arrow
profile_image
cama
od 26. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zajímalo by mne, jak je to s platbami za studium na VŠ. Pokud vím, tak doba studia hrazená státem je 5 let; když chcete studovat déle/dále, musíte si to hradit sami.

Jak je to ale, když studujete 2 VŠ najednou? Počítá se čas strávený na VŠ (prostě máte pět let, a je jedno, jestli během toho vystudujete jednu školu nebo třeba čtyři) a nebo se to nějak poměrně zkracuje, tj. když studujete 2 VŠ zároveň, hradí se Vám jen 5 semestrů na každé z nich?

arrow
profile_image
AFleetingGlimpse
od 19. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky se v tom trošec ztrácím... a nevíte někdo náhodou, jak je to, když řádně ukončím bakalářské studium jednoho oboru a chci začít studovat znovu jiný bakalářský obor, platí se??

Cituji Nicoletka: když řádně ukončím bakalářské studium jednoho oboru a chci začít studovat znovu jiný bakalářský obor, platí se?

ano, platí se poplatky za DALŠÍ studium.

Cituji cama: Jak je to ale, když studujete 2 VŠ najednou?

kdy jsi na školy nastoupila? Myslím, že když ve stejný okamžik, tak obě musíš dokončit za 5 let, nesmíš rozložit (při jedné škole platí 5+1, při dvou ne). Záleží také, zda jsou oba obory magisterské?
Pokud je jeden bakalářský, pak budeš od 4.roku platit na druhé škole poplatky za DALŠÍ studium, pokud rozložíš, budeš ještě platit poplatky za DELŠÍ studium.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Patty: a nevíš, kolik je to zhruba za semestr? Nemůžu to najít Vůbec si tohle nedokážu představit, příští rok končím bakaláře a chci si dát znovu přihlášku na jiný obor, tohle byl krok vedle, ale bylo mi líto ve druháku končit studium, tak sem si řekla, že to dodělám a teď zjišťuju tohle Navíc jestli se budou platit ty poplatky za studium...plus bydlení, strava etc., tak nemám šanci

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

poplatky záleží na škole. myslím, že když už máš něco hotovo a studuješ další školu, tak to bylo celkem minimum, si 4 tis za semestr, ale když protahuješ tak to bylo třeba 20 tis. ale taky ti je můžou úplně odpustit

arrow
profile_image
cama
od 26. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Patty: kdy jsi na školy nastoupila?

Nastoupila jsem na obě ve stejný rok. Jsou to oba bakalářské obory, oba mají i navazující magisterský obor, kterým bych teda ráda pokračovala pokud zdárně dokončím toho bakaláře. Akorát ještě, pokud bych chtěla jet na půlroční stipendium/stáž do zahraničí, tam pokud vím nemůžu studovat 2 školy najednou, tzn. musela bych si jedno studium na semestr přerušit.
No a tak se teď nějak snažím dopočítat, co a kdy budu muset platit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené