arrow
profile_image
vivax
od 1. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všichni,
dlouho jsem přemýšlela, jak tohle téma pojmout, aby se neopakovalo to samé stále dokola, tak doufám, že se mi to povede. Je to už skoro dva roky, co jsem šla na vysokou a celou tu dobu se snažím zhubnout. Od maturity jsem přibrala 15 kg a přeci jen je to dost znát. Mám ráda sport a zajímám se o zdravý životní styl. Ráda čtu o jídle, zkouším nové recepty (ono vlastně i diety), dokonce jsem pár měsíců navštěvovala výživovou poradkyni, ale nic nepomohlo a je to snad čím dál horší. Před pár týdny jsem však přišla na to, co mi doopravdy chybí. Je to hlavně správná motivace a disciplína.
Napadlo mě tedy, že bychom si tu mohli vytvořit tým, co se každý týden o malý krůček posune k vytouženému cíli.
Jak by to mělo probíhat:
Nejprve budu moc vděčná, když do toho se mnou půjde co nejvíce z vás.
Stanovíme si cíl a cestu, která nás k cíli dovede. Napíšeme si pro začátek míry a ujasníme si vždy cíl, kterého chceme na konci týdne dosáhnout (tím uvidíme brzo výsledky a bude nás to motivovat do další práce).
A hlavně vzájemná podpora a sdílení pocitů, ať už v těch dobrých nebo špatných chvílích, protože je to běh na dlouho trasu, tak ať to zas nevzdáme moc brzo!

arrow
profile_image
Citrónek
od 19. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

60

Super! Jdu do toho v létě mě čeká dovolená a já musím s tím svým zadkem něco udělat ! jídelníček mám sestavený, ale víkendy mi to zabíjí :/ o cvičení ani nemluvím....když přijdu ze školy, tak jsem hotová a nic se mi nechce.

arrow
profile_image
vivax
od 1. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Fajn, už jsme na to dvě :) Mě zas čeká v červnu vodák 😏😃
Jak máš sestavený jídelníček? 😊 Já bych tento týden chtěla omezit lepek, to pro mě znamená nejíst nějak často těstoviny, tento týden bych ráda vynechala úplně. Vidím to na brambory, luštěniny, rýži...
Pečivo, které se většinou v nějakém režimu snažím jíst jen ke snídani bych ráda nahradila knackebroty nebo maximálně chlebem. Dále bych ráda aspoň 2x tento týden vyběhla aspoň na půl hodinky.
Jinak víkendy mně taky vždy rozhodí...

arrow
profile_image
Citrónek
od 19. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

60

Ke snídani mám většinou vajíčka/tvarůžky/šunku s žitým pečivem/knackebrotem nebo ovesnou kaši/mugcake. Na oběd a večeři kuřecí/rybu/tofu s bramborem/rýži/těstovinami (používám kukuřičné právě kvůli omezení lepku).
Mám 3 jídla denně (před týdnem jsem najela na IF).
Občas si dám místo svačinky něco, co bych neměla (sušenky, kousek čokolády) protože jsem zjistila, že když se snažím je 100% clean, tak mám pak potřebu se přežírat sladkým :-/ hlavně o víkendech. Přes týden je to OK, to jsem doma (ve škole - všechno pěkně nakrabičkováno) a sama si nic sladkého nekupuju.., ale když přijde víkend a já jedu k příteli, tak jim vyžeru celou spíž a ledničku :-/.
Chci naučit péct si domácí zdravé buchty, protože když přítelova maminka upeče buchtu,tak neumím odolat .
A hlavně si potřebuju vybudovat návyk na cvičení - to je pro mě to nejtěžší :-/ já se neumím dokopat. Hoooodněkrát jsem se domlouvala s kamarádkama ať mě nakopávají ony...vydrželo nám to tak 14 dní a pak se na to vykašlaly :-/ potřebuju fakt někoho,kdo mě bude hecovat a vydrží to déle než týden

Takže můj týdenní cíl:
- upéct zdravou buchtu
- jít ven alespoň na tu pulhoďku
- 3x si zacvičit (asi zkusím zase po dlouhé době Jillian)

Vzhledem k tomu, že mám tento týden prázdniny, tak bych to mohla zvládnout

arrow
profile_image
vivax
od 1. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dokud jsem bydlela doma, měla jsem to samé. Mamka stále něco pekla a já prostě nedokázala odolat.😃 Ale zase jsem doma měla svůj pokoj a eliptický trenažér, takže jsem pravidelně cvičila, což mi dost chybí. Teď se dokopat je i pro mě dost šílený. Ale tento týden se prostě dvakrát vykopeme! 😃
Jinak mohu se zeptat co je IF? 😃 Já bych ráda od března zkusila alespoň na 14 dní Mačingovou, ne jako dietu, ale spíš jako takovou očistu. 😃
A k té zdravé buchtě, dokud jsem byla doma, také jsem se snažila péct a dost mi chutnal třeba banánový chleba 😊 Nebo jsem teď jedla skvělý dezert z tofu 😊 Kdybys měla zájem, pohledám někde recepty.😊

arrow
profile_image
Citrónek
od 19. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

60

IF = Intermittent fasting = přerušovaný půst... prostě jím od 10:00 do 19:00 (feeding) a ve zbytku času se nejí (fasting) http://www.paleolifestyle.cz/2012/05/27/co-znamena -tajemna-zkratka-if-2/
Nevím, jestlii to má vliv na hubnutí, ale už jsem takhle jela před rokem a vyhovovalo mi to. Pak jsem chtěla zkusit jíst 5x denně, ale IF je pro mě asi fakt lepší...mám ráda pocit plného žaludku..raději si dám 1 velkou porci a pořádně vytrávím, než si dávat víc jídel v menších porcích.
Mačingovou jsem nezkoušela, ale kamarádka s ní má dobré zkušenosti..já na tohle nejsem raději si dám 1 den půst (o vodě), když už ..
Banánový chleba mi dávala zkusit kamarádka a moc mi chutnal, ale jsem líná si ho upéct
Mám v plánu udělat buchtu ze špaldové mouky a acidofilního mléka, ale ten banánový chleba musím taky někdy udělat. Dezert z tofu jsem teď taky někde viděla, ale neuložila jsem si recept
Na zítřek mám naplánovanou procházku, projdu se k babičce, je to asi 7km pěšky.
...No a je to tady, přítel na mě zase zkouší,jestli si zajedeme pro zákusek...musím vydržet a mít pevnou vůli

arrow
profile_image
Maky016
od 23. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den :)) je mi 14let a mam 166cm a 65kg vubec nejsem spokojena :(( od tohole tydne jezdim na orbitreku 1hod bavi me to a zatim se drzim :) myslite kdyz budu tohle dodrzovat tak do leta stihnu zhubnout treba 10kg?

arrow
profile_image
vivax
od 1. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
tak jak ti to jde? já jsem zatím nevyběhla, ale omezení lepku se zatím daří dodržet. Jinak dneska jsem dělala jako přílohu na zítřejší oběd zapečené jáhly s špenátem a růžičkovou kapustou, tak pak dám vědět, jaké to bylo. Jsem na to dost zvědavá.
A sport, no přiznám se, že ten teda dost šidím. Potřebovali bychom tady ještě někoho, kdo nás do sportu bude motivovat.

arrow
profile_image
bety135
od 4. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já bych se chtěla přidat jenom kvůli motivaci k pohybu. Kila hubnout nepotřebuju, ale chtěla bych se zpevnit, protože nevypadám úplně nejlíp. Přemýšlím, jestli nemám začít chodit někam na nějaké lekce, protože se doma nemůžu donutit.

arrow
profile_image
Lady Gourmet
od 22. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
přídávám se
Chtěla bych njako Maky016 zkubnout 10kg do léta.
Od půlky ledna jedu bez lepku - vůbec mi to nechybí.
Po měsíci jsme zhubla sice jen kilo, ale nejsem už tak oteklá v obličeji.
Zajímavé, že jsem zjistila, že třeba i vodka je s lepkem Takže z alkoholu fakt jen to víno.
Nyní chci i bez laktozy a omezuji kávu, respektive chci ji pít jen o víkendu, kdy si sama kafíčko namelu a místo mléka - kokosové krémové mléko.
Jsem nesportovec, po letech jsem se vrátila k Hot Yoze, aktuálně jsem začala maraton 15 dní vkuse, abych se do toho dostala pak plánuji 3-4x týdně a k tomu nějakou další aktivitu (spinning nebo plavání, ještě uvidím)
Nyní jsem v režimu detoxu - 5 dní jen na raw + protiparazitní kúra a ještě chci dát neera detox pro nastartování metabolismu a vyloučení odpadnu.
Po detoxu pojedu Paleo s orinetací hlavně na RAW a GAPS vývary, které mi moc vyhovují a o víkendu to kafíčko a paleo buchtu, nějaké masíčko... .-)
cíl: 52kg nyní mě to ale tak začalo bavit, že už pro ten pocit i kdybych zhubla jen něco málo, za to stojí! mám najednou hodně energie, čistou plet...dobrou náladu
Největší strach jsem měla z různých party a rodinných sešlostí - ale zvládám to levou zadní, jen víno, bez cigára, na dobání zelenina a dippy, o víkendu slavíme narozky bude paleo dort,...prostě se to dá i když je člověk hodně společenský

Všem moc držím palce! mimochodem super nápad k vytvoření této skupiny

arrow
profile_image
Step.hanie
od 26. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všem
Možná to skutečně chtělo trochu osvěžit a začít od začátku. Takže se k vám přidávám
Mám stejný cíl jako vy tady: sundat do léta 10 kg.
Držím palce se skupinou a všem hodně síly přeji

arrow
profile_image
vivax
od 1. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všichni, jsem moc ráda, že se nám to tu pomalu rozrůstá. Co jsem tu tak pročítala ty příspěvky, všichni to vidíme na těch 10 kg. Proto nám tu dávám takový společný cíl, že do 23.6.2016 na sobě zapracujeme každá podle svých představ , protože přeci jen 10 kg je trochu relevantní, je lepší hubnout centimetry a není 10 kg jako 10 kg, ale holky jsem v tom s vámi, já bych potřebovala tak 17 kg, ale na to si dávám klidně rok. Hlavně ať už se to začne někam hýbat. Klidně si sem hoďte míry, momentální váhu a vaši výslednou váhu, prostě cokoli, co vám pomůže si za tím jít.

arrow
profile_image
vivax
od 1. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Maky016: Ahoj, jsi ještě hodně mladá a já jsem popravdě také laik. Takže se ti tu pokusím dát spíše obecné rady a poraď se doma třeba s rodiči. V tvém věku se postava začíná teprve vyvíjet, ale chápu asi je úděl nás žen tu postavu prostě donekonečna řešit. Hlavně nepřestávej jíst, to nikdy není dobré. Předpokládám, že jsi ještě na základní škole, takže bych to viděla následovně. Sport je rozhodně dobrý v jakémkoli věku, takže pohyb super. Jen to nepřežeň hned na začátku, klidně si řekni, že budeš jezdit obden 45 minut + nějaké lehké posilování a o víkendu třeba vyraž ven na delší procházku. S jídlem to nějak drasticky nepřeháněj. Ráno se kvalitně nasnídej ještě doma. Třeba ovesné kaše, jogurt + musli + ovoce. Chléb + lučinu + sýr/kvalitní šunka/vajíčka + kousek zeleniny. K dopolední svačině si přichystej kus ovoce + jogurt (toho jogurut si dej třeba půlku a zbytek si dej k odpolední sváče). Ve dnech, kdy budeš mít sladké snídaně si dej ke svačince třeba půlku cottage a zeleninu. K obědu nevím, jak to máš, jestli chodíš do jídelny. A večeře zvol už lehčí, zelenina + bílkovina a třeba knackebrot, když pravidelně sportuješ. Snad jsem ti něco poradila a holky, vy kdybyste k tomu něco měly, klidně mě opravte nebo doplňte.

arrow
profile_image
vivax
od 1. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bety135: O lekcích už jsem také přemýšlela, ale popravdě ty peníze, že. Co najít nějaké video třeba na posilování břicha a začít o cvičit společně? Nebo nemáte tu někdo třeba sestavené cviky, tak na 5-10 minut na zpevnění? To se totiž dá pak cvičit třeba každý den (samozřejmě s nějakou regenerací)

arrow
profile_image
vivax
od 1. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lady Gourmet: Já chci právě také tělo očistit, proto od příštího týdne jedu tu Mačingovou, pro jistotu se asi hned nepoženu do 28 dní a zkusím pro začátek vydržet určitě aspoň těch 14. Alkohol, párty (a že jich na vysoké škole je), oslavy a víkendy=věčný nabourávač režimu, ale jsme mladý, takže s tímto je důležité prostě počítat a podle toho se zařídit. To pro mě znamená více se hýbat, hodně spát a prostě když už, tak někam klidně zajít, dát si to vínko, pobavit se. Druhý den zregenerovat, jít se projít, proběhnout a jede se dál, takhle bych si to od teď představovala. Mimochodem zeleninka s dipem je super nápad, mohu se zeptat máš nějaké tipy na dipy?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené