arrow
profile_image
Lkarkulka
od 16. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojte,
s přítelem máme možnost koupit starší dům cca 80m2 za cenu 650.000,-Kč.V současnosti situován jako 3+1. Dům je z přední části zateplen, ale to je všechno.

Vevnitř klasický starý barák, kde bydlela stará paní.Bylo by potřeba rekonstruovat komplet všechno. (bourání, kontejnery, podražení, isolace, topení, podlahy - plovoučka + dlažba,koupelna , wc, rozvody elektřiny, zateplení, okna,futra + dveře, atd...) Dům je přízemní, ale chceme udělat i podkroví, takže komplet nový vrch včetně střechy.(střecha původní je už dost stará).

Známý nám rekonstrukci odhadl na 600.000,-Kč, ale bez podkroví.

Chtěli by jsme se vlézt s cenou rekonstrukce do 1.200.000,-Kč. Je to reálné? Dům by měl být v konečné fázi řešen jako 5+1 (s podkrovím).

Nevyšla by levněji novostavba? Menší přízemní domek. Pozemek nemáme. hodně bychom mohli udělat i svépomocí. Firmu jen na nejnutnější věci.

Děkujeme za každý názor a radu.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lkarkulka: Nemáte pozemek a tudíž přemýšlet o novostavbě v dané ceně je dle mého nesmysl.

Na tu rekonstrukci, když to nebudete zbytečně přehánět a řešit opravdu to důležité než viz. plovoučka, tak by 1,2mil. mohlo vystačit, záleží na tom co vše a v jakém rozsahu chcete a je nutné udělat.

K té "plovoučce" nebo dlažbě... je to "jen" povrchová úprava a důležitější je nejdřív udělat podlahy jako takové.

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak vzhledem k tomu, že nemáte pozemek, tak se s novostavbou do rozpočtu fakt nevejdete.... Udělejte rekonstrukci, ale udělejte ji postupně - např. podkroví se střechou můžete ještě odložit.

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych do starého domu nešla... V jednom takovém žiju, neustálé investice a hlavně zima a vlhko (tedy i plíseň a to je vše odvlhčované, zvenku daná speciální fólie, nátěry...) - staré, silné zdi, navíc křivé a materiál ještě s příměsí slámy, a to rekonstrukcí jen tak nezměníš, leda celé zbourat.

1200000 na nový dům je ale málo, jen ten pozemek bude stát dost... nebo koupit nějakou starou kůču za pár šupů jen kvůli pozemku a vystavět nový, ale to bude chtít stejně ještě šetřit nebo půjčku.

arrow
profile_image
Belinda89
od 13. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, záleží na tom, kde byste si chtěli dům postavit, ale myslím, že do 2 mil. i s pozemkem se nevejdete. Na druhou stranu, počítat že rekonstrukce vás vyjde na 600 tis. pokud píšeš, že by měla být kompletní je taky blbost. Chtěla jsem ti tu vypsat, co všechno budete potřebovat, ale to bych se sem nevešla,takže hlavní rada je asi tahle: než to koupíte, zjistěte si na stavebním úřadě, zda vámi chtěné úpravy budou vůbec možné.... může se stát že zvedání střechy nebo změna sklonu může být problém.Také může vést přes pozemek nějaké chráněné území, které by rekonstrukci mohlo ztížit. Řešíme to v práci každou chvíli. Kdybys měla ještě nějaký dotaz, klidně napiš.

arrow
profile_image
Wiicky
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Do starého domu, jsme se nastehovali, když my bylo 7, ted je mi 22 a stejně není dodělaný. Jednu věc dodelas, dalsi dve se ti rozpadnou.sla bych už jen do novostavby.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Wiicky: když my bylo 7, ted je mi 22 a stejně není dodělaný. Jednu věc dodelas, dalsi dve se ti rozpadnou.sla bych už jen do novostavby.

To, ale není dané starým domem jako spíš možností/schopností/chuti investovat do něj.
On totiž každý dům bez řádné údržby prostě časem sejde a to se týká i novostaveb.
Pouze je v tom rozdíl ten, že ten starý dům už je "sedlý", co se mělo objevit se objevilo a tak se správným rozvrhem (viz. třeba zde zmíněné celkem zbytečné protiplísňové nátěry), dobrým rozpočtem a vhodnou firmou je to sázka na jistotu, že bude dům podle představ majitele fungovat po spousty let.
U novostavby se teprve problémy začnou objevovat a vpravdě víc než 70% novostaveb je do roka ve špatném stavu.

arrow
profile_image
Lkarkulka
od 16. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: K té "plovoučce" nebo dlažbě... je to "jen" povrchová úprava a důležitější je nejdřív udělat podlahy jako takové.

Ano, to víme, vypsala jsem to jen tak rychle...

Cituji Belinda89: Na druhou stranu, počítat že rekonstrukce vás vyjde na 600 tis. pokud píšeš, že by měla být kompletní je taky blbost.

Právě bychom se chtěli vlézt s cenou rekonstrukce do 1.200.000,-Kč. Jinak děkujeme za příspěvek a určitě pár otázek ještě bude.

Cituji Veselka10: U novostavby se teprve problémy začnou objevovat

Ano, to slyšíme hodně často.

Jen pro doplnění - dům je na hodně dobrém místě (pro nás), je u něj větší dvorek a menší zahrádka. Střecha do áčka a dost vysoká.
I tahle možnost by tu byla. Udělat komplet spodek na bydlení a vrch časem. Střecha by údajně ještě cca 10 let vydržela....ale popravdě bychom chtěli asi vše co nejdřív to půjde, vzhledem ke dvoum "malým" dětem. (9 a 4roky)

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

22

Počítej s tím, že kdybyste se rozhodli pro novostavbu, tak s pozemkem, projektem, materiálem na stavbu - nevlezete se pod 3.000.000 v předpokládané dispozici domku 5+1, I kdybyste si to stavěli sami. Rekonstrukce starého domu je běh na dlouhou trať, ale ve vaší současné situaci vám asi nic jiného nezbyde.

arrow
profile_image
Audrina
od 11. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Záleží na tom, kde bydlíte. Kupovat pozemek u Prahy vyjde na jiný peníze než někde na Vysočině Jestli to bude ve městě nebo na vesnici...ovlivňuje to spousta faktorů

Vím, že třeba před pár lety se stavělo na vesnici, kde bydlí babička. A aby tam přilákali mladý lidi, tak dávali pozemek za směšný ceny.
Starý dům je starý dům, zvlášť pokud v něm bydlel starý člověk, tak je jasný, že se na něm nedělalo spoustu let. Každý dům je investice, ale starý dům je zkrátka horší.

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Šla bych do novostavby a ty ceny, co tu padly, jsou přehnané. Záleží, kde byste chtěli stavět. Znám vesnice, kde pozemek je za 20 000 a ještě rodina dostane od obce 50 000 na střechu, aby nalákali lidi. A není jich v dnešní době málo. Postavit 5+1 přízemní domek, když si jste schopní hodně udělat sami, nebude taková pálka. Kamarádka postavila bungalov stejné velikosti za 1 400 000 i s vybavením a nevypadá to, že by na něčem extra šetřili, jen si toho opravdu dost udělali sami.

arrow
profile_image
schnauzer
od 14. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cena za domek je jedna věc, ale máte k tomu i nějaký pozemek? Podle mých zkušeností / a že jsem zažila přestavbu i stavbu nového domku/, radím jít do nového. Otázkou je, kolik by vás stál pozemek. Pokud kupujete starší dům, nikdy nevíte, co se při jeho obnově, přestavbě,....objeví.Bohužel jsem neslyšela případ, že by někdo byl pod odhadovaným limitem financí, než co plánoval. Počítejte i s tím, že starší domek má jiné elektrické rozvody ohledně materiálu dnes, určitě i rozvody vody a topení, střecha a k tomu komím,no a co okapy.,......jo taky okna a vlhký sklep,,,,, Kdysi se používal jiný materiál při stavbě a tehdy stačil.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hrubá stavba neni tak nákladná jako celé dokončovací práce ( obklady elektro atd). Je tu ještě jedna možnost nechat jen základy pokud jsou dobré a postavit znovu. To je asi nej varianta. Novostavba je fajn ale špatně provedená novostavba je jako starý dům. Takže ať už to uděláte jakkoli hlavně poradně. A dispozičně vám ten dům vyhovuje?

Ahojky před dvěma roky jsme koupili starý dům za 1 mil Kč včetně pozemku. Dům jsme celý zrekonstruovali včetně podkroví přistavili terasu. Zůstaly nám jen obvodové zdi teda nakonec jen tři protože štítová spadla když jsme shodili střechu Celá rekonstrukce nás vyšla na cca na 1,7 mil Kč (stavební práce, střecha, sádrokartony, voda, topení, elektro, koupelny, podlahy, okna prostě vše bez vybavení nábytkem to nepočítám protože na to má manžel firmu). Měli jsme jinou představu ale při rekonstrukci se vždy najde něco s čím člověk nepočítá Podle mě za 600 tis. celkovou rekonstrukci neuděláte

arrow
profile_image
Lkarkulka
od 16. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji beatkaone: Podle mě za 600 tis. celkovou rekonstrukci neuděláte

Do rekonstrukce bychom chtěli dát max 1.200.000,-Kč. Cena za dům je položka druhá. Ale aby to bylo opravdu se vším, i s podkrovím..

Cituji onsall: A dispozičně vám ten dům vyhovuje?

Ano, dům nám právě vyhovuje.

Cituji scherbatsky: Šla bych do novostavby a ty ceny, co tu padly, jsou přehnané. Záleží, kde byste chtěli stavět.

Nejsme z Prahy. To vůbec. Z Moravy. Konkrétně okres Přerov. Cca 6000 obyvatel. Ale samotná cena pozemnku se tu pohybuje tak 500.000,-Kč a výš.

Cituji scherbatsky: Kamarádka postavila bungalov stejné velikosti za 1 400 000 i s vybavením a nevypadá to, že by na něčem extra šetřili, jen si toho opravdu dost udělali sami.

O tom jsme právě už taky něco zaslechli, že lze postavit bungalov za "levno". Ale nemáme ten pozemek no.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené