mám 60 na 70 hrůza.Prý na to nic není než káva a dát si panáka.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mě osobně hodně pomáhá Maté, na to nedám dopustit.

Slyšela jsem poučku, že nízký tlak je nemoc nesportovců.. Připadalo mi to jako nesmysl, ale první zamotání hlavy, vlivem nízkého tlaku, mě přepadlo půl roku po ukončení profi sportu. Takže makat

MagnolieW

Tak to určitě, makat a makat. Já tedy se snažím sportovat, ale spíš bych potřebovala poradit něco, co dělat v akutních případech. Například když vím, že budu muset stát dlouho ve frontě atd., něco jako první pomoc. A to, že káva naopak snižuje tlak, jsem nevěděla, budu to muset omezit.

arrow
Neprodává v Bazaru

MagnolieW
A co když se mi začne motat hlava a je mi na omdlení právě po sportovním výkonu ? Tím nemyslím po nějakém nahodilém, ale snad vždy po pravidelném téměř každodenním.

Holky, já se divím, že s takovým tlakem můžete vůbec fungovat. Já mám tlak většinou 110-120 na 70-80, takže ideál, ale občas klesne trochu níž. Třeba v lednu jsem měla zánět sleziny a to mi klesl na 90/54 a to už jsem počítala hvězdičky a nesložila jsem se jen, že jsem si hned dala nohy nahoru. No a pak ještě 80/45, ale to jsem ztratila tak třetinu krve, no a to mi bylo dooost blbě, ale nevím, jestli to bylo tou ztrátou nebo s tím souvisejícím poklesem tlaku. Ale jak tady čtu, že vy to máte normálně, tak vás obdivuju, že jste schopné vůbec vstát z postele.

Na ten nízký tlak prý je dobré hodně často jíst, to krátkodobě trochu tlak zvýší, taky pít hodně vody a když se vstává, tak to dělat se zkříženýma nohama.

nízkému tlaku se často přezdívá slepičí nemoc.Motáš se jako slepička.

framboise pravděpodobně se snažíš hubnout, ne? Tělo potřebuje energii pro fungování, když při sportu spálíš zásobu energie a a nedodáš další - hlava se zatočí.

arrow
profile_image
Shiba
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MagnolieW: Slyšela jsem poučku, že nízký tlak je nemoc nesportovců

To se mně nezdá, že by to bylo tím, já sportuju celej život a stejně mám nízkej tlak. Jestli v tom nehrají roli spíš nějaký vrozený dispozice.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na vanilinka: tak to jsem se po dlouhý době pořádně zasmála

Nedělat prudké pohyby, když chci vstát, tak si první na chviličku sednu a pak až se pomalu úplně zvednu. Jinak když cítím, že to na mě jde - začíná mí pískat v uších a okolí slyším tak vzdáleně, zužuje se mi prostor vidění..tak si okamžitě sednu nebo čupnu na zem..když to neudělám, seknu sebou. Dřív mi to přišlo trapné, třeba v autobuse, když jsem stála a udělalo se mi špatně, ale pokud si nedřepnu, tak omdlím, takže už to neřeším a kdykoliv to na mě příjde, tak si prostě dřepnu, i když je to třeba uprostřed obchodu.

arrow
profile_image
curlicue mojeid
od 8. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

nosím u sebe vždycky v kabelce 100% džus, ale postačí cokoliv sladkého napití a když je vám nejhůř, nebo víte, že se vám dělá zle, mdloby atak, stačí se pořádně napít...a tlak by se vám měl srovnat, a když to jde, tak nejlépe si lehnout a zvednout nohy případně sednout, ale ne vždy to jde, že...

I když každý den cvičím, začala jsem cca v 16-ti trpět na nízký tlak a stále na něj trpím, jednou mě vezla rychlá, tlak jsem měla jako mrtvola, bohužel nebudu hádat přesně kolik, nepamatuji se.
Pocit je to nepříjemný, když je venku hůře, cítím se, jako bych měla vygumovaný mozek
Motám se po každém prudším pohybu (otočky v tanečních při polce byly opravdu masakr), přijdu na okamžik o zrak a když si nesednu, jdu k zemi, což tu asi většina znáte
Co pomáhá? Káva ani ne, možná trochu preventivně, doporučuji však kofeinové tablety Caffit. Potom hroznové cukříky (díky nim jsem přežila metalový koncert ve 40 stupních ) a asi nejvíce sex . Ale hlavně co nejvíce pít, hlavně když je nejhůře, vypít klidně litr najednou

Ahoj holky, tak jsem chtěla hledat jaký čaj na ten nízky čaj si dát, ale když už jsem přečetla několikátý článek, jak zabírá víno, nedalo mi to a načnula jsem si láhev. Tak si podle Vašich rad zkusím dát každý den dvě deci Jinak jsem bohužel taky trpitelka, unvaená s motající se hlavou a po kafi mi není dobře.

Reaguji na Emma20: a ted ty poslední dny, jak je to počasí takový dusny, tak je to katastrofa, co? Ja si pripadam jako omámená

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené