1. . .34567
arrow
profile_image
Clementine
od 2. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Erinka: No jinak, když je na mě někdo hodně nepřijemný a neochotný, např. v obchodech nebo na úřadech, tak se vždy s úsměvem zeptám, zda je dotyčná takhle milá a příjemná jen na mě nebo i na ostatní.

To teda taky zkusím .

Jen poznámka - proto, že se starší paní oblékne s vkusem, klidně i s mírnými podpatky a nalíčí se - to je jako důvod nepustit někoho sednout? Já myslela, že se pouští kvůli věku, ne fazóně. Naopak oceňuju, když o sebe starší lidi dbají. Není to moc k vidění.

Mě párkrát pustil sednou i chlap/kluk. Prostě jen proto, že jsem holka. Dost super pocit

arrow
profile_image
Eveline
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky se přidávám, je mi 21 a některé ze situací, které popisujete, zažívám denně. O MHD se nemá cenu bavit, naštěstí jsem v Praze jen přes semestry, takže zvládám v pohodě. Tykání mi vadí akorát co se týče kadeřnic/prodavaček.. Kolikrát jsem se setkala při vybírání dražší kosmetiky v parfumeriích se slovy: "Ale to stojí tisíc..něco něco..to si asi nekoupíte" Pak mě úplně přejde chuť něco si vybírat..To samé např. v obchoděch Guess (mimojiné) - tam pro jistotu už ani nechodím, dámy prodavačky vás sjedou od hlavy k patě a už to mě hodně odradí. Co mě ale ještě štve je, že když kdokoliv (na ulici, ankety, shánění klientů od bank, atd.) uslyší, že ještě studujete (byť vejšku) tak to už takový: "Studentka? Tak to nic..já myslela že už pracujete." Prostě jakobysme my studenti byli něco míň a bez peněz, že se na nás tak pohlíží.
Ještě přidám poslední zkušenost - minulý týden jsem byla v New Yorku a musím uznat - panečku to je přístup! I když tam bylo neskutečné vedro - tudíž byl člověk takový unavený, v teniskách, kraťasech atd. tak např. konkrétně u Victoria´s secret se k vám chovají skvělě - nejprve vás přeměří, do kabinky si berete neomezený počet kusů, na kabinku vám dají kartičku se jménem a velikostí a vy v případě jiné velikosti, barvy..zazvoníte a oni vám daný kus s úsměvem donesou. Byla jsem v šoku - pozitivním To samé jiné obchody - jakkoliv značkové a jakkoliv příjdete oblečení na vás koukají jako na potencionálního zákazníka a taky se podle toho k vám chovají . Což tady v ČR dost pokulhává...

Cituji Eveline: To samé jiné obchody - jakkoliv značkové a jakkoliv příjdete oblečení na vás koukají jako na potencionálního zákazníka a taky se podle toho k vám chovají .

Tu samou zkušenost mám z Floridy. Při příchodu do obchodu všichni vždy pozdravili, ptali se, co potřebujeme, starali se. To u nás pomalu neexistuje.

arrow
profile_image
dove
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Eveline:
Reaguji na Kajess:
Ale to je naprosto přesné, protože u nás zůstává zakořeněná ta představa, že prodavačka když mi něco prodává, dělá mi tím vlastně velkou službu a laskavost...bude ještě nějaký čas trvat než to dojde do té fáze, kdy oni si uvědomí, že my děláme službu jim, když je platíme

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Slušnost není o věku.. jak už tu napsalo více přispěvovatelů.. viděla jsem mladíky, kteří nad sebou v autobuse nechají stát babičku jak věchýtek ( tím nemyslím zachovalou padesátnici, ale fakt babičku a ještě se jí dívají do obličeje.. mockát.. ovšem stejně tak jsem viděla mockrát nepřijemné starší ( staré lidí, kteří přijdou k snad jediné obsazené sedačce v tramvaji se slovy " se snad zvedneš mladá ( mladej) ne?

Vzpomínán si na situaci ( to je fakt už dávno , kdy jsem jako mladá holka seděla v plně obsazené tramvají a přistoupila babička - dívala jsem se na jinou stranu, tak jsem ji opravdu neviděla. Přistoupila ke mně, poprosila mě ( ano poprosila) zda bych ji nepustila sednout, já jsem se slovy " ano jistě" okamžitě vyskočila a ona mi poděkovala a
nabídla, že vidí, že mám plnou a asi těžkou tašku ( byla plná učebnic), že mi ji klidně vezme na klín, abych ji nemusela držet.. byla usměvavá a příjemná ( no asi to byla babička z pohádky)..když je ochota a slušnost, jde všechno, at si " starej či mladej "

Jinak pokud si na mladé lidi " dovolují" starší, jde dle mého většinou o zakomplexované jedince, kteří by si to na stejně staré lidi ( či třeba na nějak významněji postavené apod.) absolutně netroufli.. ale na mladýho, u který nečejí, že se bude ( bude umět) bránit ? To jo, to si troufnou..

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji dove: Ale to je naprosto přesné, protože u nás zůstává zakořeněná ta představa, že prodavačka když mi něco prodává, dělá mi tím vlastně velkou službu a laskavos

S tím naprosto souhlasím, stejně je to ale i na úřadech, na poště, v dražších obchodech a podobně, přitom si zaměstnanci neuvědomují, že i mladý člověk je jejich zákazník/klient. Tohle mě taky štve.

K pouštění starých lidí, nikdy jsem se nesetkala osobně s tím že by na mě někdo nadával, že bych nepustila sednout. Většinou pouštím hned když není místo, nebo když sedím u dveří. Ale stala se mi příhoda v tramvaji, že přistoupily dvě paní kolem 70 let, jedna z nich o holi. Za mnou bylo jediné volné místo, a jedna z nich si tam sedla, tak jsem automaticky pustila druhou sednout. Ovšem to asi byla chyba, protože jsem naznačila, že je stará a tak se začaly s kamarádkou smát jak už vypadají staře a že si o tom nedávno povídaly, že jsou nad hrobem a podobně. V tu chvíli jsem si připadala hrozně trapně, protože jsem je nechtěla urazit. Tak jsem se začala omlouvat, že jsem nechtěla naznačit, že jsou staré. No a bylo to, celý vagon tramvaje se pobavil, já nevěděla co říct a ony hašteřily že jsou babky staré

Cituji Eveline: Kolikrát jsem se setkala při vybírání dražší kosmetiky v parfumeriích se slovy: "Ale to stojí tisíc..něco něco..to si asi nekoupíte"

Uvědom si jednu věc,do těchto parfumerií chodí denně somrovat zástupy slečen vzorečky,koneckonců i tady se občas vyskytne téma "kde dostat vzorky zdarma" takže opravdu se nedivím prodavačkám 90% slečen tam jen otravuje a nic si nekoupí.Jak mají poznat ty,co si chtějí koupit.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: Jak mají poznat ty,co si chtějí koupit.

Nerozumím tomu, proč by měly poznávat ty které si chtějí něco koupit. Od kdy je pravidlem, že když jde člověk do obchodu si musí vždy něco koupit a když si něco nekoupí tak jde jenom okukovat? Proč se člověk nemůže jít jenom podívat a rozmyslet si koupi? U hodinek, šperků, aut, notebooku a ostatních elektronických spotřebičů je to normální. Tak proč ne u drahé kosmetiky?

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, to mě taky vždycky trápilo. Já navíc vypadám mladší než ve skutečnosti jsem. Štvalo mě, ale většinou jsem to nechala plavat. Např. u doktora - sestřička na mě: ´´Sedni si ! Tam, ne tam !´´ nebo když jsem 4 hodiny čekala na vydání řidičáku - až když přišel starší muž, se konečně dostavila úřednice k okénku. Do té chvíle kolem okénka jen procházela a já si připadala průhledná nebo neviditelná.
Jednoho dne jsem vešla do papírnictví, postavila se do fronty a když na mě přišla řada, prodavačka oslovila staršího pána za mnou, který přišel asi 3 minuty po mně. teprve když jsem zůstala v obchodě sama, prodavačka na mě: ´´A ty chceš co ?´´ Tehdy mi bylo asi 22, ale naštvalo mě to, že jsem řekla: ´´Od Vás už nic.´´
Říkám si, že i mladý člověk má právo na život.
Teď, když mám titul, si ho všude (hlavně na úřadech a u lékařů) píšu a oni se mnou jednají úplně jinak. Je to hrůza.

a taky bych ještě dodala, že lidé si zvykli strašně rychle na komunikaci přes internet, mobil ...a v reálu mají strach s někým promluvit. Já když přesně takhle někomu uvolním místo a paní má nějakou chvalnou poznámku, tak jí na to odpovím a ještě si třeba chvíli povídáme. Nebo to samé v obchodě hodně lidí vezme co potřebuje a skoro ani toho druhého člověka co tam je nevnímají. Kolikrát slyším a čtu o rozchodech přes mobil, internet..to mi taky nepříjde slušné, když s někým delší dobu chodím, spím...aby mi pak přes mobil napsal, že je konec..

Reaguji na Laky: no právě, že to nepoznají, tak by měly držet hubu a krok...Navíc i kdyby šel někdo jen tak na obhlídku (což jsem často já), tak nemají vůbec co kecat, příště nepůjdu a až se mi bude chtít nějaký parfém koupit, u nich to nebude

Cituji Lisa: Navíc i kdyby šel někdo jen tak na obhlídku (což jsem často já), tak nemají vůbec co kecat, příště nepůjdu a až se mi bude chtít nějaký parfém koupit, u nich to nebude

Jim je to úplně jedno pokud ten obchod není jejich,tak je jim jedno,že se nevrátíš,lidí je dost

Cituji Cindova: Proč se člověk nemůže jít jenom podívat a rozmyslet si koupi? U hodinek, šperků, aut, notebooku a ostatních elektronických spotřebičů je to normální. Tak proč ne u drahé kosmetiky?

No nevím,já chodím do obchodů s cílem nakupovat........poslední auto jsem si koupila během dvaceti minut takže třeba krém zvládám i rychleji.

Reaguji na Laky: jaktože ale mimo Čr to nikomu jedno není?

Cituji Lisa: jaktože ale mimo Čr to nikomu jedno není?

Zřejmě mají vyšší platy a jsou zainteresovaní na obratu........u nás mají tak akorát hmotku,kterou platí když jim někdo něco ukradne takže nějak nevidím důvod proč by měla být prodavačka nadšená ze zákazníků,kteří bloumají po prodejně,nic nekoupí a ona musí hlídat jak ostříž.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené