arrow
profile_image
Limetka 33
od 1. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na elle1: Mně teda přijde taky strašný, to, c jis napsala. Já bych bránila rozhodně své psi taky vlastním tělěm. Položit ho na zen, at si raději vezme jeho. Brrrrr. Nechápu, taky jsem zřejmně jiná.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji elle1: tak som ju dala dole s tým, že ju milujem nadovšetko, ale ak má ten pes niekomu ublížiť, tak inštinkt mi velil, že radšej jej ako mne

No ty vo*e , tak buď jseš stejného vzrůstu jako tvoje maltézka nebo by sis měla pořídit spíše plyšového. Fakt brrr, souhlasím. Raději bych nechala psa zakousnout do vlastní nohy ( a ještě vysoudila odškodné ) než překousnout mého maličkého psa vejpůl.
Jinak, v takovém případě ten druhý pes jde většinou po vašem psovi, ne po vás, takže až tak ohrožená bych se necítila, pokud bych už vůbec měla čas nad tím přemýšlet.

Cituji Gabilka: krádeže malých psů

To je strašná představa ... Ale nemám zdání, jak se dá ukrást malý pes ? Vychmatli ho majiteli z rukou, nebo z bytu, ... ? Když víš, tak napiš, ať víme, čeho se vyvarovat, pochybuji totiž, že by někdo nechal čivavu přivázanou před obchodem ... Mám dojem, že odteď ju sebou potáhnu na každou noční a to ani nejsem z Prahy .

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: To je strašná představa ... Ale nemám zdání, jak se dá ukrást malý pes ?

Tak příklad z pátečního odpoledne. Jedem nakupovat do kauflandu kousek od kobylis. Pes přivázaný před obchodem (malý jorkšír). Přítel si ho hladil a kdyby chtěl, tak si ho klidně může vzít kdokoli. Bylo tam spoustu lidí. Nebo na Ládví a v Kobylisích jsou psíci přivázaní před obchodem. Já chápu, že psi nesmí do obchodu, ale to bych teda radši nenakoupila, nebo se ho snažila schovat v jeho tašce, aby nekoukal ven.
Nebo stačí v parku, se ti zaběhne pejsek, stačí chvilka nepozornosti, někdo ho odláká a je fuč Je to jak s malými dětmi, stále na očích
Ale jak je vidno, neslyšela jsem o tom jen já....je to hrozný co se děje!!

Reaguji na Gabilka:
Přesně tak, i známým ukradli psa před obchodem. A i když nakonec vystopovali po pár dnech kde pesan je a u koho (díky opravdu všímavým a nelhostejným občanům), měli i problém ho od dotyčného dostat!! Policisté nebyli příliš ochotní, takže pesan i po zjištění u koho je tam byl ještě dalších 24 hodin, než se dovolali nějaé pomoci! Děs

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vím taky o pár případech. Známému ukradli feťáci ze zahrady berňáka, našli ho úplně náhodou, a fetka se ještě cukala, že je jejich, když řekli, že volají policajty tak ho vrátila. Další známé ukradl hnědoobčan štěně bulíka u obchodu, viděla ho, běžela za ním, a když už nestíhal, tak ho nechal viset na plotě za obojek, chvilku a uškrtil se. Min. rok to bylo i v televizi, že se kradou hlavně různí buli, amstafy, na trénování psů na zápasy, nějakou pitbulku ukradli ze zamčené zahrady, čekala štěňata. Nebo při venčení ty psy odlákali, třeba na háravku. Já mám z toho hrůzu, nikdy bych nenechala psa někde uvázaného, i když vám ho neukradnou, tak nikdy nevíte co mu tam kdo může udělat.

Bydlím v Českých Budějovicích a můžu říct, že i zde se ztrácejí psi.

Ukradli zde už několik Jack Russellů, nemluvě o Jorkšírech apod.

Myslím, že lidé dnes pro peníze udělají cokoliv, je lepší si dávat bacha.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bydlím v Ostravě, zatím jsem o ztraceném psovi neslyšela, přivázaného psa před obchodem jsem taky ještě nezaznamenala ( mimo nějakého oříška na minutu před večerkou ) , ale problém je, že se tady tráví psy, o tom jsem slyšela od známých už x-krát .
Jednak někteří převažně starší lidi vyhazují z oken to, co nestihnou zkonzumovat - jakože krmí ptáky, přitom spíše lákají k domům krysy a ohrožují na zdraví na volno puštěné malé psy, které po pozření dva týdny uleželého důchodcovského salámu můžou mít sakra problémy.
Jednak se najdou individua, která opravdu neváhají hodit kus otráveného masa jak za plot rodinného domu, tak i na trávník na sídlišti.
Takže mnohem častěji, než na obranu svého psa před cizím psem je třeba myslet na obranu svého psa před lidskou zlobou, záští a blbostí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ja bývam v malej osade, sme tu 4 rodiny čo bývame nastálo. Ako som už niekde písala, máme 5 psov, teda nastálo tu sú dvaja (NO a malý kríženec ratlíka). Potom sem chodia na víkendy dve fenky a ešte jeden pes. Mám strach, lebo náš sused má psa, je mu niečo cez rok a je to velké bojové plemeno (cez 70 kg) neviem aké je to plemeno presne. Venčia ho bez obojku a vodítka a ja len trpnem aby sme na seba niekde nenarazili. Ešte k tomu dráždi nášho NO za plotom a ten sa ide za ním zblázniť (aj keď má len 9 mesiacov). Ja púšťam psov len keď som si istá že môžem, že nie je nikde na blízku. Tiež so sebou nosím pepřák, no neviem či také velké h.ovado by to zastavilo. Ten pes je vlastne ešte také velké šteňa, on by sa aj hral, no viem, že už pár malých psov držal v zuboch, no nič sa im nestalo. Ale raz dospeje a už to hra nebude. A s mojím NO by sa určite nehrali... ešte mám aj plynovku (na moju obranu keď som tu sama večer) ale tá je trochu ťažká a sú tam náboje pre zvieratá, teda také čo nosia turisti proti medveďom. Ale tú so sebou nebrávam, no po prečítaní témat asi začnem. A inak minule došiel jeden známy, ktorý zobral na stole položený pepřák, on je taký srandista a na moju mamu že "ukáž, jaká je to voňavka" len tak slabo striekol smerom k jej chrbtu a už ju začali štípať oči a okolie takže silné je to asi dosť, len je problém sa tomu psovi pri bitke do tých očí asi trafiť, v tom to je, nie že by to neúčinkovalo.

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji koran: je to velké bojové plemeno (cez 70 kg) neviem aké je to plemeno presne.

Tohle mě dokáže vždycky nasr..., nevíš co je to za plemeno, ale je bojové.
Že je velkej, ještě nemusí znamenat, že je zlej. Kdyby držel malého psa v tlamě, tak pochybuju, že by to přežil. Já bych měla taky respekt, ale proč z něho hned dělat příšeru.

Cituji koran: Venčia ho bez obojku a vodítka a ja len trpnem aby sme na seba niekde nenarazili.

Tak tohle by se mi taky nelíbilo, můžeš souseda poprosit, aby to nedělal, což asi nezabere. Nevím jakou máte vyhlašku, ale u nás pes buď na vodítku nebo s košem, tak přinejhorším na něj zavolat policajty, ale já bych to řešila raději po dobrém.

arrow
Neprodává v Bazaru

Zaraduje sa medzi bojové plemena. K tomuto sa nebudem vyjadrovať a rozvádzať o tom ďalšiu debatu. Samozrejme aj moj NO je nebezpečný, to je zasa služobný pes a môže byť takisto nebezpečný už aj psa napadol takže nerobím výnimky..
Toho pána poprosiť nemozem, lebo by to nemalo zmysel, dobre ho poznám. A policajtov určite nie, nemôžem sa so susedom rozhádať, ešte s takýmto...ale nechcem sa tu o ňom rozpisovať... Proste tu nie je riešenie. Ostáva mi len každý deň sa báť a nosiť so sebou nejakú tú obranu pre prípad že by sa niečo stalo. A ešte k tomu tí susedia robia rôzne naschvály, napr. ja idem sa prejsť jednym smerom a on sa tam za chvílu zjaví a ja musím čakať až sa uráči otočiť a pojde domov.
Napríklad dnes, bola som s mojím NO na kole vybehať ho. Mala som ho na vodítku, počula som auto tak som zastavila, odišla na bok a to bola susedovic žena a hovorí "dej pozor je tam múj se psem tak ať se nesetkáte" a ja som si proste netrúfla prefrčať okolo neho na tom kole so psom na vodítku, lebo on klasika bez obojku, len tak "na holo". Zosadla som a čakala než dovenčí, otočí sa a pojde naspátky.
Mimochodom bývam v ČR takže vyhláška čo si napísala je platná...

Cituji Nunu: Já bych měla taky respekt, ale proč z něho hned dělat příšeru.

Souhlas, příšera je spíše majitel pejska.
Také bych si se sousedem zkusila promluvit, vysvětlit mu, že máš obavy. A že by psa měl mít buď s náhubkem, nebo na vodítku. U takto velkých psů by to měla být samozřejmost, mít jej na vodítku, v obydlené zóně. I kdyby jen do někoho drcnul, do dítěte, do staršího člověka (nebo do mě, mám křehké kosti ), tak může být ******.
My máme zase v okolí něm. ovčáka, také se mu snažíme vyhýbat. Je sice na vodítku, ale se svou drobnou majitelkou celkem cloumá, tak z toho nemám nejlepší pocit.

Cituji koran: Toho pána poprosiť nemozem, lebo by to nemalo zmysel, dobre ho poznám

Beru zpět, napsala jsem to dříve, než jsi odeslala svůj příspěvek.
Ve zkratce k bojovým psům, jak se čílila Nunu - pojem bojový pes je oproti pojmu služební pes nesmysl, není to kynologicky správné pojmenování a je to zavádějící.
No pokud máš opravdu obavu, dala bych na souseda anonymní oznámení, popř. mu napsala ofic. dopis se slušnou žádostí. Možná to pochopí spíše, než při ústním vysvětlování.

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji koran: A policajtov určite nie, nemôžem sa so susedom rozhádať, ešte s takýmto...

No, ale pak si tyhle šmejdi všechno dovolí. Pokud bereš jako jedinou možnost, že se budeš omezovat a doufat, že zabere pepřák, tak je to tvoje volba. Já bych teda na takového psa s pepřákem nešla, ani si nedovedu představit, že bych se mu trefila do ksichtu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ono je to ťažko vysvetliť, ja tu nechcem rozpisovať, čo je ten sused zač, nemôžem sa s ním ani rozhádať a ani nič iné robiť. A ako som napísala sme tu asi 4 rodiny, je to tu niečo ako kopanice, to by mu bolo jasné, odkial vietor fúka. Druhý súsed čo tu býva asi rok, má toho bavorského farbiara (neviem názov cz) a jemu ho chodil dráždiť, majitel mu pekne hovoril, prosil ho, aby to nerobil, že ten jeho pes sa nesmie naučiť agresivite, kedže je polovnícky no a nakoniec sa pes prekúsal cez pletivo, pobil sa s tým obrom a este aj pokúsal toho jeho pána. A myslíte si že sa poučil? Ale kdeže, chodí naďalej venčiť toho psíka popri našich plotoch a nechá ho behať pozdlž plota našich pozemkov, ved oni sa hrajú. Ja ked viem, že idem okolo pozemku kde je za plotom pes, chytím si ho, na čo budú zbytočne na seba dorážať. A pán sused je aj tak ruka v ruke s policajtami, ale ako som hovorila, tudy cesta nevede.

Reaguji na koran:
Hm, ono je ale těžký, najít něco na obranu proti tak velkému psovi Mě ještě napadly nějaké petardy, takové ty házecí, ale nevím, jestli je to zrovna dobrý tip. Aby ti to nebouchlo někde v kapse...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené