Nemám zájem moralizovat, ale určitá prevence by nezaškodila. Zajímá mě, jestli si rizika opalování uvědomujete nebo si myslíte, že Váš fototyp a řekněme dodržování určitých zásad znamenají relativní bezpečí?

arrow
Neprodává v Bazaru

No když mi bylo kolem těch 15, 16, tak jsem na to kašlala a používala co nejnižší faktory a vylehávala v solárku bez krému. Od těch 17 se už víc chráním, měla jsem tady v ČR na tělo 15 a na obličej 20 tohle léto a solárka už nevyhledávám. Kožní mi říkala,že bych tady v ČR měla ze začátku opalování si dávat tu 20 a pak to třeba snížit. U moře bych měla mít tu 40.

arrow
profile_image
google
od 23. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já osobně jsem dlouhou dobu pravidelně chodila na solárka, mazala jsem se a dodržovala pravidla opalování, pak jsem si všimla, že jsem v obličeji nějaká starší, vrásčitější, nejdřív jsem to solárku nepřisuzovala, ale pak jsem ho asi na 3 měsíce vysadila a pleť se náhle zlepšila, samozřejmě i díky pravidelnému mazání krémem. Teď se solárko snažím omezovat a kdyžtak se domazávám samoopalováky, ale je pravda, že s nimi není opálení tak pěkné. Myslím, že s opáleným tělem je člověk hezčí, štíhlejší, když jsem bílá jako sejra, tak se moc dobře necítím, ale špatný vliv na kůži to má určitě.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já to mám úplně stejně jako ty. Taky používám samoopalovák a když ho roztírám co to jde, stejně se mi dělaj fleky. A když se vystavuju sluníčku,tak mi vždycky mizí akné a všechno,ale zase s dlouhodobé hlediska je dost škodlivé.

To, že je snědá kůže víc sexy, je pro většinu lidí asi fakt. A kvalita samoopalováků? Stačí si pročíst téma... Jenže melanom patří mezi nejagresivnější formu rakoviny a v rodině jsem se s ním setkala face to face. Pořád mám dojem, že se tenhle problém bagatelizuje.

Vláďa
to sice jo,ale je to snad každého věc, ne? Myslím, že osvěta už pronikla všude, každý rok jsou ty dny, kde se můžou lidi informovat, v lékarně i na kožním taky vědí dost, takže pak je to na každým, jak se zachová.

Určitě. Ale stejně tak je to s prevencí kouření a drog, která tady je a doufám, že nadále bude a mnohem silnější, ne? Ačkoli je to každého věc, že... Dívat se na to takhle je podle mě krátkozraký. Ale jak jsem na začátku jasně psala, "zajímá mě, jestli si rizika opalování uvědomujete nebo si myslíte, že Váš fototyp a řekněme dodržování určitých zásad znamenají relativní bezpečí?" Nejde mi o to soudit.

Vláďa
rizika si uvědomuji, přesto se sluníčku nevyhýbám. ovšem dodržuju pravidla "zdravého" opalování. Stejně tak dítko, tu chráním od mala. Vzpomínám, že my jako malí jsme se mazali max. Nubianem s OF 2 a zatím žijem

arrow
profile_image
Martini
od 4. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No když jsem byla mladší (cca kolem 15 let), tak jsem si různé následky vůbec nepřipouštěla, v podstatě jsem se opalovala klidně ve 13 hodin opalovacím faktorem číslo 5. Ale jednou jsem si přečetla v jednom časopise příběh mladé holky, která měla rakovinu kůže, článek byl doplněn i obrázky, no a když jsem si to přečetla, tak jsem se zhrozila, jak jsem byla blbá!!!!! Takže od tý doby mi žádná hnědá kůže nestojí za rakovinu, takže teď používám dostatečně vysoký faktor, opaluji se hlavně v chládku a před 15. hodinou mě rozhodně nikdo ven na sluníčko opalovat se nedostane.

arrow
profile_image
zlatkaz
od 22. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ono je asi jednoduché si tu otázku položit takto..
Já se necítím dobře, kdž nejsem alsp trošku opálená.. A v mém případě opálená znamená, že mám barvu, jakou má většina lidí už jako základ A co jiného s tím, kdž vypadám jako smrtka a každá žilka nebo červený flíček, o kruzích pod očima nemluvě, na mě pak září jako na bílém papíru?
Někdo to řeší makeupy, ty já nesnesu, někdo to řeší samoopalováky, ty já nanášet neumím a na mé kůži mi fleky udělal zatím každý a stejně je v tom chemie a za 30let trba někdo řekne, že je to špatné a rakovinu to může vyvolat a pak zbývá už jen sluníčko... Nejen že mám pak nějakou barvu, ale i se mi zlepší pleť...Takže u mě vyhrává.. Nebo do sebe mám raději kvůli lepší pleti cpát vitamínové doplňky, neboť asi nezvládnu do sebe dostat potřebné množství potravin, ktr je obsahují? A pak si časem někde zase přečíst, že je to škodlivé?
A na něco přeci umřít stejně jednou musím..Kdž jsem byla na dovolené, používala jsem krémy s faktorem 50 a 30, takže prevence myslím dostatečná, tady používám 20ku a na obličej i víc..
Ale kdž jedu ze školy dom, tak se samozřejmě nemažu, neb bych ten pocit, že jedu upocená šalinou a ještě namatlaná krémem, brrr nesnesla..a ta doba strávená tímto způsobem na slunci někdy není nezanedbatelná..
Takže je třeba zauvažovat i o těch chvílích, kdy jsme vystavené třeba i polednímu slunci a defacto nechráněné... Ale má v dnešní uspěchané době někdo čas a chuť tohle všechno hlídat??

arrow
profile_image
Lenieka
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sluníčko je hlavně rok od roku více škodlivé, takže taky mažu vhodnými faktory a už jsem k tomu přesvědčila i mamku, která jezdívala na dovču s 8kou v kufru U moře trpím na kožní vyrážky, tak to mě podněcuje ještě víc se dostatečně chránit, protože jakmile jednou vyrážku chytnete, tak je po dovolené
Solárku se už vyhýbám velkým obloukem, za zdraví to nestojí....

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já se nejdu opalat bez pořádného namazání, a vlastně když někam v létě jdu tak se namažu...vztávají mi hrůzou vlasy na hlavě, jak v létě jedem se známýma do Alp a oni mají tak spalené nosy, že jim upadávají kousky kůže, někteři lidi si totiž myslí, že když se namažou tak se už neopálí, což je blbost...navíc moje babička má rakovinu kůže, protože pracovala celý život venku a kdysi se nebylo čím mazat...a vidím co to obnáší a jak to vypadá...nechci to zažít a je to pro mě skvělá prevence ...slunci se samozřejmě nevyhýbám, potřebujeme slunce ale rozhodně se mu nijak přehnaně nevystavuju a ani se nikde nesnažím zakaždou cenu opalovat ... a solárku teda taky moc neholduju, koho znám kdo chodí na solárko, tak se mi to opálení vůbec nelibí, je to takové nepřirozené...ale je to každého věc samozřejmě, jenom říkám svůj názor

Ja sa neopaľujem vobec. Samozrejme, že keď dojdem na kúpalisko, tak sa neskrývam, ale som natretá 15-kou, ale nesom z tých, čo sa vyvalia a chytajú bronz. Jednak preto, že som zrzka a bronz vživote nechytím a pokiaľ by som po dlhoročnom trénovaní na slnku nejaký chytila, budem vyzerať strašne, lebo sa opaľujem tak, že chytám pehy po celom tele. Chodím biela (ale strašne!), sem-tam niekto prehodí poznámku ohľadom toho. Mám ten najsvetlejší fenotyp, nejaké tie znamienka po tele a teda za tú rakovinu a vrásky mi to nestojí.
Inak sa mi ani nepáčia ženské až príliš opálené zo solária. Sú oranžové (teda ten odtieň je viac do oranžova ako prirodzený) a nevyzerá to dobre. A ďalšia vec - vrásky. Príde mi neuveriteľné sa opekať v solárku a potom kupovať drahé krémy na xicht.
O rakovine nehovorím vobec. Diera furt rastie a rakovina je čoraz bežnejšia a nepochopím, ako je možné, že sa niekto nenamaže.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Neopaluju se (jsem klasická sněhurka s alergií na sluníčko). Za mlada (13-15) jsem vcelku obrečela, že nemůžu do solárka. Teď jsem za to šťastná. Mám kamarádku ze ZŠ, na solárko chodí od 13, teď je nám 24 let a ona vypadá jak stařena (už má vcelku výrazné vrásky, bojuje s pigmentovýma skrvnama a vše se jí udělalo, když začala chodit do solárka).
V zimě svojí bělobu neřeším, v létě používám samoopalovák a na přímé slunce nelezu. Mám skvělou kožní a bohužel mi vyprávěla o tom, kolik žen za ní přijde jen tak se znaménkem, že se v poslední době zvětšilo a jedná se právě o melanom.
Upřímně opalování mi připadá jako vcelku vysoké a přitom zbytečné riziko (stejně jako kouření)

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Miabella
Vzpomínám, že my jako malí jsme se mazali max. Nubianem s OF 2 a zatím žijem
Nevím, kolik ti je, ale vzhledem k tomu, že máš dítě tak tipuju okolo 30 (tím nechci být drzá), ale tehdy byla ozon.díra menší, moc výzkumů na tohle téma taky nebylo a hlavně důležité je to slovo ZATÍM

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené