arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to zvláštní, ale taky to pozoruji. Ovšem musím poděkovat mamce, že nás vychovávala k respektu k ostatním lidem, ne k úctě. Úcta nepřijde s tím, že odejdu do důchodu.

Klasika je MHD, mnohdy mi bývá špatně, ale pokud to jde, tak pustím sednout. Ovšem už se mi několikrát stalo, že se mi onen člověk odvděčil akorát nějakou urážkou nebo větou ve stylu "už bylo na čase", místo toho, aby poděkoval.

Obchod to samé. Ovšem vždy se směju, když kupuju přesnídávky. Přítel je na dietě a já je mám ráda, ovšem jak projdou rukama prodavačky, tak z prostého "hmmm", přejde na "chtěla byste na to sáček, mladá paní" a přijďte zase, mladá paní".

Samozřejmě každá generace má něco, ale jak to tak sleduji, tak staří jsou čím dál tím víc protivní.

arrow
profile_image
dulcecandy
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji marbee: Přítel je na dietě a já je mám ráda, ovšem jak projdou rukama prodavačky, tak z prostého "hmmm", přejde na "chtěla byste na to sáček, mladá paní" a přijďte zase, mladá paní".

arrow
Neprodává v Bazaru

Holky a proč Vám tak vadí, že Vám tykají cizí lidi? Mně se to taky občas stane, je mi 29 a hrozně si to užívám, že vypadám mladě, když mi tykají cizí lidi

Cituji Ellenuschka: Holky a proč Vám tak vadí, že Vám tykají cizí lidi

Ono taky záleží, jak se to tykání podá ale to je více rozvedeno v jiné diskuzi

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mě teda nejvíc štvou starý pani, co se sotva belhaj, ale jakmile přijede tramvaj, tak už utíkají ,aby jí stihly i když za 3 minuty jede další. To jsem vypozorovala v Praze. U nás na vesnici mě fakt štve jak já pozdravím staršího člověka a jemu je zatěžko mi odpovědět. Když ho pak po třetím pokusu o slušné chování už nepozdravím, tak už se to donese mým rodičům jak jsem strašně nezdvořilá. To je i na mě moc.
Jinak s těma prodavačkama. Ve spoustě ochodů je schránka na stížnosti, tak tam můžete klidně něco napsat, nebo podat stížnost mailem. Já myslím, že je i v zájmu vedení, aby byli na place schopní lidé a dnes na prodavačku do parfumerky nebo do NY nebo CA se stojí fronty z řad studentek. Nevím proč bych se měla připravovat o výběr zboží kvůli nevychovaným slepicím.

arrow
Neprodává v Bazaru

no já bych to obecně tak nehrotila, prostě maj taky svoje problémy atd., v práci je to štve a je fakt, že z mladých lidí toho opravdu většinou moc nekouká. Když se ke mně takhle bude chovat prodavačka nebo servírka, budu se k ní naopak chovat zdvořile a většinou jí to dojde. A když ne, tak co už, mám dost jiných starostí, než tohle hrotit.

to není neúcta k mladým, chudým, starým...ale nevychovanost pracujících. Kolikrát příjdu do obchodu a řeknu nahlas Dobrý den a to jelito za kasou ani nezahučí..fajn chápu, že je někdo v práci zpruzený, ale on je tam od toho aby prodal a pokud na mě bude někdo nepříjemný už tam znovu nevkročím. Jsem člověk co si otevře pusu a nenechá si nic líbit. Několikrát jsem si nechala zavolat vedoucího jak v obchodě, tak v restauraci. Když se člověk neozve nic nemá a přístup těch lidí se nikdy nezmění, protože většina lidí je zticha a neozve se..

arrow
profile_image
Raelyn
od 30. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji elle11: Nejhorší sou takový ty skoro důchodky, který si choděj skoro na jehlách a pak se tvářej blbě když je nepustíte sednout.

Já se těm dámičkám, co hojně potkávám v MHD, které jistě strávily hodiny před zrcadlem tak, aby vypadaly co nejmladší, musím smát, když pak vidím, jak si urputně musí někam sednout. Jinak s neúctou prodavaček mám bohaté zkušenosti, co si tak všímám, tak třeba paní u kasy vždycky pozdraví lidi přede mnou, kteří jsou starší, ale mě málokdy. A v obchodech s oblečením se mi nepočítaně stalo, že se mnou paní prodavačka neprohodila ani slovo, jenom mi němě zabalila nákup.

stačí jet do Německa, tam se někdo vyučí na prodavačku a opravdu tím povoláním žije a ta etiketa tam je. ( teď se ozve opět dotyčná ať si jedu do toho Německa, když se mi tu nelíbí )

Reaguji na Ellenuschka: Jasně, ale každý má své problémy, každého druhého to štve v práci, ale je třeba to v práci překousnout a být k zákazníkům příjemná. Jako já to rozhodně nijak zvlášť nehrotím, prodavačky mě štvou jen občas, vím, že to není příjemná práce, mám mamku prodavačku.
Jen si v duchu pomyslím o ní své, asi je to teda holt většinou doprovázeno ksichtem ale prvně slušně pozdravím s úsměvem...když pak nic, tak až pak se ksichtím ale víc to neřeším, otočím se na podpatku a jdu

Holky já nevím jakým prostředkem jezdíte, ale já moc načesaných paniček v mhd nevidím ba naopak. Dneska jsem jela po dlouhé době metrem a žalůdek se mi obracel a nebylo to jen z toho počasí..

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na EleanorWoods:
no já nevím, mě nepřipadalo, že by to v Německu bylo oproti nám uchvatný...podle mě se tam tak chovaji normálně,nijak nevybočují...jako to že je prodavačka u nás zpruzená je tím, že jí to nebaví a plat je na HPP taky na poměry na západě malý..ale zase je to kus od kusu...obecně bych to hodnotila, tak půlka slušných a půlka nevycovaných ženských...nejhorší jsou snad mladý holky co to dělaj brigádně...na nich je vidět, jak je jim totálně jedno co si o nich kdo myslí

Reaguji na Consuela Banana Hammock: Nikoho to v práci nebaví, ale tu práci dělá a dostává za ní peníze. Prodavačka je od toho aby se snažila prodat co nejvíce zboží. Chápu prodavačky třeba v kauflandu za kasou...dobrý den, píp píp, 650, nashle...tam je to jak na pásu, ale v normálním obchodě, kde toho prodavačka někdy moc nedělá...

Teď žarizuju byt a chodím po různých showroomech. Je to zdlouhavý proces, tak jdu v teplákách tenisky nazdar a dívám se. Neuvěřitelné jak se k vám lidé chovají podle oblečení...šla jsem kupovat podlahu a vybrala jsem si zrovna tu nejdražší paní si mě projela a řekla, že už není. Tak jsem jí řekla, že si vezmu teda jen ten malý kobereček a že se podívám jinde. Jakmile jsem vytáhla značkovou peněženku a ona si všimla, že tam mám nějaké peníze podlaha byla najednou volná... prostě mě štve takový přístup k zákazníkovi je to nefér..

arrow
profile_image
dulcecandy
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ellenuschka:

Zkrátka mi to obtěžuje život...nevidím jediný důvod, proč bych měla z obchodu odcházet znechucená a ještě se zpožděním, jenom kvůli tomu, že je mi 21. Jsem člověk jako každý jiný a nepotřebuji vidět znechucené pohledy jen kvůli tomu, že nemám kupříkladu drobné. Ostatně chápu, že lidé pracující ve službách nejsou roboti a mají své dny...ale jako je náplní práce traktoristy obsluhovat stroj...tak náplní pracovníků terciárního sektoru by měla být zdvořilost.

Reaguji na Janissinka: jasný...tak já jezdím hodně do Berlína a tam opravdu kam příjdu, tak prodavačky pozdraví, usmívají se, jsou milé, poradí...tady je to samozdřejmě taky, ale znám jich málo. Některé se ani nevyznají v tom co vlastně prodávají..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené