arrow
profile_image
Jitulin
od 11. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Nějak jsem se nedočetla jak má zakladatelka vyřešené to kdyby nenašla práci,tak kdo ten výlet a případný návrat zaplatí

Vzhledem k tomu, že pracuje, předpokládám, že si náklady uhradí sama.

Reaguji na elizaa:
A ty to zkus...kdyby ti rodina opravdu tak nesnesitelně chyběla, vrátit se můžeš kdykoliv. Navíc v dnešní době můžete být v kontaktu pořád. Máš výhodu, že bys jela s přítelem, v začátcích se aspoň máš o koho opřít.
Jen si před odjezdem zjisti, co všechno potřebuješ pro získání práce (dost často mě udivujou lidi, co se vydají do UK a nemají ani páru, co je to NINO)a našetři si dost peněz do začátku a na zpáteční letenku. Hlavně nebýt naivní a počítat s tím, že se možná vrátíte s holým zadkem zpět.

Cituji Jitulin: našetři si dost peněz do začátku a na zpáteční letenku.

také doporučuji. Vždy mít na zpáteční letenku.

arrow
profile_image
Andruscha
od 18. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

cituji=krisuae]za telefonování za jízdy, za nezapnuté pásy, vysokou rychlost, projetí na červenou, řízení se slunečníma brýlema na očích v noci (zde častý jev)...[/cituji]
Nezapnute pasy, vysoka rychlost, telefonovani v aute a projeti na cervenou je trestne snad vsude. [/u]O koureni v aute nevim, jen vim, ze se nesmi vyhazovat nedopalky (a samozrejme ani jine odpadky) z okna. A s temi brylemi je to legracni, jak je tady vsichni nosi i kdyz nesviti slunicko, i v mallech. Holt jsou to frajeri.

arrow
profile_image
krisuae
od 22. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Andruscha: Jenomže ne všude ti za projetí na červenou zabaví auto S tím kouřením taky nevím, a moc se mi to nezdá, vzhledem k tomu, že tady kouří pomalu každý...

Ahoj holky, všem!
Odepíšu hromadně
Včera už jsem tu nebyla a ted si přočítám Vaše komentáře za které jsem velice ráda!
Včera jsme si s přítelem o tom detailně promluvili a mě se příšerně ulevilo
1. počítá semnou jako pevnou součást svého života
2. řekl, že by bezemne neodjel ale že časem by asi musel ( štve ho čr a jak jsem psala, chce bydlet v zahraničí)
3. ohledně práce - až ta situace nastane, budeme samozřejěm hledat z čr aby alespon jeden tu praci mel zajištěnou hned na začátku - od toho se odvíjí i to bydlení případně...
...
myslím, že 3 měsíce (doba na kterou je vízum, pak je třeba pracovní) se určitě zvládnout dá, a jakmile bude práce, je to vyřešené..
finančně problém není - rodiče ho finančně podpoří a i já si ěnco našetřím jak říkáte na letenku takže o to strach nemám,..
A ež jsme spolu nebydleli,.. tak pokud budem chodit do prce, nebudeme se stejně moc často vídat
krisuae - můžu ti napat SZ? mám tolik otázek a neznáš nějakou stránku češek a slovenek které tam žijí a píší si ? ty srazy by byly super!

Vím, holky, je to jiné město než kterékoli jiné ale mluví pro něj tolik výhod...
například:
1. je to jedno z nejvíce se rozvíjejích se měst - tudíž i schánějí nové lidi
2. není tam dan, takže si platis jen pojisteni a platy jsou vyssi - ao bydleni vyjde draz ale firmy nektere i prispivaji
3. je tam nizka kriminalita, lidi si to nedovoli
4. neni tam ******, spina apod,..
5. teplo - miluju!
6. ačkoli nejsem ještě pevně přesvědčená, ten jazyk, angličtina, zkušenosti jsou asi k nezaplacení ,....

Může se toho tolik stát, mě se tam nebude líbit a vrátím se sama, nebo se nám tam nebude líbit oběma a bude, a nebo si to zamilujeme,...
Pokud nebudu mít problém s jazykovou bariérou, myslím, že si pak člověk bude i více věřit,..
a, jak říkáte, vrátit se můžu kdykoli,..
Asi, jestliže člověk má ty prostředky, možnost a je mladej, proč to nezkusit? co horšího se může stát než to že se vrátím? ..

a ohledně náboženství - s líbáním na veřejosti to přežiju a v noci nemam ve zvyku se toulat ulicema,.. chceme i byt někde u metra,.. co se týče aut, vzhledem k tomu ze se tam musi "opakovat" řidičák, tak to všechno bude časem a podle toho jak se zaklimatizujeme ...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji elizaa: finančně problém není - rodiče ho finančně podpoří a i já si ěnco našetřím jak říkáte na letenku takže o to strach nemám,..

Doporučuju ti našetřit víc než je letenka může se stát cokoliv,kopne tě do zadku a z Dubaje se stopem nedostaneš.Za něco tam budeš muset žít neb práci třeba mít nebudeš a nastane problém.
Mám z tebe totiž pocit,že řešíš jak tam budeš žít,ale nějak ti nedochází za co tam budeš fungovat což by mělo být první,mít na účtě sto tisíc a pak hurá do světa.

Reaguji na Tiakia: To máš pravdu a mám to v plánu,....

arrow
profile_image
MartinkaT
od 17. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Píšeš, že ses by bála, že se vrátíš bez něj... Ale třeba by to vyšlo, pokud o tom nejsi přesvědčená, tak máš zůstat v ČR rovnou bez něj, nebo to zkusit a vrátit se bez něj? Výsledek je stejný a pokud on v ČR z různých důvodů prostě zůstat nechce a stojí o to abys ho následovala, zkusila bych to. Minimálně to pro tebe bude obrovská zkušenost, vrátit se můžeš vždycky, tři měsíce nejsou nic. Ale jak radí holky, i tak bych s ním nejdříve důkladně probrala, jak si představuje celý ten proces a život tam, zda myslel i na to, že nemusíš sehnat práci, je ochoten se o tebe postarat atd., abys věděla, jestli jsou pro tebe jeho představy v případě, že byste tam zůstali dlouhodobě, přijatelné.

Reaguji na MartinkaT: jo to máš pravdu,.. a děkuji ti za názor
už jsme o tom právě mluvili... určitě se pokusíme alespon on najít práci odtud, vzhledem k tomu že má kromě angličtiny i rodilovou ruštinu, nebude mít si myslím já osobně problém. a řekl že s tim že hned nemusim najit praci "pocita" a ze to respektuje ... ) ( že mě bude živit nějakou dobu )

arrow
profile_image
moiaa
od 20. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já jsem žila v dubaji sice jen 2 měsíce, ale vím o ni celkem dost.

Reaguji na elizaa: nemyslím si, že dostaneš 3 měsíční vízum, je ho problém dostat. Nám přímo odepsali, že to 3 měsíční bych nedostala. Dostaneš jen turistické, které se dá o další měsíc pak prodloužit. Do Dubaje se většinou jezdí, pokud už máš dohodnutou práci dopředu a rovnou dostaneš rezidenční víza. Pak si musíš vytvořit ID a tak podobně. Nechci tě odrazovat, mně se tam líbilo, ale připadá mi, že máš dost růžové brýle. Teplo tam je, když píšeš že ho miluješ, tak fajn, ale v červenci, srpnu a září ho budeš nenávidět. V noci teplota neklesá pod 40°C ani ve 2 ráno, moře je teplé snad 35°C. Jasně platy jsou vysoké, ale úroveň života je taky vysoká, drahé potraviny a strašně drahé nájmy. Neplatíš daně, ale na druhou stranu je tam milion poplatků za každou blbost.

jinak je fakt, kriminalita je nulová, všichni se chovají slušně, čisté hezké město. Ale v létě se tam nedá dělat nic jiného, než chodit do Mall. Já bych tam viděla život na pár let, ale ne na celý život. Je tam velká komunita čechů a slováků, byla jsem na několika srazech a lidi jsou milí.

Reaguji na moiaa: ahoj, děkuji za příspěvek
však jo, o to se pokusíme a jak tam je v létě vím protože jsme tam loni byli v srpnu a dalo se to
co se týče toho že je draho, vím, a proto taky budeme mít dost peněz s sebou a vsak, kdo tvrdí že tam odletíme a už se evrátíme? to je právě to co nikdo neví, jak se nám tam líbí, jakou seženeme práci,.. mů§žeme se vrátit hned po 2 měsících, po půl roce, nebo taky po 5 .... to je otázka... proto to ale chceme zkusit, abysme zjistili jestli to zvladneme .. a pokud se vratim jen ja a pritel tam zustane.... asi to tam ma byt...

No já nevim. Dubaj je hodně moderní místo takže bych se toho moc nebála. Jsou tam vůči Evropanům a jiným národnostem přátelští. Já když jsem tam byla, tak jsem tam viděla několik Evropanů, Američanů a všichni tam pracují nebo žijí. Nikdo neříká, že je to navždy. Do Prahy je to letadlem 6h což není úplná dálka a je to přímý let. Když se ti tam nebude líbit můžeš kdykoliv odjet a vrátit se. Pokud ho miluješ za zkoušku to stojí. Já odmala nemám problém s tím někde vycestovat a nějaký čas tam žít. Je to zajímavá zkušenost do života ať je to jen na půl roku, na rok, dva či více. Spousta lidí třeba odjelo do USA a vrátili se i po 20 letech. Dubaj je maximálně civilizovaná. Najdeš si tam nové přátele a dost rychle bych řekla. A co se týče víry. Ta víra jde taky trošku dopředu. Není to zaostalé a nikdo tě do ní nenutí. Horší to by to bylo, kdyby to přítele táhlo do Iráku )

A ještě pohled z druhé strany. Já si příjdu trošku z Marsu. Už odmala cestuju po světě a mám v sobě neustálé nutkání v tom pokračovat. Zažít ten život trošku jinak a jinde. Vždycky jsem narazila na přítele takového typického Čecha, který prostě nikam vyjet nepotřebuje max. do toho Chorvatska a každý se mě vždycky ptal: Proč chceš pryč? Co se ti tady nelíbí? Proč pořád někam jezdíš a utrácíš peníze? Na tyhle otázky už nevím jak odpovídat, protože ta odpověď je hluboko v srdci. A víš co? Nikdy jsem nelitovala naopak. Jsem ráda za ty zážitky, zkušenosti ať dobré či zlé. Teď mám přítele a také plánuji zase někam vyrazit na delší dobu. O tom plánu jsem mu řekla jen jednou a řekl, že jemu to tady vyhovuje a nepotřebuje. Ten další důvod je, že má problém s jazyky. Tudíž mě bude jednoho dne čekat také to uvážení. Být s někým koho miluju a nebo jít za tou touhou druhé části srdce, která říká jeď a na nic se neohlížej. Přiznávám se, že mě vždy zamrzelo, když druhá polovička řekla, že nikam jet nepotřebuje ani na ten rok..ale nic s tím nenadělám. Co se stane. To bude..pokud máš dostatek financí, tak můžeš žít kdekoliv a vrátit se můžeš také kdykoliv.

Reaguji na EleanorWoods: Ahojky, děkuji
Však ono to o tom asi i bude - každý jsme jiný,.. Někdo chce zůstat do smrti v čechách (proč ne, jeho volba...) a někdo zas chce cestovat (proč ne, jeho volba...) a někdo to chce jen zkusit a poté zjistit co mu bude vyhovovat (proč ne - opět jeho volba )
Ono se skutečně dost těžce představuje něco, co člověk nezažil/neprožil,...
Pravdu máš v tom, že proč to nezkusit,....
Přítel je skvělej, nechci o něj přijít, a dokonce řekl že by si mě chtěl vzít než tam pojedeme
Což jsem fakt koukala, ale, ono, proč vlastně ne ....

Reaguji na EleanorWoods: musí to být ale těžké ne,? nevydržet dlouho na jednom místě,.... asi jsi v pozici ted mého přítele - taky by ted bezemne nejel, ale sam mi řekl že jednou bude muset, protože by se tady zbláznil a protože ho to láká,..
je to fakt o nátuře,.. povaze... o člověku

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené