Ahoj holky
dnes jsem se bavila s kamarádkou a ta mi řekla, že používá norethisteron místo postinoru že prý jí to dokonce doporučil doktor, že postinor je zbytečně drahý a že jí stačí, když si dá 4 tabletky norethisteronu a po dalších 12 hodinách další čtyři. Přijde mi to trochu jako blbost, ale ona mi řekla, že když to řekl doktor, tak to musí pomáhat stejně, jako postinor.
Otázka tedy zní, slyšely jste o tom někdy? Koukala jsem i na net a nikde jsem nic nenašla, myslím, že to může být i nebezpečné, ne?

Cituji Nesty: řekla, že používá norethisteron místo postinoru

To skoro zní, jako kdyby ho tak používala pravidelně, to by mě zaráželo víc... Ne, že by se to nemohlo stát, ale víckrát? Takové holky by podle mě neměly mít sex, když se neumí chránit normálně.
Nicméně je to hormon, takže k tématu : dle mě je docela možné, že se tak použít dá. Ale řekla bych, že lékař tomu rozumí víc, než my tady na omlázku...

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já tomu sice rozumím jako koza petrželi, ale vždy jsem měla za to, že Norethisteron se používá k oddálení krvácení (jednou jsem ho i měla napsaný od gynekologa,když mi antiko neudržela cyklus před dovolenou) a postinor funguje naopak - "přivolá" menstruaci.. Jsem z toho jelen Ale každopádně, obojí je hormonální nálož, o tom žádná..

Cituji Karolinaa: To skoro zní, jako kdyby ho tak používala pravidelně, to by mě zaráželo víc... Ne, že by se to nemohlo stát, ale víckrát? Takové holky by podle mě neměly mít sex, když se neumí chránit normálně.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

No neslyšela jsem o tom a určitě bych to nezkoušela

arrow
profile_image
Iny
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Existuje tzv. Yuzpeho metoda a spočívá v současném podání estrogenu a progestinu ve vyšší dávce. Naráz se podají 4 tablety běžné kombinované hormonální antikoncepce a za 12 hodin poté další 4 tablety.
To ale asi nebude tenhle případ, v Norethisteronu je jen jedna složka. Doporučení doktora bude založeno na stejné podstatě, jako funguje postinor - v podání vysoké dávky progestinu.

Nevím no, doktor, který doporučuje takto používat docela silné hormony jak lentilky - o tom si myslím svoje

Cituji Karolinaa: jako kdyby ho tak používala pravidelně

No říkala mi, že za poslední dva roky ho měla asi pětkrát, což mi přide děsivý, já měla postinor jednou v životě a už nikdy víc, natož abych do sebe "cpala" norethisteron, když ani účinek není jistý.

Cituji Iny: 4 tablety běžné kombinované hormonální antikoncepce

To jsem taky slyšela, že se dávají normálně prášky, ale o norethisteronu jsem nic neslyšela, právě proto jsem se koukla na net a nikde nic, přijde mi to i dost nebezpečný, podle mě by jí to mohlo i ublížit, ale řekl to doktor, tak to je, podle ní, pravd a prý jí to nic udělat nemůže.

Reaguji na JančaOcet: Taky mě zarážel ten počet, pořád jsem se ptala, jestli myslí to samé, co já. Norethisteron jem měla letos na dovču napsanou, v pátek jsem to ráno dostala, vzala za den snad dva nebo tři prášky a v sobotu ráno už po menstruaci ani stopa, takže si myslím, že to musí být horší i než postinor

Hledám teď složení těchto dvou výrobků, protože si myslím, že v podstatě 8 tablet norethisteronu musí být o hodně silnější než postinor

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené