mají obavy z průběhu nemoci u nich,protože čím je člověk starší,tím hůř to snáší.Kamarádka mojí tety taky chytla neštovice v dospělosti od dětí a jednou za noc jí museli dvakrát volat sanitku,protože se dusila.Měl někdo z vás neštovice jako dospělý?Navíc mají teď krátce před dovolenou,odjíždí tak za 2 týdny.Takže neví,jestli to stihnou doléčit.A je vůbec vhodné se hned po nemoci koupat v moři a opalovat se?Aby ta kůže nebyla ještě víc podrážděná?Já jsem měla neštovice v 15 letech a průběh nemoci byl u mě taky horší,než u mých sester,kterým bylo 10 a 7.Jednu noc se mi hodně špatně dýchalo,a taky jsem byla víc osypaná,navíc neštovice u mě vypadaly spíš jak menší puchýřky.Zůstalo i pár jizev.Nevíte,jak zabránit,jestli to jde,aby po nemoci jizvy nebyly?

Muffy
Proč se proboha nenechali naočkovat, to bylo přece jasný, že u dětí jsou neštovice poměrně častou nemocí.
Můj manžel taky neprodělal neštovice v dětském věku (já to tenkrát nevěděla), dostal je v 29 letech. Vypadal hrozně, ale mnohem horší byly bolesti hlavy a silné horečky. Byla jsem na něj tehdy hodně naštvaná, protože se nám narodil prcek, byly mu 2 měsíce. Naštěstí to tenkrát od manžela nechytil.

arrow
profile_image
Adeel
od 5. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No, já měla neštovice taky v patnácti, zrovna na začátku prázdnin a před dovolenou. Můj starší brácha ani mamka je taky ještě neměli a ani je nechytli a to jsem byla s nima pořád. U mě probíhali úplně v pohodě, myslím, že je to individuální. Třeba se jim to vyhne a nechytí to. Jo a s tím mořem, když jsem měla ještě asi 2 nevyloupnuté neštovice jela jsem do Chorvatska a vylouply se mi hned druhý den dovolené. Nijak to neštípalo nic a jizvu jsem z nich taky neměla, spíš mi přišlo, že se vylouply rychleji.

No očkování taky není výhra, protože je jen 60% . Já je měla mšsíc zpět a při mém štěstí jsem si je prošla bez problému, kdyby mě neupozornil přítel asi bych to nějak neřešila. Ale co se týče doby infekce a dovolené tak mají asi blbý termín. Od prvního boláku trvá 5 dní kdy naskakují a pak se hojí...já byla za 6 dní dobrá...ale ten kdo to má hrozné může mít i 40 horečky 14 dní...bolaky jsou v puse..na sliznicích velikosti i koruny. Doba kdy přijdete do styku s nešovicema a doba kdy zjistíte zda je máte je i 3 týdny. Když máte neštovice nesmíte na sluníčko už hlavně kvuli jizev. Ale na webu je hodně informaci ohledně neštovis, ale pokud to chytnou neovlivní to.

jo mám 27 let

Díky za tohle téma. Já neměla také žádnou dětskou nemoc, takže se docela děsím, že to jednou chytnu od dětí a bude to děsný. Na neštovice jsem se chtěla nechat očkovat, ale co jsem tak pročítala internet, tak se názory na očkování v dospělosti dosti liší.

Navíc ono ani to očkování není 100%, kamarádka nechala děti očkovat a chytli to znovu

Jinak neštovice se prý dají chytit kdekoliv - přenáší se vzduchem. V tramvaji, v obchoďáku... tak si někdy říkám, jestli třeba nemám nějaké protilátky, když jsem dosud nic nechytla.

arrow
profile_image
luxinka mojeid
od 5. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem také v dětství neštovice neměla, takže se toho dost děsím, jestli je jednou chytnu

arrow
profile_image
Muffy
od 30. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Proč se proboha nenechali naočkovat
Jsou všichni očkovaní,v dnešní době je to povinný.Jenomže tady jde o to,že se musí jednou prodělat,aby mělo tělo protilátky.Samo očkování chrání spíš jenom před horším průběhem.A nevíte jak je to s příušnicema?Tady opravdu nevím,doktorka,když jsem jednou měla angínu,říkala,že že jsem očkovaná,tak příušnice to určitě nebudou,ale třeba táta je měl a očkovaný byl.

??

Cituji linn: kamarádka nechala děti očkovat a chytli to znovu

to se snad chytá jen jednou, ne?

arrow
profile_image
Muffy
od 30. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mufallo
mělo by,když to chytí 2x je to vzácný,já teď u nich byla,i když ta malá je s nima nemocná a nic jsem nechytla.

Cituji mufallo: to se snad chytá jen jednou, ne?

Nejsem lékař, ale pokud je u neštovic průběh mírný (třeba jen pár flíčků), můžou se ojediněle vyskytnout znovu. Můj starší syn má 12let a neštovice neměl. Doktorka navrhla očkování a potom jedno přeočkování a tvrdila mi, že je nedostane.Tak uvidíme. Můj otec měl neštovice když mi bylo 10let (jemu 35let) a průběh byl hrozný- teploty, dušení....
Muffy
A myslím, že povinné očkování proti neštovicím není. A není řečeno, že to chytí. Ale tu dovolenou bych radši odložila.

mufallo

Bohužel, oni měli i spálu - několikrát.

arrow
profile_image
ilčí
od 29. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mufallo
Ahojky,tak můj přítel prodělal neštovice něco před dvěma lety,kdy je chytl při svém zaměstnání(řemeslnická práce ve školce).Byla jsem zrovna těhotná,tak jsem se trošku bála,abych je od něj nechytila,ale tím,že jsem je v dětském věku prodělala(a to pořádně),tak se mi vyhnuly.Jinak přítel měl v průběhu neštovic hodně vysoké teploty,dosahovali i 40°C a k tomu hodně dávivý kašel,kterého se nemohl zbavit.Mazali jsme to ze začátku tekutým pudrem a později fialkou a po neštovicích teď nemá ani památky.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Muffy
nevím, jaký je průběh v dospělosti, ale pokud teď chytly děti neštovice a za 14 dnů mají jet k moři, tak to bych zrušila. i když záleží na průběhu. 12letá dcera, pokud je dostane, tak nějak do týdne, ta se už rozhodně neuzdraví do dovolené. 14 dnů je hodně krátká doba i pro 6letého, který už je nemocný. pokud by měl průběh jako já v dětství (od prvního boláku do konce nemoci přes 14 dnů, a pak ještě týden slabost)

jizvy se dělají, pokud bolák porušíš, rozškrábneš, myješ. já si jeden přímo uprostřed výstřihu rozšrábla knoflíkem a mám tam doteď opravdu hnus jizvu, jinak mi nezůstala ani jedna. je nutno dítě donutit se nedrbat, i když to je dílo. my se přes týden vůbec s bráchou nemyli. sestřenka se sprchovala, a zůstala dokonale zjizvená všude, i v obličeji.

arrow
profile_image
Muffy
od 30. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

imoen
Já jsem se taky moc nekoupala,doktorka řekla,tak jednou do týdne,už kvůli tomu pudru.Některý z těch jizev mi určitě zůstaly proto,že jsem měla dost veliký pupínky,ke všemu vypadaly natakle,ble a tak si je člověk poškodil snadno,třeba i ve spaní.
A co se týče dovolený-oni ji mají zaplacenou předem,takže by měli odjet,a právě,že takhle neví,kdyby nemoc propukla až tam ve Španělsku co by dělali.Já je chytla za týden a trvalo 2 týdny,než se to trochu dalo dopořádku,takže nevím,jak to udělají.Snad se jim to vyhne a nenakazí se,i když s dětma jsou v kontaktu pořád.
rover
Já myslela,že se očkuje nějakou dobu po narození,společně s jinýma vakcínama,jako obrna atd.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené