arrow
profile_image
Jana291995
od 22. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc bych si přála perskou kočku,ale moje mamka mi pořád říká,že je to velká starost a že je drahá .. potřebuje perská kočka nějakou vyhrazenou péči,kterou třeba normální domácí kočka nepotřebuješ?a jak je to s tou cenou?

arrow
Neprodává v Bazaru

S cenou nevím,podle toho jestli bysi chtěla s PP ale péči zvláštní nepotřebuje...Jenom často česat aby se jim necuchala srst,dávat pozor aby nechytla blechy protože v takovejch dlouhejch chlupech ty by byl pro blechu ráj =D Stačí jí koupit na veterině obojek,vydrží myslím půl roku,je to jak proti klíšťatům i blechám,naše kocoury chrání perfektně.A taky podle toho jestli by byla v bytě nebo na zahradě.Perské kočky se hodí spíše do bytu,sic když se pouštějí na zahradu tak jsou rády ale jinak je pro ně nejlepší být vevnitř.A jinak starost to podle mího není,stačí chodit na veterinu,dávat pozor na ty blechy,kupovat krmení a je to

Jana291995
Ahoj! vezmu to popořadě:
1) cena za pořízení perské kočky s PP (průkaz původu) odhaduji na cca 12-15.000,- Kč. Někteří chovatelé jsou ochotni poskytnout splátkový kalendář, popř. u odrostlejších koťátek cenu mírně snížit. Nicméně s cenou pod 10.000,- Kč bych moc nepočítala. Kočku bez PP všeobecně nedoporučuji (pokud se samozřejmě nejedná o nalezence nebo z útulku), u plemene perská kočka už vůbec ne!
K ceně za pořízení je nutné připočítat pravidelné náklady na granule, stelivo, veterinární péči (odčervení, očkování) a samozřejmě za pořízení základního vybavení (kočičí záchod, misky, pelíšek). No a nedejbože se může stát i to, že kočena onemocní - to už jsou pak i tisícové položky, v lepším případě v řádu stovek.
2) k péči a starosti - peršanky je potřeba vyčesávat, mívají i problémy s očičkama, takže asi i nějakou občasnou péči v oblasti očí.

arrow
profile_image
Mistress
od 28. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chtěla bys perskou kočku?
Tak snad by sis mohla alespoň základní info o tom, co tak moc chceš, najít na webu.. To snad nebude takový problém,ne?
Nebo čekáš, až ti tady holky vše napíší a pak budeš při každém kočičím problému zakládat nové téma?
fakt nechápu...

Jana291995

Perská kočka z útulku je zadarmo, resp za cenu očkování+kastrace. Vyžaduje každodenní česání a stejně si člověk musí zvyknout (jako s každou kočkou), že bude žít s kočičími chlupy, jen ve větší míře. Pokud nebude chodit ven, blechy nehrozí. V útulku běžně seženeš buď dopělou čístokrevnou peršanku, nebo dlouhosrsté kotě křížence (nebude mít perskou hlavu-spláclý čumák).

Jinak souhlasím se Sylvií, co se týká koček bez PP od množitelů, můžeš cenu za kočku s PP doplatit ve formě veterinární péče.

Pokud chceš kočku Ty a ne mamka, musíš si ujasnit, jestli se o ní budeš chtít starat i za 10-15 let. Moje 17ti letá kočka se mnou prožila vysokou školu, svatbu, rozvod, druhé manželství....kdyby se bývalo zadařilo, prožívala by se mnou i těhotenství a narození dětí. Byla se mnou od 22ti do 39let. Většině koček, které si pořizují lidé ve věku jako jsem byla já se tohle nepodaří - e to doba střídání partnerů (i manželů ) kteří nemusejí kočku chtít, nemluvě o potřeštěných těhotných matkách a tmářských gynekologů, kteří doporučují se kočky zbavit na základě argumentů podobným těm od Babičky (Boženy Němcové) - taková kočka si totiž lehne na dítě a ukradne mu dech ! (Argument s toxoplazmózou je dost podobný).

arrow
profile_image
hrubka
od 10. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám také perskou kočku a po druhé už bych si jí nepořídila, opravdu se musí česat, česat a zase jen česat

arrow
profile_image
Jana291995
od 22. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mistress
Od toho je snad DISKUZE NE? jestli se ti to nelíbí,tak si to nečti!

arrow
profile_image
Mistress
od 28. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jana291995
Jj, já vím, co je diskuze. A je tady spousta lidí, kteří dokáží poradit.
Jen mi přišlo, že se ptáš na úplně základní info o chovu, které se ti (snad?) nechtějí vyhledávat a ne že chceš o něčem diskutovat..
Ale nebylo to myšleno zle.. peace

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji hrubka: Mám také perskou kočku a po druhé už bych si jí nepořídila

Nikdy neříkej nikdy
Já tvrdila naprosto to samé, bylo to nekonečné česání (někdy v klídku, občas pěknej souboj), pak taky časté ošetřování očiček, nějaká ta kočičí koupel, věčně "chlupaté" nejen černé oblečení... v pondělí mi moje 11 letá kočička umřela , byla hodně nemocná, ty velký vedra jí dorazily... a já pomalu zvažuju, že si pořídím malé koťátko, toho nejobyčejnějšího mourka, který nebude náročný na péči a zbaští na co přijde... ale už teď tuším, že se mi bude po tom česání, nezávislosti, rádoby "nemazlivosti", vybíravosti v jídle a chlupech úplně všude stýskat a časem si pořídím ještě jednoho chlupatýho perskýho "medvídka", holt peršanky mají pro mne zvláštní kouzlo...

Cituji SabinaG: ale už teď tuším, že se mi bude po tom česání, nezávislosti, rádoby "nemazlivosti", vybíravosti v jídle a chlupech úplně všude stýskat

Neboj, i mourek, který nechodí pelichat ven vyrobí doma pěkné chuchvalce. Kdyby jsi si vzala teď podobnou peršanku, pořád by jsi jí srovnávala s tou předchozí a připomínala by Ti ten smutek, na který je nejlepší lék starost s novým kotětem. Některé kočky se česou rády (bohužel většinou ty krátkosrsté) a mazlivost či nemazlivost je dána spíš povahou (genetika) a výchovou, než plemenem.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji MilySkritek: Kdyby jsi si vzala teď podobnou peršanku, pořád by jsi jí srovnávala s tou předchozí a připomínala by Ti ten smutek, na který je nejlepší lék starost s novým kotětem.

Přesně to si myslím navíc nová "chlupatinka" by to měla u mě asi náročnější, bo moje čičina byla jako kotě týraná starší kočkou předchozích majitelů (nesnášela jí, zranila jí velmi vážně oko a tak ji museli vrátit) a já jí dostala jako nemocný uzlíček nervů v půl roce - trvalo mi strašně dlouho než mi začala věřit a kamarádit se mnou, ještě dýl než se uzdravila a dost jsem ji dík tomu rozmazlila o tohle pouto by asi nová peršanka přišla... Takže už se sháním po pidi mourkovi, kterej doufám bude neuvěřitelnej rošťák, drzoun a zároveň mazel, kterýho budu muset z postele spíš vyhazovat, než ho tam lákat jako tu mojí "aristokratku" ... prostě asi k další peršance musí dozrát čas, ale už teď vím, že jednou prostě bude

Ahoj Jani, mám doma čtyřletého perského kocourka a myslím, že krom toho česání a pořizovací ceny je to náročné jako každé jiné zvíře. Já měla před těmi čtyřmi lety štestí a našla jsem paní co mi ho dala zadarmo ( jinak jsem ceny viděla 3000 - 10 000). Pak je taky dobré promyslet kde ji budeš mít. Ja mám toho našeho v rodinném domku a chce to častěji uklizet, protože je pořád všude plno chlupu. Ale kdybych se rozhodovala jestli obyčejnou kočku nebo perskou tak si určite zase vyberu peršánka, protože jsou krásní. Každý kdo k nám přijde tak říka jak je roztomilej a dokonce už se nás několik lidi ptalo jestli od něj nebudou koťata, že by měli zájem ( bohužel je vykastrovaný).

Mistress
: absolutně nevidím nic špatného na tom, že Jana založila toto téma. Myslím, že je lepší rada od někoho kdo má svou vlastní zkušenost než obecné info z netu

SabinaG
Já se starám o nalezence, dám je dopořádku a umísťuji do rodin. "Mými" vlastními se tedy stávají až ty kočky, které nikdo nechce. A nikdo nechce právě kočky, které zažily nějakou hrůzu a jsou poznamenané nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Nicméně právě z těhle koček, které mají něco za sebou se stávají ti nejlepší přátelé rodiny. Sice mají napořád hrůzu z cizích lidí, ale když uvěří svému majiteli, věří mu bezmezně. Věčně "na krovkách" chtějí drbat pupík (známka nejvyšší důvěry), věčné olizování (tím se moje kosmetika netestovaná na zvířatech stává testovanou ), "mňauuuu, koukej mně pochovat". Měli jsme i hluchou bílou britku, které ubližovali jiné kočky i majitel, a ta se chovala jako Tvoje peršule.

Cituji Jucinka_2007: ( bohužel je vykastrovaný).

Bohudík je vykastrovaný, kdyby nebyl, tak už je zatoulaný, přejetý nebo pokousaný od dalších kocourů nakažený FIV.

Cituji MilySkritek: Bohudík je vykastrovaný

Přesnětak!

Jana291995
Četla jsem Tebou založené téma "Zakrslý králík odmítá jíst" .
Pokud takto přistupuješ k chovu zvířat, radím Ti dobře - kočku si nepořizuj. Možná až dospěješ a pořádně si prostuduješ, co mít kočku (psa,...) znamená opravdu od A po Z. U koček neexistuje udělat chybu např. v pitném režimu, ve stravě, apod. - vše má fatální následky!!

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji MilySkritek: Já se starám o nalezence, dám je dopořádku a umísťuji do rodin. "Mými" vlastními se tedy stávají až ty kočky, které nikdo nechce.

Tak to smekám klobouk Já bych to asi nedokázala, už jen to když vidím, že číču "něco" trápí a já nerozpoznám co, je to neuvěřitelná zodpovědnost... trápení, že ony si neumí říct co je bolí, ne vždy to pozná i veterinář
Navíc vím jak je těžké vzít si do péče nějakou čičinu, která je "postižená"... sama jsem s tím dlouho bojovala, všichni okolo vč. několika veterinářů mi to rozmlouvali, tvrdili, že mě to bude stát spoustu času a peněz a ať jí prý vrátím... jenže já to tý svý poloslepý chlupatince už nemohla udělat, asi by se tím utrápila, kdyby jí vrátil další člověk... veškerou péči mi 100x vrátila, těch 10 let soužití bylo super, proto mi taky teď tak chybí...
Tak držím palec, ať pomůžeš co nejvíc kočičkám a najdeš jim skvělý paničky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené