Zdravím dámy.

Švagrová má téměř 3 letého syna, který ještě neměl neštovice, ale v sobotu u něj byla jeho sestřenice, které dnes vyupkly neštovice. Problém je v tom, že švagrová je v 8tt -je tu možnost, že se nakazí i plod? Nebo je plod chráněn, když švagrová již neštovice měla?

Na netu jsem nějaké informace našla, ale jsou takové rozporuplné, tak jestli někdo zažil podobnou situaci?

Děkuji.

arrow
profile_image
moony
od 16. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně dr říkal, že plod je chráněn, když jsem je sama prodělala.

Ježiš, tak to je super! To se mi ulevilo! Děkuji .

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Petrolejkaa:
No, tak já mám tedy jinou zkušenost. Ikdyž člověk neštovice již jednou měl, tak bohužel nemá protilátky až do smrti, jak si někdo myslí. Kamarádka taky měla neštovice, potom její dítko chytlo neštovice ve školce, ona byla již v nějakém 30týdnu těhotenství, neštovice sice ona nechytla, ale malá se narodila s pásovým oparem. Gynekolog jí řekl, že prodělala vnitřní neštovice, že o tom ani nevěděla, proto se malá narodila s pásovým oparem.

Reaguji na Issabell28: no, tak to tedy není vůbec příjemné . Ale naštěstí, že to byl "jen" pásový opar a ne nic horšího.

Já budu doufat, že se mimču nic nestane. Jelikož už v sobotu, kdy byla malá sestřenice infekční, tak se dostali všichni do kontaktu...

pokud je prodělala tak to nevadí...ale ať si zavolá své doktorce ne.

Reaguji na Lulča: doktorce volala, neštovice měla. Chtěla jsem se jen ujistit, že pokud se někomu něco podobného přihodilo, tak jaké zkušenosti s tím má...,

arrow
profile_image
blancco
od 16. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Sama jsem teď těhotná a neštovice jsem neměla.Informovala jsem se na to u doktorky. Pokud již neštovice sama prodělala, neměla by je znovu chytnout (ale jsou vyjímky - někteří lidé onemocní i třeba 2 krát). Nejrizikovější období je do cca 20. týdne těhotenství, kdy je pravděpodobnost cca. 1 až 2% poškození plodu, pak je problém, pokud se neštovice projeví těsně před porodem.Četla jsem, že existuje nějaká látka, která se dá v tomto případě aplikovat u gynekologa a tím snížit průběh onemocnění a tedy případný dopad i na miminko, ale jestli je to u nás v ČR k dispozici to nevím. Každopádně, pokud je již jednou prodělala nemělo by se to opakovat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené