arrow
profile_image
LadyJ
od 19. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chtěla jsem se zeptat kdo má doma děti od kolika let jste je nechávali samotné doma?
Před děkuji za příspěvky

mě naši nechávali od těch 10 zhruba,samozřejmě jsem měla nachystané jídlo apod

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na LadyJ: Já bývala sama doma cca od 8mi let.

Já sama dítko ještě nemám, ale bývala jsem sama doma už tak v 6ti letech s občasným dozorem... Naplno sama doma přes celou pracovní dobu rodičů kolem 8mého roku

Já taky ještě děti nemám, ale já zůstavala sama od 13ti a hlídala jsem 6ti letou sestru a zůstavaly jsme samy i na noc. Do té doby, jelikož setra byla malá s námi býval dědeček Podle mě je to u každého dítka individuální, kdy je na to připravené a zvládne to, každopádně, když už doma samo zůstane, tak to zvládne, s nachystaným jídlem a televizí

Záleží hodně na tom jaké to dítě je většinou s nástupem do školy jsou děcka schopna být nějakou dobu sama doma.Záleží na rozumu a míře samostatnosti.

arrow
profile_image
Aristokočka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

syna jsem nechávám doma samotného tak od 9 let, nejprve jenom když jsem někde poblíž (cesta tak max 10-15 min), např. když mám hoďku angličtiny apod. , teď už i když mám někde v centru Prahy schůzku - to jsem pryč 2-3 hodiny max. Vždy je ale na telefonu a já taky.

Teď od března bude jezdit i domů sám ze školy, musí busem, bydlíme za Prahou. Doma pak bude tak dvě hoďky sám, bude mít připravenou sváču atd., je mu 10 a půl.. A jinak má spolužáky, kteří takto jezdí domů sami už tak od druhé třídy a třeba ještě vyzvedávají mladší sourozence.

Největší strach nemám z toho, že bude doma sám, ale spíše z toho , že bude muset třeba sám přecházet frekventovanou silnici atd. Až bude doma, tak už je to v pohodě

tohle je téma ideální pro mě já byla sama poprvé doma v 7 letech teda jen pár hodin milovala jsem být sama doma hudba na plný pecky.. ale bohužel jsem byla sama doma přes noc až když jsem se ve 13 nastěhovala k tátovi.. pak jsem byla až do své plnoletosti sama doma ob týden týden sama týden byl táta doma a užívala jsem si to parádně díky tomu jsem se stala nezávislá na lidech když jsem měsíc sama doma a s nikým se nevidím nevadí a nechybí mi to

Ale třeba můj bratranec se bál být sám doma i hodinu až do jeho 13 let on je takovej maminčin mazánek no chlap co byste po něm chtěli

arrow
profile_image
Lillyth69
od 20. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já asi od 7 mi nebo 8mi let, když o 5let mladší brácha už chodil do školky, ráno když jsem vstávala do školy, tak už byli všichni pryč

arrow
Neprodává v Bazaru

Mám dvě, 13 - holčičku a 9 - kluka, ona je zodpovědná víc a i samostatnější, takže sama by zvládla být i přes noc bez problémů. On mi volá už když se zpozdím o půl hodiny z práce.. Spolu super, hrají si, koukají na telku, nevymýšlí nebezpečné věci. A mají se rádi, takže nehrozí úraz třeba ze strkání se a rvaček..
Je to hrozně individuální, některé dítko je schopno být od 1. třídy samo po škole až třeba do 6ti večer. I bez družiny. Stejně tak naopak.. H.

Cituji LadyJ: Chtěla jsem se zeptat kdo má doma děti od kolika let jste je nechávali samotné doma?

Na jakou dobu samotné doma?
Můj 8-letý ještě nebyl třeba vyloženě celé odpoledne sám doma,protože to nebylo potřeba,ale vím,že kdyby to tak muselo být,s klidem bych ho doma nechala.Dejme tomu od příchodu ze školy do pozdního odpoledne nebo brzkého večera,záleželo by na situaci.

Jinak - co se týče takového chvilkového nechání samotného doma,tak to už začil mockrát.Už tak ve věku kolem 3,5 roku býval sám doma třeba půl hodiny - situace,že byl nemocný a já jsem potřebovala zajít na rychlovku do obchodu nebo do lékárny.Pustila jsem mu pohádku,posadila do křesla,vysvětlila,kam jdu a že se hned vrátím a letěla jsem.Je to klidné a rozumné dítě,takže jsem mu věřila a věřím.

Potom kolem 4,5-5 let býval doma odpoledne nebo dopoledne sám třeba 2 nebo i 3 hodiny,zase když byl nemocný a jsem potřebovala být venku s kočárkem s druhým dítětem.Buď si hrál nebo díval na televizi a byl v pohodě.

Teď je mu 8 a už byl několikrát sám doma na hodinku dvě i večer i s mladším bráškou tří a půl letým.Šli jsme s mužem do posilovny nebo na kafe - obojí v podstatě naproti baráku a oni už byli po večeři,okoupaní,v pyžamu a v posteli a pustili jsme jim film nebo pohádku,jakou si vybrali s tím,že jsme jim řekli kam jdeme a kdy se vrátíme a nechali jeden telefon,aby mohl starší případně zavolat.Bylo to kolem 18.30 h večer.A v pohodě.

Naši mě doma samotnou nikdy nenechávali,protože u nás prostě byl vždycky někdo doma.Byly výjmečné situace,že jsem byla třeba odpoledne pár hodin sama a to jsem si neskonale užívala.
Rodiče mého muže taky nechávali děti třeba o víkendu spolu doma ve věku asi 3 a 6 nebo tak nějak a chodili třeba na návštěvu ke známým - ve stejném baráku s tím,že průběžně chodili kontrolovat,zda spí.

Dneska se děti dle mého víc hlídají,ale já bych chtěla,aby děti byly samostatné a věděly,že jim věříme.

Cituji Renuli: Rodiče mého muže taky nechávali děti třeba o víkendu spolu doma ve věku asi 3 a 6 nebo tak nějak a chodili třeba na návštěvu ke známým - ve stejném baráku s tím,že průběžně chodili kontrolovat,zda spí.

Ještě raději dovysvětlím - tím jsem myslela,že např. v pátek nebo v sobotu večer uložili děti a šli na návštěvu a průběžně párkrát za večer se přišli podívat,zda je vše v pořádku.
To jsem třeba svým kamarádkám strašně záviděla,že mohly být v pátek nebo v sobotu večer samotné doma.To se u nás nestalo asi nikdy,naši spolu nikam nechodili.

Mám brášku (7let) a naši ho nechávají doma samotného,když jedou třeba na nákup a já ani sestra nejsme doma,aby jsme ho pohlídali.Vždy mu řeknou,že jedou jen nakoupit,že mu něco koupí,ať nikomu neotvírá a on se dívá na televizi nebo hraje hry na počítači

arrow
profile_image
LadyJ
od 19. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě jde o to, pokud je ditě nemocné (př. chřipka, samozřejmě bez vysoké horečky) a ja musím do práce ...... v kolika letech by zvládlo být samo doma než se vrátím z práce ja nebo partner....Myslíte že 6 let je ještě brzo?

Já teda myslím, že 6 je brzo na nemocné dítko. Ale pokud si myslíš, že už je připravené, tak to zkus na jeden den, nech mu doma telefon a pouč ho, jak ti když tak zavolat. Já si v
vzpomínám, že jako dítě jsem i bez horečky při chřipce potřebovala maminku, přece jenom dítko je slabé a čaj si samo neudělá.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené