Ahoj,
vím, že témata na vyvolání MS už tu jsou, stejně tak témata na Norethisteron, já bych se ale chtěla zeptat na něco jiného. Díky vysazení HA mám dost nepravidelnou MS, cyklus je tak 30.-35 dní, minulý měsíc to bylo i 40 dní. Můj problém je, že příští pondělí nebo úterý máme jet na dovolenou. MS mi měla přijít už o víkendu ale zase někde mešká. Pokud to dojde zase ke 40-ti dnům, tak to můžu dostat až v pondělí. A protože si nechci dovču kazit, tak uvažuji o Norethisteronu. Ale trochu se toho obávám - četla jsem, že je to pro tělo pěkný dryák a z jednoho (HA) se dostávám už půl roku.. MS už mám stejně rozházenou, ale spíš by mě zajímalo, jestli, stejně jako HA, po vysazení dělá v těle taky takový nepořádek? Obličej jsem měla děsný, už se to trochu dává do kupy, takže jestli bych si měla zvolit mezi MS na dovolené a opět poďobaným obličejem, tak to raději volím tu MS .. A není už pozdě, abych ho vůbec začala brát, když MS měla už přijít? Děkuji za odpovědi

arrow
profile_image
kvapilka
od 27. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já trpěla i přes braní HA špiněním, krvácením, ale z důvodu brání HA 3 měsíce v kuse (léčím endometriozu). Bylo to otravné, a tak mi primářka napsala právě Norethisteron, který jsem začala brát vždy, když jsem začala krvácet až do té doby, než jsem udělala pauzu (jedna pauza za 3 měsíce). Mohu potvrdit, že pro tělo je to neskutečný dryák. Pleť? Otřesná, trpěla jsem na akné, které se mi díky antikoncepci zlepšila na jedničku, ale poté, co jsem musela nasadit Norethisteron to byla hrůza. Nemohla jsem se toho zbavit, všude pupínky, hlavně v T-zóně. A jako bonus mi k tomu hrozně začaly padat a řídnout vlasy, které byly i přes různé vitamíny velmi oslabené. Ted musím zaklepat, že přes HA nekrvácím, až třeba ke konci třetího měsíce, tak na pár dní Norethisteron nasadím, ale už ho neberu několik týdnů v kuse, tak je vše v cajku, ale i jeho braní v pár dnech mi způsobilo neplechu. Možná to bude u každého jiné, mě ale osobně je přednější zdraví, tak to prostě vždy přetrpim, když vim, že se to vrátí do normálu.
Norethisteron se nedoporučuje brát v takhle dlouhé době, takže určitě nedoporučuji ze svých zkušeností ani já, ale pokud ho budeš brát jen jednou, pár dní, tak se třeba takové problémy ani objevit nemusí, já ho brala v sečtení několik měsíců. Uvaž sama, já píšu pouze ze své zkušenosti, poradila bych se raději ještě s lékařkou.

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahoj, Norethisteron jsem brala po vysazení HA asi půl roku vždy v druhé polovině cyklu někdy i 12 dní, jelikož jinak jsem krvácela téměř stále a teď jelikož jsem musela zase jít bohužel do HA z důvodu neustálého krvácení ale jako pisatelka přede mnou mám stejný problém, že mi přes polovinu cyklu už HA krvácení neudrží tak mám k tomu ještě Norethisteron, mimo jiné jsem jej brávala během dovolených běžně a u mě neměl nikdy žádný vliv ani na pleť ani na vlasy, dokonce jsem nikdy nic nepřibrala, jen když jsem jej brala třeba už 12 dní tak jsem byla trochu zavodněná. Já vím, že se všude píše jaký je to dryák ale on je to vlastně podle mě typ progesteronu, který bývá a dává se i do některých HA, když se podíváte na složení (třeba Trinovum) Spousta koček už se kácí, když si přečte příbalový leták k Norethisteronu ale kdyby se začetly do toho k HA tak by zjistily daleko více vedlejších účinků tam. Podle mě je to u spousta holek psychická záležitost. Já naopak jsem na rozdíl od jiných hormonů měla aspoň po Norethisteronu větší chuť na s.x

arrow
profile_image
Lejlaaa
od 22. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Měla jsem ho jednou na týden, právě kvůli oddálení menstruace a už bych ho nikdy v životě nepozřela. Tisíckrát radši se budu na dovolené otravovat s tamponem. Po vysazení norethisteronu mi přišla neskutečně silná menstruace a měla jsem křeče, jako by mi někdo řezal břicho Na každého asi bude působit jinak, ale za mě fakt nedoporučuji.

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem ho brala loni kvůli dovolené a kromě nafouklého břicha (hodně nafouklého) jsem byla v pohodě. Menstruace přišla normálně 3 dny po vysazení jak měla přijít. S HA ale porovnat nedokážu, nikdy jsem ji nebrala, ale jak říkám, mě žádné problémy nedělal.

arrow
profile_image
Lasička_
od 13. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to brala kvůli mimomenstruačnímu krvácení a byla jsem příšerně podrážděná, naštvala mě každá kravina. Navíc, pokud píšeš, že máš problémy s nestálým cyklem, tak bych ho dalšími hormony nezatěžovala a dala mu prostor, ať se srovná sám. Tampony nejsou zas až taková tragédie, i když je to trochu opruz

Reaguji na Lasička_:

no tampony moc neumím používat.. a navíc se bojím infekce v moři ale třeba to ještě stihnu, uvidíme..
ale co to tak čtu, tak je asi radši opravdu brát nebudu

arrow
profile_image
simik35
od 17. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem měla Norethisteron letos v Tunisu. Nevycházelo mi to o dva dny, což mě štvalo, ale nedalo se nic dělat. Všechno bylo v pohodě i přesto, že jsem na to dlabala spousty jinejch léků (na astma, žaludek a dva dny na průjem). Což jsem se divila, že mi z toho nic nebylo. Doma jsem ho vysadila a čekala. MS jsem dostala po třech dnech a myslela jsem, že polezu po zdi. Břicho mě bolelo úplně nesnesitelně, zle mi bylo, horečku jsem měla. Nemohla jsem sedět, ležet, stát.....Tak jsem si řekla, že už je v životě nechci vidět.

arrow
profile_image
Zany B.
od 26. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já snáším norethisteron velmi dobře, nemám žádné problémy a pleť se mi pokaždé v době, kdy jsem ho brala zlepšila (a na dlouho), ale nemůžu potvrdit a zaručit přímou souvislost .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené