arrow
profile_image
Omlazení.cz
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Léto je přede dveřmi... Co ženy trápí nejvíce?

Snad všichni se už nemůžeme dočkat léta. Přesto někteří z nás – týká se to především žen – už ze zkušeností víme, že nás teplé dny, koupání v bazénu či rybníku a další radovánky dokážou také pořádně potrápit.

Léto je totiž také obdobím největšího výskytu vaginálních mykóz, chlamydiových infekcí a různých gynekologických zánětů. Proto jsme pro Vás připravili diskusi s gynekologem – MUDr. Janem Novým, který Vám bude na tyto otázky odpovídat online v pondělí 14. června od 16,00 hod.

Své dotazy do této diskuze však už můžete vkládat již nyní!

MUDr. Jan Nový, gynekolog, Plzeň

Po absolvování Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni pracoval 4 roky na gynekologicko-porodnickém oddělení ve Stodu, v letech 1984-1994 na Gynekologicko-porodnické klinice Fakultní nemocnice v Plzni. Od roku 1994 soukromý gynekolog. Je místopředsedou Sdružení soukromých gynekologů (SSG) ČR a předsedou sekce ambulantních gynekologů České gynekologicko-porodnické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně (ČGPS ČLS JEP).

arrow
profile_image
saraxa
od 30. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat.Již dlouho mě trápí výtok světlé barvy tedy spíše bíle.Odběry mi pan doktor dělal ale nic nenašel.proto by mě zajímalo čím to vzniká a jak se toho zbavit nejlépe.Napadlo mě jestli to není způsobeno mytím třeba mýdla.Děkuji vám předem za odpověď.

arrow
profile_image
Amerika
od 24. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den. Spousta žen, které berou HA po ní přibraly, mnozí gynekologové ale popírají fakt, že by HA měla vliv na zvyšování hmotnosti. Jak to tedy je? Já si myslím, že HA též přispívá k zadržování vody a celulitidě - znám pár případů žen, které ji vysadily a nestačila jsem se divit, jak pěkně zhubly, zejména v oblasti stehen.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
i já se přidáváma prosím o radu. Vlivem horka, zřejmě i holení a menstruace (po dlouhé době jsem použila vložku) se mi vyhodila na intimních místech opruzenina. Je nutné návštívit lékaře?
K lékaři jít nechci, raději bych si šla koupit do lékárny nějakou mastičku, ale nejsem si jista jakou. Byla bych nerada, aby mi lékárnice (jako už několikrát) špatně poradila.

arrow
profile_image
Liliana21
od 12. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli existují nějaká zaručená léčiva na vaginální mykózy?
Mnoho žen má tento problém a z mé zkušenosti výrobky na vaginální mykózy z lékárny nefungují a vyzkoušela jsem jich mnoho.
Ještě mám jednu otázku a to na HA.Všichni víme,že hormonální antikoncepce má více nevýhod než výhod,ale v dnešní době už obsahuje nízkou dávku hormonů,já používám Jeanine a jsem v podstatě spokojená,ale myslím,že nehormonální antikoncepce je lepší varianta např. Pharmatex.Chtěla bych se zeptat co si myslíte o tom to přípravku a jestli je ve 20 letech je vhodnější HA nebo např.Pharmatex?
Děkuji za odpovědi L.

arrow
profile_image
Katy_S mojeid
od 26. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Dobrý den, dlouhodobě beru antibiotika (minocyklin) a co jsem je dostala, začaly mě trápit mykozy, ze začátku silně, ale časem se to zmírnilo. Do té doby jsem na to nikdy netrpěla. Když se přeléčím, ať už tím, co mi předepíše má lékařka, nebo volně dostupnými přípravky z lékárny (výsledek je v obou případech stejný), za chvíli mám problém zas, i když už jen lehký v poslední době. V lékárně mi poradili candivac, také beru denně biopron a piju často kefíry (četla jsem, že to pomáhá). Co ještě můžu udělat pro posílení imunity v této oblasti po dobu braní antibiotik?
Děkuji za odpověď.

arrow
profile_image
Ambra
od 7. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

dobrý den,
prodělala jsem chlamyd.infekci, úpornou ani 10 ATB nepomohlo, nyní jsem negativní /alternativní léčba zabrala/ , dále jsem měla a nyní se léčím na endometriózu ,byla jsem v únoru tohoto roku na operaci - 4.stupeň, měla jsem velké zdrav.problémy
chtěla jsem se zeptat, zda je vhodné, abych se pokusila otěhotnět..nerada bych dítě ohrozila chlamyd.infekcí, pokud třeba již z krve je negativní, ale ve skutečnosti ji třeba ještě v těle mám..........a jaká je šance /procenta/ po těchto nemocech přirozeně otěhotnět....?děkuji

arrow
profile_image
MeganFox
od 8. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, moc prosím o radu, mám zvýšenou hladinu prolaktinu díky braní léku Prosulpin (první měsíc dávkování 1-0-1) nyní 1-0-0, mám jej na žaludeční nevolnosti zbůsobené funkčními problémy žaludku, můj gynekolog mi napsal na upravení hladiny prolaktinu Medocriptine, popravdě se přiznám, že co se týká vedlejších účinků, raději bych Medocriptine nebrala, je to prý driják. Existuje nějaká jiná alternativa, jak hladinu prolaktinu snížit? Je vůbec vyšší hladina prolaktinu škodlivá? Prsa mě nebolí, sekreci nemám,jen bohužel nemám menstruaci. Prosulpin bych měla brát ještě cca 4 měsíce, bylo by pro mne škodlivé vydržet tyto 4 měsíce bez menstruace, počítám, že až Prosulpin vysadím, měla by se hladina prolaktinu zase vrátit do normálu.......Popř. kdybych nasadila antikoncepci (Yasminelle), upravila by menstruační cyklus i při současném braní Prosulpinu? Omlouvám se za tolik otázek a děkuji a předem za odpověď.

Dobrý den pane doktore, zajímal by mě Váš názor na očkování proti rakovině děložního čípku. Kokrétně u žen starších 26 let, s vícero sexuálními partnery během života. Má ještě takové očkování vůbec smysl? Gynekoložka jej doporučila nezávisle po sobě mě i mé kamarádce (té je 28 let, cca 10 partnerů). Obě ještě nemáme děti.

arrow
profile_image
Anishka
od 15. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dobrý den,
je mi 14 let. Mám velmi bolestivou menstruaci, většinou nejsem schopna po dobu menstruace cokoli dělat, navíc mám průjmy, silné křeče. Léky typu Algifen,No-Spa, mi nezabírají a Ibalgin brát nemohu z důvodu vzniku žaludečních potíží. Nevím co mám dělat, každý měsíc se ,,modlím" aby se něco třeba změnilo. Jaké léky nebo řešení byste navrhoval?

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zajímalo by mě, proč se nikde nahlas nemluví o škodlivosti antikoncepce - a neříkejte, že škodlivá není...protože to co se s tělem začne dít, pokud ji žena vysadí, podle mně normální není. Proč se nikde neuvádí dopady, co to s tělem bude po vysazení dělat (nabírání po váze, akné, bolesti hlavy, mastné vlasy, náladovost, tvoření cyst...)?

Dobrý den, dlouhodobě mě trápí opaující se vaginální infekce, už asi od 14 let (je mi 23). Ve stěrech u gynekologa mi ve výtěrech většinou našli streptococus agalactia nebo echerichia coli nebo candida albicans.. už asi dvarát mi gyneolog nechal vyhotovit autovacínu. Jednu dobu jsem se pooušela léčit všemi možnými přírodními prostředky, nejedla jsem půl roku nic co by obsahovalo cukr a bílou mouku. Takže jsem jedla pouze zeleninu, maso, a celozrnné pečivo pouze takové, které jsem si sama upekla. Krom toho všeho jsem se i nějakou dobu zdržela jakéhokoliv sexuálního kontatu se svým partnerem. (mám stálého partnera) Stejně mi to ale nijak výrazně nepomohlo a vaginálně infekce se stále vrací.
Zkusila jsem už vše možné (měla jsem od gynekologa předepsanou i dlouhodobou léčbu mycomaxem) tak nevím co ještě více mohu dělat.
Nosím pouze bavlněné spodní prádlo, na koupaliště nechodím, pouze se sprchuji..užívám dlouhodobě lactobacily.
Myslíte, že je ještě něco, co mohu udělat? Má smysl vyhýbat se cukru v potravinách?
Mám taky strach, až si jednou budu přát otěhotnět. Mají tyto gyneologické infekce v těhotenství negativní vliv?

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

dobrý den, jaká jsou rizika při otěhotnění při amputaci děložního čípku, vím, že těhotenství není doporučováno, ale ráda bych měla ještě jedno dítě

arrow
profile_image
adela8
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dobrý den, pane doktore, zajímalo by mne jakými přípravky lze zmírnit předmenstruační syndrom. Děkuji

arrow
profile_image
sibalka47
od 16. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa opýtať na istú formu antikoncepcie a to vaginálny krúžok. Brala som už tabletky konkrétne Bellaru, ale bola to veľmi zlá skúsenosť ku ktorej sa už nechcem vrátiť. S partnerom odmietame kondómy. Chcem sa opýtať na možné negatívne účinky či nevýhody tohto krúžku na telo a či to až v takej miere hormonálne ovplyvňuje organuzmus. Mám 19 a stáleho partnera. Ďakujem.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené