Cituji SabinaG: Tak to smekám klobouk Já bych to asi nedokázala, už jen to když vidím, že číču "něco" trápí a já nerozpoznám co, je to neuvěřitelná zodpovědnost... trápení, že ony si neumí říct co je bolí, ne vždy to pozná i veterinář

Na těch, o které se starám je to vidět na první pohled. Buď mají nějakou viditelnou ránu na těle, nebo na duši. Nevím, jak k těm ranám přišli, někdy si to ani nedokážu (a ani nechci) představit. Časem bys to dokázala. Stejně, jako veterinář, nebo lidský doktor. Člověku nic jiného nezbývá. Když ho zavolají ke zraněnému zvířeti bez majitele, musí mu ulevit a až potom se zděsit, omdlít, nebo tak něco. Časem se člověk naučí v klidu vyčistit ránu, v které jsou červy a ještě přitom přemluvit cizí kočku, aby držela. Co se nikdy nenaučím je vyrovnat se s tou hrůzou potom...nikomu z nás, kdo to děláme to nejde, proto jsou jednotlivé organizace na ochranu zvířat rozhádané. Toho utrpení je strašně moc, jen v Praze jsou je 40-50000 opuštěných koček a neexistuje žádná profesionální organizace, která by se o ně postarala.

Pokud jde o psychickou stránku, tak to už jim nějak vysvětlí moje vlastní kočky. Část je praxe, ale jsem přesvědčená že část je i to, že okoukají, jak se chovají moje kočky ke mně a my k nim.

Když si někdo vezme hravé kotě z dobrých podmínek, může mít navždycky srandovního plyšáka. Když se ujme týrané kočky, byť už ošetřené, nebo úplně fyzicky uzdravené, bude mít partnera (kterého možná první 2-4 týdny společného soužití neuvidí, ale ty roky potom stojí zato.) Zpátky k tématu - sehnat takovou peršanku, většinou zvíře "vypěstované" na kšeft, které nesplnilo finanční očekávání původního majitele není problém .

arrow
profile_image
miláček6
od 29. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

No já bych se chtěla zeptat jestli musí být perská kočka doma a nebo může nějakou tu hodinku být venku. No protože mamka říká že musí být jen doma a jestě jestli může spát v garáži kde je tak 15 - 10 stupňů nebo musí mít tak kolem těch 20 stupňů.
Děkuji za odpověď.

arrow
profile_image
Hrisnicee
od 20. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na miláček6: Já mám doma peršana každý den chodí ven v létě tam byl skoro pořád teď že už je chladněji tak chodí ven jen tak na hodinku někdy i méně podle počasí. Každopádně v garáži bych ho nenechala je to domácí mazel a potřebuje teplo sice má kožich ale přece jen je to šlechtěná kočka a je náchylnější než ty co jsou zvyklé venku.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené