arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojky holky, ted jsem byla pozvána na pohovor do AK. Na co se pri pohovoru ptaji, nac se pripravit? Mam strach, ze se budou ptat na pc aj. S pc umim, ale nejake nazvy aj. ajaj. Poradte! Za jakekoliv rady, nac se pripravit, budu moc ráda.

arrow
profile_image
ammalka
od 12. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mispulka
Ahojky,určitě se tě budou ptát na PC,ale podle mě budou zkoušet kolik úhorů máš za min.,myslím si ale,že právě v AKje skvělá.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ammalka
Díky. Tak to snad nebude problém. Mám z toho obavy. Jsem totiž z Brna a práce je v Praze... Ale aspoň něco. Sháním takovou práci už 2.měsíc.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mispulka
ahojky, tak to ti moc přeju. nejdůležitější je přijít a být řekněme zdravě sebevědomá, no a u mě je často kámen úrazu moje anglina. oni většinou chtějí hodně dobrou znalost na telefonování a tak...
a pak se dívají na úpravu zevnějšku. tak si vem sako či tak a bude to ok..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Také jsem pracovala jako asistentka v AK, při pohovoru se mě ptali hlavně na PC a na to, jestli umím s tiskárnou atd, jinak všechny interní PC programy mě doučili. Jinak určitě si dej na zevnějšku záležet, nemusíš vypadat jako modelka, ale upravená, jemně nalíčená (stačí klidně jen řasy) a slušně oblečená.

arrow
profile_image
Mado
od 18. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mispulka: Sháním takovou práci už 2.měsíc.

To sháníš ještě krátkce, to je v pohodě, 2 měsíce při hledání práce nejsou nic...Hodně štěstí.

Cituji Mispulka: ted jsem byla pozvána na pohovor do AK

Nedávno jsem taky absolvovala pohovor na asistentku advokáta. Ptali se na paragrafy, byl pro ně nutný řidičský průkaz a psaní hmat. metodou. Většinou, když mají něco v podmínce, tak počítej, že si Tě z toho také prověří. Výhodou praxe v advokátní kanceláři. Na jazyky se mne neptali vůbec. Po prvním kole vytřídili uchazečky, které neuměly psát všemi deseti. A pak následovalo druhé kolo. V každé advokátní kanceláři to může být jiné, ale třeba Ti i tato moje zkušenost pomůže se lépe připravit. Držím palce.

Vzpomínám si na svůj pracovní pohovor na pozici asistentky v jedné advokátní kanceláři, sídlící v centru města Brna na docela prestižní ulici.
Tenkrát mě zpovídali tři laškovně mrkající advokáti s otázkami typu: Co dělají Vaši rodiče, jak to máte s bydlením a jestli mám přítele - když jsem řekla, že ano, tak jeden z nich dodal, že to je vlastně dobře, protože oni jsou už všichni ženatí. Také se ptali na počítačovou gramotnost, jazykovou vybavenost, praxi v administrativě. Zajímali se, jak jsem komunikativní a jestli dokážu zamlčet diskrétní informace, proč se chystám odejít ze současného zaměstnání, jaké je mé současné prac. prostředí atd. Pak pronesli ono známé výhybkové klišé, že jsem moc mladá a určitě v nejbližší době založím rodinu, zkrátka a dobře, že v podstatě hledají někoho na dlouhodobější spolupráci, což byl fakt, protože se po tamějších kancelářích pohybovali pouze zralé ženy. No, zkušenost to byla zajímavá, vlastně dodneška nevím, co si o tom myslet, jestli ty otázky byly myšleny vážně (pak to byla diskriminace) nebo to měl být nějaký chyták - přece jen se jednalo o advokáty. V té době jsem byla zaměstnaná, o nic mi vlasně nešlo - ve 22 letech jsem to brala jako srandu, samozřejmě s pokerovým výrazem ve tváři při pohovoru, dnes bych asi byla ostřejší - i když těžko říct...

arrow
profile_image
Zuzanka_20
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, Já už rok pracuji jako asistentka v advokátní kanceláři v centru Prahy, vlastně to je moje první zaměstnání a jiné pohovory jsem neabsolvovala, vyšlo mi to na první pokus. Nejdůležitější pro ně byla práce s program word a excel, z toho mě i zkoušeli, přinesli notebook a říkali mi co tam mám všechno vytvořit a při tom mě sledovali, pak mi ještě diktovali text na psaní všemi deseti a potom ještě taková malá konverzace v angličtině, nicméně pak jsem se dozvěděla, že zájemců o takovou pozici je opravdu dost, takže jsem měla docela štěstí a musím říct, že jsem maximálně spokojená.

arrow
profile_image
Camperses
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, tak to mi nedá abych se nepodělila o svou zkušenost. Asi tak před dvěma měsíci, jsem se hlásila na taky takové jedno místo. Přes emaily byl pán mnou velice nadšený, tak jsem tam šla sebejistě a hodně formálně oblečená a upravená.
No holky, to vám byl takovej idiot, mluvil jak slepice! no ale ty otázky!! už si nevzpomenu na všechny, ale například: "Vadí vám klimatizace?", "Co byste dělala s klientem, který by vám nabízel ke koupi zvířecí kožichy?" - a jak on to rozebíral, jestli bych s ním jednala hrubě než s ostatními Týýjo, jako úplnej pošuk I kdyby si mě vybral, tak bych odtamtud stejně rychle utíkala - brrr

dámy a kolik tak zhruba je plat asistentky AK? plus mínus

Cituji Angel D.: dámy a kolik tak zhruba je plat asistentky AK? plus mínus

Tak to záleží na lokalitě, na konkrétní AK i na tom, co po asistentce požadují. Např. v Pardubicích 15000, v Praze 18-20000, ale třeba i víc, když mají vyšší nároky na asistentku. Přirovnala bych to ke mzdě jakékoliv jiné asistentky.

arrow
profile_image
Leonie
od 13. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, nebyl to fake? takových inzerátů na pohovor do AK v Brně sem totiž teď viděla spousty....

A ještě jeden dotaz. Co vše je náplní práce asistentky AK?

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Angel D.:
Jak kde.
Co psali v inzerátu v požadavcích?
Někde je to pozice "obyčejné" sekretářky - telefon, pošta, email (datová schránka), domlouvání schůzek s klienty.
Někde je to pozice light právnické sekretářky - to co je uvedeno výš + sepisování jednoduchých podání, organizace práce v kanceláři, přidělovaní práce koncipientům...

Záleží také, jestli je to nadnárodní kancelář ve velkoměstě, nebo menší "rodinný" podnik...

Kam se hlásíš?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené