Přeji příjemný večer všem
Mám takový dotaz. Již nějakých 7-8 let mám problémy s viděním na dálku, začalo to s dioptrií, momentálně mám -4 na obě oči. Odjakživa jsem chodila k oční lékařce, ale nebyla jsem z ní od začátku moc nadšená ale nebyl moc velký výběr tak jsem zůstala. Nosila jsem brýle ve kterých jsem se nikdy necítila, nasazovala jsem si je jen když jsem fakt musela. Po delším nošení mi totiž bylo zle, začaly mě zužovat migrény ale doma mi nevěřili. A i když jsem poprosila o přeměření a dostala jsem nové brýle, ale problémy neustaly a jako "bonus" jsem krom migrén ještě ani pořádně ve škole neviděla ani s brýlemi.
Nedalo mi to a domluvila se s rodiči na kontaktních čočkách, zašla si do optiky(oční se otázce ohledně čoček vyhýbala jako čert kříži) a nechala si přeměřit zrak a vybrat vhodné čočky. Jakým "překvapením" bylo, že mi naměřili naprosto jiné dioptrie na obě oči (místo -3,75 a -4,30 na obě oči -4). Asi nemusím vysvětlovat, jak mi čočky sedí a mám již několik balení a migrény a slabý zrak jsou již minulostí.

Toť můj příběh a teď k otázce: když jsem spokojená u optičky, měla bych navštěvovat i očního lékaře(samozřejmě jiného který aspoň brýle dobře odhadne) kdybych třeba měla nějaký zdravotní problém s očima? Nebo stačí optik? Děkuji všem za odpovědi

arrow
profile_image
Ellse
od 12. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

napsala jsem ti SZ :-)

arrow
profile_image
Alishka85
od 19. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
jde o to, že v optice pracuje optometristka, která zrak, resp, vady zraku dokáže změřit a navrhnout vhodné dioptrické skla, nebo čočky. Oční lékařka, je hlavně lékařka, tedy neměří jen vady zraku, ale oči i léčí. Léčí různá mechanická poškození, infekce a záněty a kdoví co ještě Pokud ti jde jen o určení dioptrií, tak stačí zajít do optiky. Naše oční lékařka, má už tak starý přístroje a měřící sklíčka má tak brutálně poškrábaný, že nechápu, jak na tom vůbec může něco naměřit. A optometristka u nás v optice má krásný nový přístroj a je velice šikovná. Navíc u ní nemám pocit že bych ji obtěžovala, jak tu starou bábu v ambulanci

Cituji Ellse: napsala jsem ti SZ

Děkuji moc ještě jednou

Jako chápu sice, že lékař má hlavně řešit oko celkově, ale to jak mi změřila oči mi příjde dost velký rozdíl hlavně to že mi celý život rvala na každé oko jinou dioptrii

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

že ti na kontaktních čočkách dali jiné dioptrie než do brýlí, není nic divného, ty čočky mají jinou vzdálenost od oční čočky a tak je potřeba pro správné vidění jiná hodnota dioptrií než u brýlí, které jsou od oka dál a s velikostí dioptrií se ten rozdíl zvyšuje, i o víc jak dioptrii!

Problém se stávajícími brýlemi bych řešila důkladným vyšetřením, také tím, jestli máš na brýlích správně umístěné osy skel (pupilární vzdálenost)

K očnímu se chodit má, obvykle jednou za dva roky kvůli vyšetření očního pozadí a vnitroočnímu tlaku.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Také mám zkušenosti, že v optice mě i mamce změřily o trochu jiné dioptrie než u oční lékařky. Navíc mi přijde, že se ti tam více věnují. Přemýšlím, že kvůli dioptirím také začnu chodit jen do optiky, se kterou mám dobré zkušenosti, té lékařce moc nevěřím.

Taky mám na brýlích jiné dioptrie než na čočkách - je to přesně jak píše Kikulina:

Cituji Kikulina: že ti na kontaktních čočkách dali jiné dioptrie než do brýlí, není nic divného, ty čočky mají jinou vzdálenost od oční čočky a tak je potřeba pro správné vidění jiná hodnota dioptrií než u brýlí, které jsou od oka dál a s velikostí dioptrií se ten rozdíl zvyšuje, i o víc jak dioptrii!

Možná jsi narazila na špatnou oční, ale chodit jen k optičce je totální blbost. Ta ti oči nevyšetří, jen přeměří (a po mých zkušenostech ještě většinou blbě, díky takovému přístupu jako máš ty, resp chtěla bys mít, mám o 2 dioptrie nahoru).

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na AirPress:
já když jsem šla do optiky vyšetřit zrak, tak se mě ptali, zda ho chci vyšetřit na kontaktní čočky nebo brýle. Pokud jsi byla na čočky, tak si tam zkus zajít, ať ti vyšetří oči na brýle a budeš vědět i dioptrie na ně..

Cituji Kikulina: že ti na kontaktních čočkách dali jiné dioptrie než do brýlí, není nic divného, ty čočky mají jinou vzdálenost od oční čočky a tak je potřeba pro správné vidění jiná hodnota dioptrií než u brýlí, které jsou od oka dál a s velikostí dioptrií se ten rozdíl zvyšuje, i o víc jak dioptrii!

Ano, máš pravdu, tohle vím. Myslela jsem to tak, že mi naprosto změnili dioptrie, ne jenom ubrali např 0,5 dioptrie na každé oko protože čočka je přímo na oku. Bylo mi řečeno, že se ubírají dioptrie čoček, když mám v brýlích -4 a více dioptrii. Takže kdybych měla mít správné brýle, asi bych měla buď stejně jako v čočkách nebo asi o čtvrtku na každé víc. Oční mi prostě mermomocí rvala na každé jinou dioptrii a to byl kámen úrazu. V optice mi nejprve řekli, kolik dioptrií by mi dali kdyby se spoléhali jen na změřený zrak od mé lékařky(stále by to bylo na každé oko jiná dioptrie) a kolik mi dají na základě jejich vyšetření a rozdíl to prostě byl. Asi jsem to blbě napsala, omlouvám se

Cituji Fragma10: já když jsem šla do optiky vyšetřit zrak, tak se mě ptali, zda ho chci vyšetřit na kontaktní čočky nebo brýle. Pokud jsi byla na čočky, tak si tam zkus zajít, ať ti vyšetří oči na brýle a budeš vědět i dioptrie na ně..

Ano, děkuji moc. Brýle ale už nikdy na nose mít nechci ale máš pravdu

Cituji Ciiicaaa: Možná jsi narazila na špatnou oční, ale chodit jen k optičce je totální blbost. Ta ti oči nevyšetří, jen přeměří (a po mých zkušenostech ještě většinou blbě, díky takovému přístupu jako máš ty, resp chtěla bys mít, mám o 2 dioptrie nahoru).

Můžu se zeptat, myslíš to tak, že kvůli špatně změřeným očím a špatným brýlím/čočkám máš o 2 dioptrie "zkaženější" oči?

Cituji AirPress: Můžu se zeptat, myslíš to tak, že kvůli špatně změřeným očím a špatným brýlím/čočkám máš o 2 dioptrie "zkaženější" oči?

Ano, přesně tak. naměřili mi 4 dioptrie, což se mi zdálo hodně i na očích, ale řekli mi, že jen nejsem zvyklá. Pak jsem šla k oční a ta mi řekla, že tolik dioptrií rozhodně nemám, ale už mi to mohla snížit jen na 3,25, protože víc už pro mě bylo zase málo, jelikož si oči zvykly na hodně dioptrií.

arrow
profile_image
panmeloni
od 29. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě je potřeba chodit i k očnímu lékaři kromě měření dioptrií ti totiř měří oční tlak, kontrolují sítnici a já nevím co ještě. Člověk by měl chodit zhruba jednou ročně.
Co se týká měření dipotrií, tak u mě to většinou probíhá tak, že mě nechávají číst písmenka s různými dioptriemi a nakonci pak většinou nechají dvě se kterými jsem viděla nejlépe. Nechají mě s nimi chvíli koukat, je důležité se podívat a tak a rozhodnout nechají většinou mě. Protože sice se silnějšími vidíš lépe, ale právě to nemusí být úplně příjemné. Obecně se na dálku mají dávat o trošičku slabší.
Takže určitě chodit i klékaři a pokud ti ta tvá nevyhovuje, tak změnit. Můžeš kouknout tady: http://www.znamylekar.cz/ jestli i ostatní s ní nemají špatné zkušenosti.

Cituji panmeloni: Co se týká měření dipotrií, tak u mě to většinou probíhá tak, že mě nechávají číst písmenka s různými dioptriemi a nakonci pak většinou nechají dvě se kterými jsem viděla nejlépe. Nechají mě s nimi chvíli koukat, je důležité se podívat a tak a rozhodnout nechají většinou mě. Protože sice se silnějšími vidíš lépe, ale právě to nemusí být úplně příjemné. Obecně se na dálku mají dávat o trošičku slabší.

Ahoj, děkuji Také mi tak měřili oči, jenomže problémy se projevily až
po nějaké době, třeba po hodině takže když mi nechá na očích 30 sekund fakt jsem si nebyla jistá, jestli mi budou sedět i nadále.

Cituji Ciiicaaa: Ano, přesně tak.

Tak je hrozné, ale obávám se, že já naopak mám svůj zrak také zničený ze špatný dioptrií ale od lékařky Optometristka mi to i naznačila, ale nechtěla proti nikomu svědčit.

Jinak děkuji všem, najdu si i nějakou oční abych nic nezanedbala
Oči mám jenom jedny, děkuji za rady, už mám ve všem jasno

arrow
profile_image
mignon01
od 1. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, znáte dobrého očního v Olomouci? Díky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené