1. . .4567

Nízký tlak - nejdřív se před očima zjeví "jiskřičky", pak se zatmí, následuje absolutní slabost a to už cítíš, jak se ti podlamují kolena a suneš se k zemi... většinou u toho silně hučí v uších... nejlépe v tom okamžiku, kdy cítíš, že to na tebe jde, lehnout si a dát nohy výše, zrychlit dýchání (plynulé plné dýchání moc nezabírá, spíš je třeba tlak rozpumpovat), nezavírat oči, jinak se začne točit hlava, a prostě chvíli zůstat v klidu, dodat tělu tekutiny, někdo si dá i kafe

Já jsem si, holky, taky lehla. Tak nějak automaticky a pěkně na studenou dlažbu. Možná že chci rady, ale stejně bych ničeho jiného v tom stavu asi nebyla schopná. Ale zajímá mě, jak se to řeší no ..Jinak bylo mi takové vedro, že jsem musela strhat všechno oblečení a bylo mi zle na zvracení.

Cituji onsall: Nesmím rychle vstát jinak bych sebou sekla.

Když nad tím tak přemýšlím, vždy se mi to stává ráno vlastně nějakou menší chvilku po probuzení

Je pravda, že bych měla pít kávu, když mám nízký tlak? Kávu moc nemusím ...a energeťáky asi nebudou to pravý ořechový co

arrow
profile_image
Gabriellla
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na steffinka in love: Jj na zvýšení tlaku určitě káva, červené víno, ale také sůl. Já mám zase tlak vysoký a beru prášky, už asi 4 roky. Energeťáky ti sice asi tlak zvýší, ale pro žaludek to neni dobré a taky je v tom spousta cukru.

Cituji Gabriellla: Energeťáky ti sice asi tlak zvýší, ale pro žaludek to neni dobré a taky je v tom spousta cukru.

To je pravda. ...No teď mám alespoň konečně výmluvu pro to, proč mne tyhle s.ajdy tak přitahovaly. Kafe nepiju a tělo si asi říká samo. Takže jsem celá divá po energetických nápojích a po čaji.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na steffinka in love: bacha na to, kafe a energeťáky jsou dobré spíš na to že se ti muže udělat ještě hůř. Žila se ti po tom roztáhne ale pak se ještě více smrští ( říkam to laicky vysvětlovala mi to takto doktorka) Proto se ti po tom muže udělat ještě hůř.

reaguji]onsall[/reaguji] ...aha ? ..tak možná to zkusím na chvilku vypustit a uvidím, zda je to opravdu tak.

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U nízkého tlaku je potřeba hledat příčinu, a tou jsou ve většině případů hormony. U vysokého to může být víc věcí a už to není bohužel tak jednoznačné. U obojího je potřeba optimalizovat cukr. Káva (a energeťáky) není dobrá, problémy ještě prohlubuje, byť většinou pomůže nakopnout. Jinak taky může být střídání nízkého/vysokého tlaku.
Jinak nízký se projevuje různě, unavou, malátností, často po tom, co vstaneš, se ti zatočí hlava, všechno zčerná (někdy až po pár krocích ale). Dost často s tím bývá spojená nevolnost ráno, únava při probuzení. Podívej se na téma adrenální únava, mám o tom pár článků na blogu, na angl. psaném webu je toho mraky.
Jinak ta sůl je taky téma, každý potřebuje sůl (s nízkým i vysokým), ale sůl kvalitní, nejlíp mořskou nebo himalájskou nebo něco podobného. A taky všechny ty další minerály. Pokud jsou jejich hladiny špatně, jsou mimo jiné i problémy s tlakem

arrow
Neprodává v Bazaru

Já se ráno nabudím kafem a v poledne zeleným čajem. Obojí by mělo být hodně kvalitní, protože takový ty levný kávy a čaje ze supermarketů se těm kvalitnějším ani zdaleka nemůžou vyrovnat. Nakupuju ve specializovaných buticích a fakticky jde vidět ten rozdíl v kvalitě a i v účincích. Večer si dám skleničku vína a je mi dobře. Když je mi vážně na omdlení, tak se napiju čisté neperlivé vody (většinou z kohoutku) a sním něco sladkého (třeba pár čtverečků hořké čokolády s vysokým procentem kakaa). Ale je fakt, že mi doktor taky říkal, že proti nízkému tlaku není léku. Ale tohle mi pomohlo.

Sůl zvedá tlak. Můžeš ji namazat na černý chléba a sníst

arrow
profile_image
Sheila Si
od 17. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Mám stejný problém a taky mi nic nepomáhá..a to piju každý den, zelený čaj, často i kávu nebo energetické nápoje atd ale stejne nic..

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doporučuju červené víno. Zvedá i náladu, když se to nepřežene

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sheila Si: zelený čaj i káva naopak nízkému tlaku škodí.

arrow
profile_image
Kopretina23
od 30. 7. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě na nizky tlak pomohlo jedině 100% aloe vera. Ale ne takové to sladké lepidlo, co se prodává v Kauflandu a podobných supermarketech. Prostě jen šťáva přímo z listů. Daji se pohodlně koupit v plastových petlahvích, takze s tím není žádná starost

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené