arrow
profile_image
Kamilllla
od 2. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,hlásila se někdy některá z vás na takovou práci,a co po vás na pohovoru chtěli popř. jak jste se chovaly.... čeká mě pohovor,tak chci být aspon maličko připravená děkuji všem

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

osobně si myslím, že holku na takovou práci nevezmou, protože chlap autům určitě rozumí více.

arrow
profile_image
Anetěn
od 11. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Předpokládám, že o autech něco víš, jinak by ses o takovou práci neucházela, ale určitě si projeď jejich internetové stránky a přečti si něco o jejich autech.
A asi bys měla zvolit nějaké vhodnější oblečení. Neonové kalhoty nech doma.

Reaguji na Jaanaa22:
Stejně tak jako chlap může autům rozumět i holka.

arrow
profile_image
Mylady
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No tak to se milá dámo velmi pleteš! Prémiové znacky velmi jsou velmi rady kdyz maji na showroomu hezkou slečnu! Krása ve spojeni se super autem totiž prodava

arrow
profile_image
Mylady
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kamilllla:
Kamčo co je za dealera?

Po mě nikdy nic moc nechtěli, auta prodávám už skoro 5 let, jsem u 2 firmy a třetí značky, respektive teď prodávám ojetiny a jsem na to sama, takže jsem zároveň vedoucí prodeje.
Jako reakci na Jaanaa22 musím říct, že naopak chlapi se mnou jednají rádi.

Je to různé, nedá se to takhle říct. Třeba v "áčkách" musíš zahrát situaci, kdy přijde zákazník a shání auto, třeba do 200 000,-Kč, rodinné a zároveň do terénu, pohon třeba 4x4...Prostě tě otestují, jak moc se v autech vyznáš a co bys mu nabídla.

Určitě bych přizpůsobila oblečení, košile a nějaké elegantní kalhoty nebo dlouhá košile a legíny.
Jinak si myslím, že o té značce, kde chceš pracovat, musíš vědět něco "nad rámec" sváých vědomostí, musíš působit sebevědomě, průbojně a výřečně. Připrav se na to, že je špatná doba a není to už tak výdělečná činnost jako dřív a prodejci jsou bohužel "přes mrtvoly", takže s nějakým kamarádíčkováním moc nepočítej

Cituji Jaanaa22: holku na takovou práci nevezmou

To je omyl, projdi se weby autosalonů a na pozicích prodejců pracuje v každém z nich minimálně jedna žena.
Manželka mého bratrance pracovala ve Škodovce.
Jednou jsem na takovém pohovoru byla v Toyotě. Samozřejmý je přehled o autech, cenách, nabídce a tak. Část rozhovoru probíhala tak, že mi dal na výběr tři auta a zeptal se, které z nich je nejdražší a které nejlacinější. Jaká znám auta jejich značky. Ze tří aut jsem měla sestavit žebříček prodejnosti v ČR. Atp.
No a pak klasická otázka, kde se vidím za 10 let, co mohu přinést nového do jejich firmy, a o sobě tři špatné a tři dobré vlastnosti.
Nakonec mě nevzali.

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem se setkala s prodejkyněmi aut. Určitě bych se toho nebála. Pokud má zakladatelka k autům kladný vztah, nevidím důvod, proč by to nemohla úspěšně dělat.

Moje bývalá spolužačka ze SŠ asi rok prodávala motorky a teď už asi 4 roky prodává auta!
Ale ona o tomhle hodně ví, už na SŠ byla auty a motorkami úplně posedlá, vždy měla v pozadí svého mobilu a PC buď nějakou motorku či auto, mívá to i na FB v profilovce!
Dostala se tam ale přes známého! Co se týká vzhledu, tak je moc pěkná, má hnědé vlasy (dřív nosila melír).
A jak chodí oblékaná? Párkrát jsem ji ve městě potkala. Nosí většinou nějakou pěknou košili, pásek a světle modré rifle, ale i kalhoty. V sukni jsem ji ještě nikdy neviděla. Ani na SŠ sukně vůbec nenosila, ona je kalhotový tip.
Taky má samozřejmě svoje auto (úplně nové), které ale splácí.

arrow
profile_image
holka.od.vedle
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky, já byla minulý týden na pohovoru na práci v autosalonu, nějakým zázrakem jsem se dostala i do druhého kola (vím, že jsem udělala pár chyb - ale asi to vzali jako, že nervozita). Takže teď v sobotu mě čeká druhé kolo.

Jinak co se týká otázek, pár si jich pamatuju.

1. Taková ta klasika proč chcete právě tuhle práci.
2. Pak jsem psala diktát - nebo teda jednu větu s chytákama.
3. Počítání procent: kolik je 20% ze 150,- atd.
4. Na tom mě teda nachytal: jak vypočteš cenu vozu bez dph (jen jako popsat postup) nebyla dána konkrétně žádná částka. Ja odpověděla že vypočtu 20% z té častky co stojí auto a to odečtu, což je samozřejmě blbost (ikdyž jsem to vzala logicky jako ve škole), správná odpověď je že vezmeš částku vozu tu vynásobíš koeficientem 0.1667 což je dáno zákonem o DPH (z toho ti vznikne těch 20%) to odečteš a máš výslednou cenu vozu bez DPH.
5. Kdo je předseda vlády.
6. Hlásila jsem se na tři pozice: recepční, prodejkyně vozů, a asistentka ředitele: tak se mě ještě ptal jak bych se jako recepční zachovala když někdo vejde do autosalonu,atd.
7. Taková další běžná otázka na pohovorech: vaše silná a slabá stránka.
8. Pak jsem měla vyjmenovat jaké modely automobilka v současné době nabízí.

Víc už si nepamatuju, myslím že víc toho už nebylo. Takže opravdu jsem zvědavá co mě čeká v tom druhém kole, počítám, že angličtina a něco víc o autech.

Když se vrátím co asi zapůsobilo, tak mi pan majitel sám řekl, že jsem ho dostala tím svým úsměvem, a tou pozitivní energií co ze mě jde, že tohle dlouho neviděl. Co se týká oblečení, já měla černé šaty a bílé sáčko (viz foto), a na nohách jsem měla teda lodičky na vysokém podpadku (někde jsem četla, že by se nosit neměli, ale nízké žádné nemám, a asi bych se v nich ani necítila).

Takže držím palce. Určitě to zvládněš!!

arrow
profile_image
PrettyGirls
od 2. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, holky. Pracuje některá nyní jako prodejkyně vozů?

v auto-story u brna pracuje jedna prodejkyně, a taky nerozumí všemu, důležitější je umění prodat. ještě s tím že prodávají v podstatě zánovní auta tak nemusí znát moc technických detailů, nevim jak to funguje u klasičtějších

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené