arrow
profile_image
Macetka
od 1. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, zajímá mě jak je to s placením zdravotního a soc. pojištění (sociální je nepovinné a to hradit nehodlám). Poletím za prací na 4 - max. 5 měsíců do Řecka a bohužel již nejsem student, takže bych si to ráda nějak zajistila - samozřejmě abych zde nic neplatila. Momentálně v zaměstnání v ČR jsem ve zkušební době a v práci dám výpověď. Samozřejmě se mi zde v ČR nechce nic platit, když zde nebudu - co je potřeba udělat? Stačí zajít na VZP, ukázat pracovní smlouvu, vrátit jim kartičku pojištěnce a tím to hasne a po mém návratu na podzim se opět přihlásit?

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud budeš v zahraniční méně, než šest měsíců tak myslím, že to zdravotní platit tady musíš, ale na stránkách pojišťovny to najdeš jistě-

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Wild Paula:
mám tu zkušenost, že opravdu české pojištovny to chtějí zpětně doplatit, pokud se bude chtít nahlásit zpátky do doby 6 měsíců. A to i v tom případě, když bylo placeno pojistné v zahraničí.
Když sem před lety přecházela od české pojišťovny k rakouské, nešlo se nahlásit u rakouské, aniž bych neodhlásila to české, takže jsem nejdřív s papíry musela do čech to odhlásit, a přitom jsem právě byla upozorněna na to, že pokud se do 6 měsíců budu chtít přihlásit zpět, budu to muset doplatit. Což by bylo dvojí pojištění, ale zřejmě na takovou krátkou dobu to tak mají udělané. Přirovnala bych to k cestovnímu, i když to není to samé, ale protože je krátkodobé, tak taky platíš dvojí pojištění.
Reaguji na Macetka: proč se na to nezeptáš přímo na pojišťovně?
Navíc pojišťovna tě jentak neodhlásí, pouze přehlašováním se jinam, na jinou pojišťovnu.

arrow
profile_image
anngirl
od 25. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Když odjíždíš do zahraničí, tak se odhlásíš z pojišťovny, pokaď se vrátíš za 4-5 měsíců, tak musíš doplatit každý měsíc - 1080,-/měsíc, pokud budeš v zahraničí 6 měsíců a déle, tak nic nedoplácíš - pokud jim doložíš, že si byla v zahraničí pojištěna

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené