Ahoj,
už delší dobu trpím záchvatovitým přejídáním. Stále jsem si myslela, že je to normální, že se to sem tam občas stane, ale intervaly se zkracují a já se bojím, že to bude horší a horší. Bojím se, že budu hodně tloustnout a budu třeba i jednou nemocná. Budu ráda, když mi napíšete co nebo kdo vám pomohl. Stále jsem myslela, že to zvládnu sama, ale nejspíš ne. Nemám problém, jít k nějakému odborníkovi, jen nevím ke komu, platit za sezení nechci. Budu vděčná za jakékoliv rady a triky, co s tím. Děkuju

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj,taky tím trpím ..hlavně mě to chytá na večer.Celý den,se udržím a vím co kdy mám a co nemám jíst a dodržuji vše jak mám a nepřejídám se..Ale jak se blíží 21:00 a více ,mám strašné nutkání jíst,hlavně sladké,nebo bagety,salámky atd.. vše co nemůžu a pak z toho mám břicho jako těhotná.Od dubna se snažím hubnout,ale s tím přejídáním to jde špatně .Co mi psali tak různě poradci na výživu,tak mi něco chybí ve stravě a proto ty záchvaty prý.Když jsem v práci a krabičkuji si,tak už doma večer nemám takový hlad a udržím se,si myslím,že je to tím ,že v práci jím správně a doma jen co se navaří a málo ještě..

já to mám taky večer, ale většinou kolem 17, 18 hodiny. Nemyslím, že by mi něco chybělo ve stravě, to je podle mě blbost, teda když nepočítám chipsy, dorty a sušenky

arrow
Neprodává v Bazaru

Taky jsem trpěla záchvatovitým přejídáním, ale už jsem z toho naštěstí více než dva roky venku. S výživou to souvislost nemá, je to porucha příjmu potravy jako každá jiná, ačkoli se o tom tolik nemluví. Co mi pomohlo - zejména si uvědomit, že pomocnou ruku člověk najde na konci vlastní paže. Pak také vysledovat, které situace (stres v práci, milostný neúspěch) záchvaty vyvolávají a snažit se v takových chvílích rozptýlit něčím jiným. Pokud tím trpíš v určité hodiny, zkus jít na procházku, do fitka nebo úplně nejlépe někam za kamarády/rodinou. Strašně moc pomáhá nebýt sama, to člověka ani nenapadne se cpát.

Záchvatovité přejídání je způsobené nedostatkem živin, stresem z práce, z bolestí z minulosti nebo jako následek konfliktu s rodinou či přáteli.

Reaguji na Easyway: to máš pravdu, většinou to začne, když jsem sama a nebo když přijde někdo na návštěvu a otevřou se pochoutky, pak už si řeknu, že to nemá cenu, když už jsem to stejně porušila a pokračuju.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na WercaK: Ano, už jsem to porušila, tak se narvu k prasknutí, to je přesné Napadá mě jedině, pokud jsou to plánované návštěvy, naplánovat nějaké zdravé mlsání, salát, zapečenou cuketu nebo tak něco.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na WercaK: BTW Projevuje se ti to na postavě?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na WercaK:

Tak přesně,to si říkám KDYŽ UŽ -tak už : a úplně se přejím ,ale kdyby to bylo alespon jednou týdně a ne na denním pořádku . No já přibrala skoro 10 kilo za půl roku a ted co se snažím hubnout mám zatím 2 dole ..Jde to pomalu,protože ty chutě jsou větší.

Me se to stava tak po 14 dnech. Abych to pak dorovnala tak druhy den nejim temer vubec, takze na vaze se to nejspis neodrazi, ale to je jen otazka casu. Hlavne je mi pak zle a mam. vycitky

U me je to i casto spojene s vazenim. Mam treba dva tydny snahu, jim mene, hlidam se nejim sladke pecivo, snidam ovoce atd.. Pak se zvazim a mam i presto furt stejne nebo jsem na tom jeste hur. To pak ten muj vnitrni hlas rika, jakou ma ta tva snaha cenu, proc se trapit, radeji se nacpi, bude ti lepe.

arrow
Neprodává v Bazaru

Našla jsem tenhle článek http://fitnessgirl-lifestyle.blogspot.com/2013/04/ zachvatove-prejidani-neutichajici.html
Tak to jsem na tom hůře,já mám ty zachvaty častější a pak taky se cítím provinile a snažím se,ale pak je to znova silnější .

Pomohla mi až psychoterapie....pravidelná...
Doporučuji pražskou psychosomatickou kliniku
www.psychosomatika.cz

Cituji WercaK: , jakou ma ta tva snaha cenu, proc se trapit, radeji se nacpi, bude ti lepe.

...je to v psychice...odstranit to, co to uvnitř Tebe způsobuje, je to snaha těla zahnat křivdy a bolest z minulosti....i kdyby to byl nějaký nevydařený vztah z minulosti, někde Tě to může hlodat a tímhle se to snaží Tvůj vnitřní vesmír dát do kupy - ale marně. Po přejedení nepřijde zas taková úleva, to pouze během toho debužírování, pak spíš výčitky ..při těch hodech se jedná o trošku zatmění mysli, mozek je zahlcen něčím jiným, než zaobíráním se v minulosti...Vím o čem mluvím, plácala jsem se v tom x let...

arrow
Neprodává v Bazaru

Máš špatně udělaný jídelníček. Kdybys měla vše vyvážené, tak bys neměla hlad ani záchvaty. Bež nejdříve za odborníkem, který ti udělá jídelníček na míru a pak se zkus pozorovat, jestli to na ty záchvaty nezabralo. Pokud by to pokračovalo i tak, tak bych si zašla za psychologem. Můžeš si takhle léčit svůj stres, problémy a já nevím co ještě.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené