arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Catastrophe:
Tak to upřímně závidím.. Já to asi mám po mamce (jestli se to dá vůbec dědit), ta na to taky dost trpí.. Ale ty punčochy jsou v tomhle fakt zázrak.. Já je nosila i na brigádu, kde jsem musela 10-12h v kuse stát (s přestávkama) a dost mi to pomáhalo, jinak bych odtamaď asi ani neodešla..

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mě v letadle vždycky otečou ruce. vůbec to nechápu jinak určitě taky doporučím kompresní punčochy, nosím je jen na hodně dlouhé cesty, ale jsou fajn i jen jako prevence

Holky, nehodíte mi přesné odkazy těch punčoch, co kupujete? Našla jsem , že ta firma Maxis spolupracuje s VZP, že by byl i příspěvek na ně.. ale moc tam tomu nerozumím.
Tak kdyžtak doporučte nějaké. Já našla sama Hartman z lékárny, cca za 250... ale moc se v nich nevyznám.
Je důležité mít punčochy až na stehna, nebo stačí podkolenky?

jinak co se týče ototků.... stopro na to bude mít vliv rozhozený lymfatický systém + náběh na "žíly".. Což tedy já mám dědičné...

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Petrolejkaa:
Podkolínka mám tyhle URL, v tělové barvě.. Přímo na jejich stránkách jsem už nenašla ty punčochy, buď nemají ty stránky aktuální nebo už se nevyrábějí, ale jinde jsem je našla, jsou to tyto URL - ty velikosti je dobré si nastudoavat podle obvodů - tabulka je na stránkých výrobce, mi se to třeba neshodovalo s mou konfekční velikostí, tak na to pozor..

Cituji Petrolejkaa: Je důležité mít punčochy až na stehna, nebo stačí podkolenky?

Musíš si to vyzkoušet, co ti bude vyhovovat.. Mi obojí a nosím je podle délky stání/sezení, jak jsem psala výše (na delší čas punčochy).. Mamka si taky koupila obojí, ale ty podkolínka jí moc nevyhovují, protože jí po delší době natéká koleno nebo jak to napsat - komprese jí drží to lýtko a kotník, ale místo kotníku jí to natéká nad tou podkolínkou.. Takže tak..

Reaguji na Miska86:
děkuji moc za odkazy. Zítra mi mamka skočí do zdravotních potřeb, jestli je tam budou mít.
Asi zvolím raději normál punčošky, protože jak píšeš, když noha bude zaškrcená pod kolenem, tak to nateče nahoře... takže raději nebudu nikde nic škrtit a budu si užívat pohodlí.
Změřím si obvody určitě, mít volné a nebo extra těsné punčochy, to by určitě také nedělalo dobrotu ani v jednom případě.

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Petrolejkaa:
Myslím, že u tolika DEN by nebyly určitě volné, ale ta komprese by možná nebyla tak účinná.. A mít malé je už úplná hrůza, protože jak se to přišrtí, tak to je ještě horší než natelké kotníky.. Ale obrň se trpělivostí, než to budeš nevlékat - doporučuju si je nejdříve párkrát navléct cvičně, když tě netlačí čas, já je poprvé natahovala snad 15 minut, pořád to upravovala, aby to nikde neplo, neškrtilo a tak, no tyátr Nekde jsem četla, že je nejlepší si je natahovat hned ráno, kdy máš nohy po noci nenateklé (to se mi osvědčilo) a že je to lepší nalíkat vleže (údajně to jde lépe, mi to ale jde lépe nejdříve v sedě a pak ve stoje) Fakt to chce jak se říká grif

arrow
profile_image
Catastrophe
od 3. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Miska86:
Su za to ráda. Protože vím,že moje kamarádka,stačí jít dýl pěšky a už ji otíkají nohy a je to hrozný. A právě to má po mámě.Ta na to prý trpí taky. A pokud ti ty punčochy pomáhají,používej je dál. Věřím,že to není nic příjemnýho:/.

Reaguji na Miska86:
Jééé, děkuji, taková infa se mi hodí . Před odletem budu mít půl dne volna, takže snad dostatek času se do toho zázraku nasoukat . Určitě si to vyzkouším ale dostatečně předem.
Čoveče, já byla ještě odpoledne přesvědčená, že jedinně prášky to vyřeší a teď jsem zase přesvědčená, že s kompresníma punčoškama to bude ještě lepší . Hlavně se musím vyvarovat svého zlozvyku- nožku přes nožku , protože jakmile se nehlídám, tak šup a noha se škrtí o druhou...
Všem vám holky moc děkuji za vaše užitečné rady a tipy .

arrow
profile_image
jija
od 27. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si při dlouhých letech dávám vždycky nohy nahoru a věřím, že díky tomu se mi otoky netvoří. Taky se jít občas projít nebo si na chodbičce zacvičit, hodně pít. A fajn jsou kompresní podkolenky.

Cituji Petrolejkaa: a teď jsem zase přesvědčená, že s kompresníma punčoškama to bude ještě lepší

Punčošky ti určitě hodně pomůžou, mám asi stejný problém jako ty, náběh na křečové žíly, špatnou lymfu a plus ještě zvýšenou srážlivost krve, takže musím před letem nebo dlouhým cestováním autem (5+) ještě i píchat heparin. Punčochy mi ale snížily otoky dost, podkolenky se mi neosvědčily ze stejného důvodu jako tu už někdo zmiňoval, otíkala pak horní část nohy.

Zkus možná zkombinovat punčochy s nějakým práškem, já mám detralex (dostala jsem ho kdysi na recept) a mamka používá ten Diosminol a moc si ho chválí. Na letišti před přestupem určitě skoč nožky zchladit studenou vodou, polívej je odspoda nahoru. A při letu zkus občas courat po letadle, a držet nohy "neklidné" (tak různě s něma přešlapuj, kruž v kotnících) při spaní si je zkus hodit nahoru.

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Petrolejkaa: vyvarovat svého zlozvyku- nožku přes nožku

Jj, ten mám taky Já zkoušela jen dva druhy volně prodejných léků a účinek 0 (nebylo to v letadle, ale v buse do Londýna a pak do Říma.. Kamarádka ale má přesně to, jak píše

Cituji Catastrophe: stačí jít dýl pěšky a už ji otíkají nohy a je to hrozný

a ta má přímo nějaké tabletky na předpis od doktora.. Pravda je, že jí to pomáhá, říkala, že rozdíl cítila po pár dnech užívání.. Ale pokud to není dluhodobá záležitost, tak ty punčochy budou asi lepší Plus to kombinovat s nějakou tou procházkou v uličce, cvičit s nohama a hlavně pít - když člověk nepije, je to ještě horší, musí to cirkulovat..

Cituji jija: dlouhých letech dávám vždycky nohy nahoru

A jak nahoru? Tolik místa jsem v letadle nikdy neměla, že by se mi někam vešly nohy nahoru

Reaguji na Tineski:
Mám to tak v plánu... Jak říkám, detralex jsem ze svého doktora nedostala , takže jsem pohledala a zjistila jsem, že ten Diosminol má identické složení jako Detralex a ještě jsem našla ten Valoven. Jak ho užíváš? V případě cesty? Já bych pravděpodobně začala brát preventivně prášky tak týden před odletem a pak před letem vzala prášek a pak zas po těch 12 hodinách další.... Ono to vlasntě vyjde na skoro jak 2 dny cesty, takže pak ještě jeden a současně s kompreskama tam snad žádnej otok nemá šanci.
Reaguji na Tineski: Reaguji na Miska86:
určitě budu courat, minimálně na ten záchod , protože jakmile se napiju, tak courám pořád .
Nohy nahoru, to tedy nevím, jak provedu , jestli se mi nepodaří vydyndat místo na nouzáku, tak je tam nikam nahoru nenarvu, i když jsem celkem mrňavá (168cm) a skladná 52kg , nedovedu si to představit... Budu mít prý víc místa v Boeing 777-300ER, ale rozhodně to nebude na nohy nahoru.

Jste zlaté, holky... všechny vaše rady beru k srdci a psychicky se připravuji na ten let

arrow
profile_image
jija
od 27. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Miska86:
No vždycky si nastavím tu podpěrku na nohy vodorovně na ležení a mám pohodlí

Reaguji na jija: to ale letíš business třídou, vid? . Já letím economy...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené