Ahoj všem. Mám krátce přítele ( 3 měs.), který je o necelých 11 let starší. Mně je pouhýyh 19 let, přítelovi 30 let. Jsem s ním moc šťastná a vyhovje mi ve všech směrech, na které kladu důraz při hledání partnera. Nevím, jestli mi teď rozumíte. Mám ale trochu obavy, abych mu na plánování budoucnosti, o které máme stejné představy, nepřipala moc mladá. Děti bych chtěla už za dva roky- jsem do nich blázen. Pořád si o nich čtu různé články, abych jednou něco nezanedbala a nekouřím, nepiju a snažím se mít zdraví životní styl, abych měla pro děťátko zdravé prostředí, až bude v bříšku. Partner by si je do dvou let taky přál, ale bojím se, abych mu na mateřství nepřipadala mladá. Zažila některá z vás podobnou situaci se starším partnerem?

Víte, bojím se toho, že mě jednou opustí, aby mohl být s ženou s menším věkovým rozdílem, se kterou by plánování rodiny bylo jednoduší.

arrow
profile_image
lili09
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jste spolu teprve krátce, tak uvidíš jak se to bude vyvíjet. Chcete děti až za dva roky, do té doby se toho ještě může hodně změnit. Myslím že je předčasné to teď řešit

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Piškot
Každý chlap chce čím mladší holku . Otázka je, jestli třeba Ty nebudeš chtít jít na VŠ, nebo jestli se Vaše představy o budoucnosti přece jen trochu nerozejdou. 3 měsíce je na spoznání partnera sakra krátká doba - jak píše lili09 , čas ukáže, co bude pak, s dětmi bych se tolik neponáhlala, opravdu až za ty dva roky.

A deset let není až tak výrazný rozdíl - mezigenerační problém nastává spravidla až když je partner o 20 + let starší.

Piškot
Neřeš to..a moc se netrap názory ostatních, můj chlap je o hodně let starší a s nikým mi to tak nefungovalo jako s ním. A jestli myslíš na to co bude za nějaký čas....myslím, že ani se stejně starým partnerem, si nemůžeš být jistá, že vždycky bude všechno ok.

Vlastní zkušenost nemám, ale rodiče mého manžela jsou od sebe o 15let( jí je 55let a jemu 70let). Jsou spolu 35let a lepší manželství fakt neznám. Přeji hodně štěstí.

1EPE
Já na ,, zajíčky,, ani nejsem. Vždy jsem byla na starší. Mám s nimi větší jistotu. Už se vyblbli, tak nechtějí chodit často do barů a to mi vyhovuje. Vím, že jsme spolu velice krátce, ale s ním jsem poprvé zažila takový vnitřní pocit, že lepšího už nenajdu. A to jsem vždy ze začátku nedůvěřivá.

Cituji Piškot: s ním jsem poprvé zažila takový vnitřní pocit, že lepšího už nenajdu

Tak se nech vést tímhle pocitem a uvidíš jak to dopadne
Stejně to sama, nijak zvlášť ovlivnit nemůžeš.

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Piškot
moje kamarádka si před půl rokem po 4 leté známosti vzala muže stejně starého jako je její otec, v únoru se jim narodila holčička a a málokoho vidím tak zářit štěstí jako ty dva.. zvláště on vedle ní doslova vykvetl možná, že se taky museli za začátku vyrovnávat s tím, jak reaguje okolí, rodina, přátelé.. ale pokud vám to pak vydrží (což po 3 měsících s jistotou ještě určitě nevíš) tak to i ostatní časem přijmou.. pokud si myslíš, že to, co děláš, je správné, tak na názory věčných rýpalů nedej, vždycky se nějací takoví najdou i kdyby jsi chodila s kýmkoliv

arrow
profile_image
lili09
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Piškot: že lepšího už nenajdu

jsi ještě ve fázi velké zamilovanosti, až to opadne tak třeba uvidíš že to není zas takový ideál, a nebo naopak poznáš že fakt jo. Ale teď je opravdu brzy. Jinak ten věkový rozdíl mi nepřijde nějak velký. Mě je sice 22 ale klidně si dovedu představit být s třicetiletým.

Cituji Piškot: Mám s nimi větší jistotu. Už se vyblbli, tak nechtějí chodit často do barů

v tom máš pravdu

arrow
profile_image
Limetka0001
od 21. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemyslím si, že 11 let je až takový rozdíl, přesně jak říká dadabus, rozdíl je +-20 let, ale 19 a 30 mi přijde v pohodě. Také bych si nehledala vrstevníky, kdybych byla sama, chtěla bych chlapa, který to má v hlavě srovnaný a to mezi vrstevníky bohužel nevidím. Takže jak co komu vyhovuje a pokud budete šťastni, tak nevidím problém

arrow
profile_image
Limetka0001
od 21. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lili09: Mě je sice 22 ale klidně si dovedu představit být s třicetiletým.

Mě je 24 a dovedu si klidně představit, že budu s někým, komu bude přes třicet, pod bych ani nechtěla´, připadají mi kluci pod 30 ještě nevyzrálí

Cituji Limetka0001: připadají mi kluci pod 30 ještě nevyzrálí

jo jo- přesně. Pod 27 let bych nešla. Asi je to i tím, že chci brzy rodinu a u starších mám větší jistotu, že se o nás postarají kdybych otěhotněla. Teď ale musím dodělat školu, takže nejdřív až za dva roky.

Cituji lili09: jsi ještě ve fázi velké zamilovanosti

To já vím. A užívám si to. I když mám raději delší vztahy, kde se na partnera můžu spolehnout a vím, že už jde o lásku. Na to si ale ještě minimálně rok počkám.. Jestli se vůbec dočkám. Ale já stejně vím, že jo. Věřím své intuici.

arrow
profile_image
Žraloček
od 3. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

32

Cituji Piškot: To já vím. A užívám si to. I když mám raději delší vztahy, kde se na partnera můžu spolehnout a vím, že už jde o lásku. Na to si ale ještě minimálně rok počkám.. Jestli se vůbec dočkám. Ale já stejně vím, že jo. Věřím své intuici.

Tak tak, to je správnej přístup
Můj první byl o 10 let starší (mně bylo 17), ale nedopadlo to, protože byl strašně žárlivej. No tak jsem si řekla staršího už nikdy, max. tak o 4 roky.
Co myslíte? Dnes slavím výročí 3 roky s partnerem o 12 let starším! Já jsem s ním moc spokojená a on se mnou taky. Na zajíčky přitom není, holky měl tak o dva roky mladší, víc ne.
No tak hodně štěstí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené