arrow
profile_image
belucci
od 5. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chtěla bych si pronajmout byt:kde mám hledat byt napronajem, a čeho se vyvarovat, děkuju

Zkus třeba
www.bezrealitky.cz
www.vlastnici.cz

Můžeš samozřejmě hledat i na stránkách realitních kanceláří, ale počítej s tím, že jim zaplatíš provizi nejméně ve výši jednoho nájmu + do toho kauce za byt je většinou 1-2 nájmy, takže ve výsledku je to docela dost peněz.
Proto doporučuju hledat na serverech, kde nabízejí byty přímo jejich majitelé, nikoliv realitky.
Vyvarovat se? Není moc čeho, jen počítej s tím, že k nájmu je třeba připočíst energie - elektřinu + plyn. Nájem na stránkách je uváděn bez těchto poplatků.
U podepisování smlouvy si ohlídej výpovědní podmínky a lhůtu, ať nejsi překvapená, že ti třeba majitel řekne ať se do 14-ti dnů vystěhuješ.

Tak přeju hodně štěstí při hledání.

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejdůležitější je podle mě ohlídat si smlouvu a důkladně ji pročíst. Mělo by tam být nejen od kdy do kdy je pronájem uzavřen a podobné základní věci jako cena a za jakých podmínek se může zvýšit, ale i za jakých situací může majitel vstoupit do bytu, jak je to se zvířectvem, jakým způsobem budou hrazeny případné škody... Není taky špatné mít s majitelem sepsaný seznam věcí (nábytku), které v bytě jsou.
A souhlasím s ivovyto, levnější bude hledat přímo u vlastníků, poptej se taky kamarádů, jestli o něčem neví (ani tam ale nezapomeň na detailní smlouvu, ústní dohoda (protože je to přeci známý) se může snadno vymstít...).

arrow
profile_image
Esencee
od 2. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná by se něco našlo i na těchto stránkách

http://www.espolubydleni.cz/podnajem-spolubydlici/

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hledáme od 1. srpna 2011 spolubydlící do krásného neprůchozího pokoje, s vysokými stropy a parketami, cca 25m2, v kompletně zrenovovaném a vybaveném bytě (pračka, myčka, plně vybavená kuchyň) v 2.p. v centru, ul. Navrátilova. Pokoj je vybavený (postel, skříň, sedačka komoda). Wi-fi v ceně. V bytě dvě slečny 24 a 28 let, pracující, vytížené – hledáme pohodovou slečnu, pracující, toužící po klidu, nekuřačku a která bude respektovat pravidla bytu (úklid, návštěvy apod.) Nájem 7.500,- Kč vč. poplatků, vratná kauce v téže výši. Prohlídky po 18. hodině nebo dle dohody.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené