arrow
profile_image
rosien mojeid
od 19. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, dostala jsem se na jinou VŠ a ráda bych tedy ukončila tu současnou. Zápis mě čeká v červenci, takže v tu dobu ukončím i studium na současné škole. Taky je mi jasný, že ten rok studia se mi započítává do celkové doby a tedy už mám nárok jen na 3 roky bezplatného studia. Jak je to ale v případě, že bych teď chtěla začít studovat 2 nové obory naráz? Oba jsou na 3 + 2 roky. Je to tedy tak, že kdybych je oba dokončila v těch 5 letech a nic neprotahovala, platit poplatky nebudu? Moc tomu systému nerozumím, tak snad mi někdo poradí, děkuju moc

arrow
profile_image
luzame
od 24. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám pocit, že bakalářské studium můžeš protáhnout na 4 roky a magisterské na 3, pokud někde přerušíš a studium nedokončíš tak se ti to sčítá. Např. studuješ bakaláře 5 semestrů, pak se a to vykašleš a jdeš na nějakou jinou školu, 3 semestry máš zdarma, zbývajících 5 musíš zaplatit...tak nějak nám to vysvětlovala paní u zápisu, ale bližší info ti asi řeknou na studijním

arrow
Neprodává v Bazaru

No tak to ti můžu říct přesně. Když ukončíš někde po roce, tak máš rok pryč a zbývají ti pouze 3 roky na bakaláře..když ho ukončíš(jakože úspěšně) a jdeš na Mgr, tak máš normálně 2 roky+ můžeš jeden zdarma prodlužovat pokud to stíháš do 26. No a když ted budeš chtít studovat dvě školy najednou, tak obě budeš studovat bezplatně po ty tři bezplaptné roky.. Kdyby jsi třeba ted už rok studovala a potom si přidala druhou školu, tak na tu druhou už budeš mít bezplatné jen dva roky..prostě jen ty co ti zbývají... A poplatky se potom vypočítávají podle toho jestli jsi už nějakou školu dokončila nebo ne. Např moje spolubydlící už má jednu školu bc. dokončenou a studuje ještě jednu..od letošního roku už platí ale uplné minimum, protože tu předešlou úspěšně ukončila a navíc pokračuje na Mgr.
Takže ne, když dokončiš oba dva bc. za 3 roky a oba dva Mgr. poté za 2 roky a stihneš to do 26 , tak by jsi nic platit neměla..

arrow
profile_image
Barusha84
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ale ty poplatky za prodlouženou dobu studia nesouvisí s věkovou hranicí 26 let. Tato věková hranice se vztahuje na hrazení zdravotního pojištění školou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené