arrow
profile_image
dulcecandy
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, už pár měsíců přemýšlím nad tímto tématem a chci se optat na Váš názor. Je mi 21 a nejčastěji od prodavačů se setkávám s mírnou "šikanou". Abych Vás uvedla do problému - nejčastěji stojím ve frontě a paní prodavačka či prodavač si náhle musí popovídat s prodavačkou od vedle, když opravdu pospíchám a ozvu se, že na tohle nemám čas, sklidím neskutečný výraz "co si to teda dovoluji !!" Tohle se mi děje i na úřadech a poště. Minule to došlo tak daleko,že jsem byla v nábytku a vybírala skříně a prodavači, ač se jindy na každého hned nalepí, seděli a slyšela jsem jak si říkali, že jsem moc mladá a že si stejně nic nekoupím, že ani nemá cenu vstávat....Stává se Vám to také? A je to jistá forma neúcty jen k mladým nebo se to děje každému? Děkuji

arrow
profile_image
malutka
od 22. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Podle mě to není neúcta k mladým, ale spíš celková nevychovanost Já si tohle dovolit v práci, tak na hodinu jdu a ani nemrknu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano, stává.
Předestírám, že já "starší" (myšleno než já, ne, že bych třicátníky měla za starce ) lidi respektuji, chovám vzhledem k věkovému rozdílu jistou úctu. Starší lidi pouštím sednout, maminkám s kočárkem držím dveře, pomůžu do autobusu.
Ale na druhou stranu mě drzost například důchodců zvedá ze židle. Jednou jsme se sestrou, když byla těhotná, jely tramvají a jí nebylo dobře, tudíž si sedla. Byla ve 12. týdnu, takže to na ní vidět nebylo, ale i přesto si nemyslím, že měla právo paní v létech na nás křičet, že "my mladí nemáme žádnou úctu!" Nechtěly jsme tropit scénu, tudíž ségra paní (nutno dodat, že poměrně čiperné) místo přenechala a celá bílá se pak klátila u tyče.

Vypadám ještě mladší, než jsem, ale plnoletá jsem už třetím rokem a přesto mi většina prodavaček tyká- to fakt nechápu. Padesátnice oslovují "mladá paní" a mně nazývají div ne holčičkou.

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji malutka: celková nevychovanost

naprosto souhlasím

Neúcta k ostatním se vyskytuje na obou stranách (mladší x starší) a vytáčí mě obě varianty. Od té doby, co pracuju s lidmi, jsem ale zaznamenala, že starší generace je na tom snad ještě hůře (samozřejmě, že vnímám i ta fakáňata, co na sebe pořvávají sprostě v autobusech, jsou drzá atd. atd. atd.), ale celkově to vnímám takhle, což mě překvapilo.

arrow
profile_image
alina26
od 6. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také se mi to stává, I když se už blížím téměř k třicítce. Je to prostě nevychovanost, na kterou nereaguji.
Jinak take platí, což netvrdím, že je nutně Tvůj případ, že se lidi chovají tak, jak je k tomu člověk vědomě či podvědomě vybízí. Takže já bývám nad věcí, chovám se normálně a s kamenou tváří něco odpovím, aby jim došlo, že mi není těch –náct a funjuge to. Někdy se stačí take významně podivit, povytáhnout obočí a stále mít kamennou tvář a ono jim to často dojde a I se omlouvají a jsou pak jak milius.
Ale I tak nechápu, jak se mohou chovat k mladým lidem povýšeně, nikdy neví, zda se jedná o zákazníka nebo ne a I tak by člověk měl být slušný ke všem věkovým skupinám a jednat s nimi s respektem.
Samozřejmě návštěva obchodu s nábytkem, koupě bytu, apod. Jsou pak opravdové lahůdky, na které se občas I těšívám..

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo, občas se mi něco takovýho taky stane. Je mi 22. Třeba nedávno se, přesně jak píšeš, začaly dvě prodavačky bavit mezi sebou a já byla vzduch. No, takže jsem jim tam položila košík na pult a sebrala se a šla. To samý tuhle v trafice - stoupnu si k okýnku a ženská začne telefonovat. Vydržela jsem stát minutu, pak jsem jí nahlas "poděkovala" za ochotu a odešla ke konkurenci. Pokud nemusím, už do těch obchodů znovu nejdu.

arrow
profile_image
dulcecandy
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji berryblue: Jednou jsme se sestrou, když byla těhotná, jely tramvají a jí nebylo dobře, tudíž si sedla. Byla ve 12. týdnu, takže to na ní vidět nebylo, ale i přesto si nemyslím, že měla právo paní v létech na nás křičet, že "my mladí nemáme žádnou úctu!"

Mojí kamarádce se zase stalo, že starší dáma stála nad ní, když ona seděla, i když okolo byla celá tramvaj prázdná!...koukala se výrazem jaká je ta dnešní mládež....kamarádka vstala a dáma si sedla na její místo

arrow
profile_image
dulcecandy
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Misy: To samý tuhle v trafice - stoupnu si k okýnku a ženská začne telefonovat. Vydržela jsem stát minutu, pak jsem jí nahlas "poděkovala" za ochotu a odešla ke konkurenci. Pokud nemusím, už do těch obchodů znovu nejdu.

Já jsem spíš taková, že počkám a ozvu se jen , když pospíchám ....a seberu odvahu a také zakročím

Já zažívám něco podobného, ale obráceně...pracuju ve firmě, kde je nás 5 lidí všichni kolem 25 let...a to je kámen úrazu. Všichni zákazníci si na nás neuvěřitelně dovolují, protože si myslí, že jsme mladí a neschopní....Opak je ale pravdou, jsme víc než prosperující firma a vedení máme na Moravě, protože jsme soběstační. Pochybuju, že by si to samé dovolili, kdyby tu seděla banda 40ti letých....

Oni totiž žili v jiné době

mě je 21 let a vidím to uplně stejně. Dřív jsem ke starým lidem chovala úctu a byla jsem slušná. Ale po tom, jak téměř většina z nich jsou neuvěřitelne drzí a nepříjemný jen proto, že jsme mladý sem se začla chovat přesně jako oni DRZE.
A co se týká prodavaček? Nedávno jsem šla do trafiky na metru holešovice. Chtěla jsem si koupit jen žvejky, ale menší peníz než 200 korun jsem neměla. Pani na mě tak nepříjemně koukla a řekla že nemá na vrácení ( a to bylo asi 5 hodin odpoledne) a že teda bude muset zajít rozměnit. Tak jsem si počkala a ona mi přinesla 185 korun v pětikorunách, protože je šla rozměnit na záchody ( a to bylo okolo víc obchodů kde to mohla rozměnit) No co myslíte .. tohle musela udělat tutově schválně ...
Tudiž téměř veškerá moje úcta a slušnost se už vytratila jen díky těmto lidem.

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji dulcecandy: Mojí kamarádce se zase stalo, že starší dáma stála nad ní, když ona seděla, i když okolo byla celá tramvaj prázdná!...koukala se výrazem jaká je ta dnešní mládež....kamarádka vstala a dáma si sedla na její místo

To mi připomnělo jednoho (teď budu fakt neuctivá) dědka tady od nás, co vyhazuje mládež ze sedaček, ačkoliv je celý bus skoro prázdný, protože sedačky už jsou hezky zahřáté. Jeden klučina to vyřešil tak, že těsně před zastávkou, kde děda nastupuje, si přesedl na jiné místo. Z toho ho on následně vyhodil a kluk si šel sednout zpátky na to původní. Děda čuměl jako puk na studené sedačce

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji azzeret21: Tudiž téměř veškerá moje úcta a slušnost se už vytratila jen díky těmto lidem.

Do tohoto se snažím nezabřednout, takže když je někdo extrémně oprsklý, drzý a sprostý, ještě s úsměvem poděkuju a popřeju hezký den. V duchu ho posílám do ***** a dotyčný jen čumí jak trouba.

Reaguji na berryblue:

To bych se s paní asi pohádala když jsem mladá, tak to neznamená, že mi nemůže být špatně a nemám právo sedět!

Co se ale jednou stalo mojí kamarádce....Jely jsme spolu tramvají, nastoupila taková babička a kamarádka se zeptala, jestli si chce sednout. Babička řekla že ne, poděkovala, že jede jen 1 stanici. Asi tři sedačky za kamarádkou seděla jiná bába, která si myslela, že tu babičku kámoška nepustila sednout a normálně se natáhla přes ty 3 sedačky a začala jí škrtit kapucou....No docela divadlo, protože kámoška si nenechá nic líbí, tak jí tam seřvala co si to dovoluje, že se paní ptala a sednout si nechtěla....

arrow
profile_image
dulcecandy
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lency:

nad tím mi zůstává rozum stát!!
Reaguji na azzeret21:

To chápu...pokud to nejde jinak

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené