Reaguji na Jancysska: no máš samozřejmě pravduale je tu další problém"" - dělá noční - pondělí až pátek, já denní takže kdybysme spolu bydleli, v podstatě bysme se nevídali v tom bytě a to pohodlí má, né že né
tak víš co je to otázka 1 roku minimálnmě než se člověk naučí pořádně ten jazyk,... my spolu byli např 14 dní k vkuse a v pohodě, toho se ani tak nebojim, spíš jak říkáš.. člověk tam nikoho nemá, pohádáme se a komu půjdu brečet na rameno a stěžovat si ? ono ale, to už je jedno jestli dubai nebo třeba australie.

Co je asi nejvíc zvláštní, že ani nevim jestli jsem "ten typ co chce žít v zahraničí"
V jednu chvíli mám pocit, že by to bylo super a v druhou ani náhodou. Asi jsem divná.

arrow
profile_image
Kockavlocka
od 29. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já takhle s přítelem odjela. Sice ne do dubaje, ale dost daleko to je. Co bych ti doporučila:
Nejdřív spolu zkuste bydlet v čechách
Ujasněte si, co od toho očekáváte, zda te přítel hodlá živit, nebo jak to uděláte společně s penězi. Aby ti pak nevyčítal každou korunu když by jsi zůstala doma.
Ať si nejdřív jeden z váš najde prací, nejezděte na blind.
Ušetřete si do začátku peníze

Pokud to spolu myslíte vážně, vemte se. Zvlášť v emirátech se ti to bude dost hodit.

Já si nikdy nemyslela, že vytáhnu paty byť jen z rodného města. Jde to, ale musíte mít v pořádku vztah mezi sebou, protože tam budete většinou spolu. A rodina není tak daleko a díky skype si můžeš pokecat s kýmkoliv.

Reaguji na Kockavlocka: a kam jestli se můžu zeptat?
On to právě plánuje tak,že si tam pronajmeme byt, a během těch 3 měsíců kdy máš vízum si najdem práci - pokusíme se, a poté by vízo bylo pracovní,....
to je právě to,... vzít se, já bych si ho i klidně vzala ale ne z povinnosti :/ a co potom když to nevyjde, víš jak,..

arrow
profile_image
mimona
od 24. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, no jasný jeho to tam táhne, má všechno zjištěné ... hele a jak přitom počítá s Tebou? Nic ve zlým, já jen ... nevím jaké máš povolání ani jak umíš AJ, ale jaké bys tam mohla mít uplatnění, kde, máte přestavu? V případě, že bys práci nesehnala, co bys tam dělala? Navíc dost pochybuju, že byste v SAE mohli bydlet spolu jako nesezdaný pár. Takže byste se asi museli vzít ... i s tímhle Tvůj partner počítá?

Jinak ohledně vycestování obecně - byla bych rozhodně pro, jsi mladá, život máš celý před sebou, pokud Ti to nebude vyhovovat, vždy se můžeš vrátit. Jen možná někam, kde by i pro Tebe byla perspektiva.

arrow
profile_image
Kockavlocka
od 29. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na elizaa:
Jsme na jihu španělska. My se sem nestehovali teda cíleně, přítel tu dostal praci a za měsíc odjel, já za dva. Ale není nám dvacet a už jsme spolu byli chvilku předtím. Ted litujem, že jsme se nevzali před odjezdem, tedy pokud já nepracuji měla bych jako manželka dost výhod, včetně pojištění, povoleni k pobytu a pod. Tedy ne že bych to bez něj neměla, ale je to složitější.
Já bych asi na blind nejela, my jeli za slušnou nabídkou kde nám zaměstnavatel dost pomohl v začátku. taky jsme byli domluveny, že ja praci zatím hledat nemusim..Třeba je problém sehnat bydlení, pokud nemáš účet, ten ti neudělají bez práce a adresy a takhle je to se vším. Teda tady, emiráty neznám.
Jde o to se jen nebát, přinejhorším se dá vždycky jet zase domů

arrow
profile_image
Kockavlocka
od 29. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo a ještě podotknu, žijeme v zemi, kde jsme ani jeden neuměli místní jazyk, přítel má práci v aj. A i tak to jde. Třeba doktora musíš hledat, mít soukromé pojištění pokud chceš aj doktora, takhle je toho vic. VŠECHNO jde.
Já se hrozně bála, když jsem zjistila že jsem těhotná že to tady sama nezvládnu. A zatím pohoda, možná i lepší než v cz

arrow
Neprodává v Bazaru

V Dubai jsem nebyla..ale podle dokumentů je to umělé něco.... uměle vytvořeno.... z 99% jen kvůl turistům. Život tam by nebylo nic pro mě. To vím. Jiná mentalita, nábožentví... to už tu holky psali.

Je ti 21 let... myslím, že na taková rozhodování máš dost času... Jiná láska je prostě v 30, 40 letech a jiná ve 20.... v těch dvaceti ...je to ještě taková ta naivita, kdy se neřeší zásadní životní věci.

Nicméně se rozhoduješ ty... ty musís citit zda tě treba netlací stehovaním někam kam nechces... protoze si myslím, že se stěhovat nechces.... . Kazdý máme nějaké sny...5 let jsem zila venku...a věř mi... NIKDE nepadají holoubata do huby.... nikde a to jsem žila na západě..... ne v orientu... .

Reaguji na mimona: Uf, máš asi pravdu,... Tak on má praktický důvody proč tam, a jestli počítá, řeší to semnou tak předpokládám že ano,.. na druhou stranu, když jsem mu řekla jestli pojede i bezemne,... začal s dalšími důvody proč jet, takže,... až je mi špatně ted.
dnes si s ním zkusím ještě promluvit protože mi to vrtá hlavou a potřebuju to ventilovat..

arrow
profile_image
Kockavlocka
od 29. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na elizaa: a co má za důvody proč zrovna tam? Jako jo, na dovolenou hezký, ale pokud bych se neprehrabovala v penězích, tak jet tam asi nee, navíc jako svobodná holka, pokud nemáš nějakou super profesi.
Je to jeho sen nebo váš? A pokud jeho, jsi připravená ho následovat?

Reaguji na Kockavlocka: miluje to město,.. od té doby co se známe, pořád o tom mluví,.. jako je někdo blázen do ameriky například, on sem,...... je to jeho "sen"..
tak třeba to skutečně nevyjde ale o tom pochybuji,.. :/
spíše jeho, ale nemůžu říct že se mi výslovně nechce, jen zvažuju veškerá pro a proti ,..
myslim že případné dva - tři měsíce bych zvládla a poté by se vidělo - jestli bych našla práci, jak by se nám spolu žilo, jak by to vypadalo a tak vůbec.. jak píšete všechny, vrátit se můžu vždycky, a pokud bez něho,.. budu věřit tomu že to tak mělo být a že se k sobě nehodíme..

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji elizaa: na druhou stranu, když jsem mu řekla jestli pojede i bezemne,... začal s dalšími důvody proč jet, takže,...

prober s nim všechny zásadní otázky a pak se rozhodni podle toho... Jestli by jel i bez tebe, co bude když si tam nenajdeš práci, bude ochotný/a schopný tě případně uživit, co kdybys zrovna do Dubaje nechtěla, má i jinou variantu? Atd. ard. pokud bude pořád trvat jen na tom svém - do Dubaje za každou cenu, tak to asi fakt nemá smysl a řešila bych jak si váš vztah vlastně představuje a co od něj očekává, protože to co po tobě chce neni zrovna zanedbatelné a pokud není schopný ustoupit ani o krůček...

a to je ono co mě taky užírá v hlavě, ty zážitky, možnosti a tak, jsou k nezaplacení,.. nechci si ve 40 říci, že sem měla nudnej život a nezkusila jsem to,.. ale mám i ty obavy,..
musím si s ním o tom ještě promluvit, ale vím, že mě miluje, a velmi mu na mě záleží takže se mě snaží dostat na svou stranu .. je to za dlouho ale já prostě neplánuji se s ním rozejít proto to tak řeším, a proto mi na tom i tak záleží... :/

Reaguji na Jancysska: máš pravdu, musim jinak se zbláznim,..

arrow
profile_image
Heesica
od 18. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych to "zkusila". Chápu, že tady máš rodinu a přátelé, ale tam také můžeš potkat úžasné lidi. Záleží na tobě, čemu dáš přednost a jak se zvládneš adaptovat do nového prostředí. Jsi mladá, a ať by tahle zkušenost dopadla jakkoliv, tak by sis třeba jednou řekla "nelekla jsem se a poznala jsem tolik nového a neznámého".Jde o tebe, abys toho jednou nelitovala, žes zůstala sedět doma. Víš, že Tě miluje, a tenhle strach z něčeho nového je, myslím si, zcela normální.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené