arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojte, potřebovala bych poradit. Začátkem července tohoto roku do mě naboural autobus. Auto bylo nepojízdné. Protože jím jezdím do práce, požádala jsem pojišťovnu viníka o náhradní auto. To mi bylo přistaveno a bylo mi až zaměstnancem autopůjčovny při předání auta sděleno, že při jakékoliv škodě se spolupodílím 10% a maximálně do výše 10tisíc. Což znamenalo v reálu, že když by někdo u zapůjčeného auta urval zrcátko ve výši 4 tisíce, musela bych to zaplatit já. Auto jsem chtěla odmítnout, ale bylo mi sděleno pracovníkem autopůjčovny, že bych musela zaplatit 500,- za zbytečný výjezd. Proto jsem si auto nechala. Parkuji na firemním parkovišti, které je pro 500 lidí, měla jsem strach s autem jezdit do práce a nechala jsem ho stát v garáži po celou dobu. Auto jsem dostala v sobotu odpoledne a vracela jsem ho v úterý (v pondělí byl svátek), své auto jsem měla k dispozici až ve čtvrtek. Tudíž jsem ho vrátila dříve než jsem musela. Dnes mi volala paní z pojišťovny, že když jsem s autem nejezdila, musím uhradit nájemné za auto, které by jinak platila pojišťovna autopůjčovně. Což činí 3 tisíce.
Chtěla bych se proto zeptat, zda na to mají nárok. Pracovnice pojišťovny mě neupozornila při mé žádosti o náhradní auto, že se budu spolupodílet na vzniklých škodách na autě z autopůjčovny (jinak bych auto odmítla)a ani mi nebylo sděleno, že s autem MUSÍM jezdit, jinak pronájem zaplatím já. Smlouvu mám podepsanou pouze s autopůjčovnou, kde nic takového uvedené není. I jsem se ptala pána z autopůjčovny, jestli budu muset něco platit a ten řekl že ne. Proto jsem teď v šoku, že po mě zaplacení pronájmu požadují.

arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na redzac: A nějakou smlouvu na to máš? Co tam píšou?

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Smlouvu mam jen s autopujcovnou. Včera jsem do ni koukala a nic o ujetych kilometrech tam neni. To jsem taky pani rekla, prý jsem ale porusila zakon o nahradnim vozidle, ci jak to jmenovala. S pojišťovňou žádnou smlouvu podepsanou o náhradním autě nemám.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nikde v autopůjčovně nemáš přikázáno, že musíš najezdit určitý počet km .... Spoluúčast na vzniklých škodách je běžná ( kdyby někdo urval zrcátko za 4000, tak platíš čtyři stovky ). Dá se jí zbavit tím, že si doplatíš pár stovek na den jako "zbavení se spoluúčasti" , zvlášť u dražších aut je to víc, než vhodné ( přímo v autopůjčovně by se tě na to při předávání auta měli zeptat, jestli to chceš, ale to už by sis asi stejně platila sama ) .
Jinak, myslela jsem, že náhradní auto má poskytnout servis, kde se tvé nabourané auto spravuje.
EDIT : ještě jsem našla tohle:
Nutnost zapůjčení náhradního vozidla je také posuzována z pohledu efektivity využití náhradního vozidla. Zkoumá se,
zda by nebylo vhodnější řešit dopravu po dobu opravy poškozeného vozidla jiným způsobem. Jde především o případy, kdy je zapůjčené vozidlo minimálně využíváno.

Už je to jasnější. Pojišťovna asi ( logicky ) nechápe, že sis na jejich náklady půjčila auto a pak ti celou dobu stálo doma = de facto si tedy auto vůbec nepotřebovala, to je pravda. Ale v tom případě bys i to měla mít napsáno někde ve smlouvě .... ( kdybys to vědela, tak auto alespoň po večerech projíždíš někde po venku, že ) . Ostatně, co, jak pojišťovna ví, jestli nemáš v práci nějakou pohotovost a tedy musíš mít auto pořád k dispozici ( i když nejezdíš ) .

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na dadabus: platila bych opravdu ty 4 tisice, řikal mi to sam zamestnanec, prostě veskere škody do 10 tisic bych zaplatila ja..a jak tedy, ma pojistovna ze zakona pravo po me ty penize vymahat? Nic s nima podepsaneho nemam. Navic jediny den kdy jsem ho mohla využít bylo utery a to jsem ho taky vratila.a musi mi na ppjistovne rict za jakych podminek mi auto pujci? Muzes mi prosim podlaz odkaz na ten zakon?

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji redzac: jakékoliv škodě se spolupodílím 10% a maximálně do výše 10tisíc.

Cituji redzac: platila bych opravdu ty 4 tisice,

Čtyři tisíce bys platila, kdyby mělo zrcátko hodnotu 40.000.- , dle toho, co píšeš.
Cože je to za pojišťovnu ? Já nic jiného, než to, co je na stránkách ČP, nenašla. Co tak se zkusit jít zeptat do své pojišťovny, kde máš pojištěné auto ty ( pokud to není ta samá ) ? Každopádně, o tom, že ses bála jezdit s půjčeným autem raději všude decentně pomlč
Píšeš, že

Cituji redzac: požádala jsem pojišťovnu viníka o náhradní auto

, při tom požádání ti nedali podepsat nic ?
EDIT : tady máš ke čtení ještě toto a naspodku máš i nějaký link na nějakou poradnu, počítám, že by ti tam poradili líp, než tady. Ale jak říkám, "strašně jsem potřebovala auto, ale měla jsem pak strach jezdit a proto stálo celou dobu v garáži" si fakt nechej pro sebe

arrow
profile_image
anýzka
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji redzac: při předání auta sděleno, že při jakékoliv škodě se spolupodílím 10% a maximálně do výše 10tisíc. Což znamenalo v reálu, že když by někdo u zapůjčeného auta urval zrcátko ve výši 4 tisíce, musela bych to zaplatit já.

tak jak jsi to popsala, tak to v reálu znamenalo, že když by ti někdo urval to zrcátko, tak zaplatíš jen 10% z ceny ( tj. 400 kč ze 4000 kč) a kdyby byla škoda vyšší, auto by jsi nabourala, tak zaplatíš maximálně 10 tisíc Kč.
Tak když nerozumíš co je ve smlouvách napsáno, tak radši nic nepodepisuj.

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na anýzka: jestli nemas pro me radu na moji otazku, tak sem nepis!! Rypalky fakt miluju. O tech 4 tisich mi to rikal jejich vlastni zamestnanec a az pri predání auta. Sám byl prekvapeny zr mi to na pojistovne nesdelili. Ptala jsrm se ho na to navic několikrát. Takze ani jsem nic spatne nepochopila. Ted koukám do smlouvy a napsala jsem to spatne. Stoji tam spoluúčast 10%min.10tisic. Ne max a hlavne ty chytra hlavo kdybych smlouvu nepodepsala, platila bych 500, jak jsem uz psala!

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na dadabus: jde o ČSOB. Ja jsem pojistena u alianz. Tem jsem volala, ty mi jen rekli,ze kazdy ma jine podminky. Auto bylo reseno jen pres telefon a to i resto, ze jsem pak sla na pobocku. Pani za prepazkou mi jen rekla, tamhle je telefon, zavolejte si tam. Tohle je hrozna pojistovna, arogantni jednani. V minulosti me zapsali jako vlastnika jiz prodaneho auta a velky problem zjednat napravu.

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na dadabus: díky za ty stranky!
Jinak mě je úplně jedno, jak před tou pojišťovnou budu vypadat. Když jsem viděla chování řidiče, který do mě nacouval. Omluvil se až po půl hodině, když odjížděl a to ještě spíš aby se neřeklo, napsal mi špatné číslo a to mi říkal, že je to číslo na něj! nakonec to bylo číslo na čerpací stanici ČSAD (kde se nikdo kompetentní nedal sehnat, takže jsem tam volala jak idiot xkrát), a navíc přehodil dvě čísla, takže jsem číslo nakonec našla na netu. Celou záležitost jsem nahlásila já. Když jsem volala chlápkovi, co to u nich má na starosti, jestli už tam volal, tak mi jen řekl, že nemůže chodit. Mě brali mrákoty. Měl zvednout telefon a on nemohl, protože měl něco s nohou. Pán (ten co mě naboural) mi nechtěl dát ani papír, co jsme na místě sepsali a jediné, co ho zajímalo bylo, kdy už bude moci odjet, že na něj čekají lidi. A když jsem se ptala poprvé paní na pojišťovně (vše po telefonu) na náhradní auto, tak mi arogantně odpověděla, že to rozhodne jejich servisák. Tomu, když jsem volala, že tam přijedu (auto sice jezdilo, ale kdyby mě chytli policajti, tak mám pokutu a auto bych musela nechat stát na místě), tak se zase hrozně divil, že nemám náhradní auto. Takže fakt je mi jedno, jak před nima budu vypadat...)) A to nemluvím o tom, co jsem si užila ohledně výmazu ze smlouvy. Viz příspěvek výše.

arrow
profile_image
Sona80
od 5. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla by ses řídit tím, co máš ve Smlouvě.. Předpokládám, že pojišťovna Ti smluvně auto zapůjčila - všechny podmínky máš mít ve Smlouvě (případně k ní Ti měli dát podepsat Všeobecné podmínky). Náhradní vozy jsou ošemetná záležitost, pokud si nedáš bacha. Jinak jak píše Dadabus .. nikde neříkej, že jsi se bála jezdit s vozem, prostě jsi vůz potřebovala, nabídli Ti ho, tečka. Knihu jízd snad v podmínkách nemají.. A něco málo jsi na tachometr snad natočila .. At Ti to dobře dopadne

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na redzac: Děvče, rozčiluješ se úplně zbytečně, holky se Ti snaží poradit a Ty se ještě čertíš.

Ad spoluúčast... je úplně jedno, co Ti kdo říkal. Podstatné je, co máš napsáno ve smlouvě.
Standardní při spoluúčasti je xy% a nejvýše xy peněz. To v překladu znamená, že máš spoluúčast, dle Tvých slov...10%, nejvýše 10tis. Tedy například při škodě 4.000,- by Tvá spoluúčast byla 400,- přesně jak píše Dadabus.

To, že nedokážeš porozumět psanému textu není chybou ostatních, ale Tvou.

Ad půjčené auto...... rady holek o tom, abys pomlčela, že sis vyžádala auto a nakonec ses s ním bála jezdit, jsou velmi dobře míněné.
Pojišťovna proplácí náhradu půjčovného na základě toho, že poškozený má svůj vůz v opravě a nezbytně potřebuje jiný vůz. Tj. půjčí si vozidlo a to i následně po dobu opravy svého vozidla užívá.

Jenže Ty sis vyžádala náhradní vozidlo a to vozidlo si pak ze své vůle odmítla používat, čili přeloženo, si ho vůbec nepotřebovala a pouze si plýtvala prostředky pojišťovny. Z toho důvodu po Tobě pojišťovna chce, abys zbytečné půjčovné zaplatila.
Za běžných okolností, pokud si hradíš půjčovné sama, je jen Tvá věc zda vozidlo využíváš nebo ne, ale Ty chceš po pojišťovně, aby uhradila půjčovné za vozidlo, které si nepotřebovala. Kdybys ho potřebovala tak bys s ním jezdila. Je to celkem jednoduchá rovnice.

Mmch, měla by sis ujasnit, co vlastně říkáš, ať se do svých lží nezamotáš... např. v jedné větě píšeš, že auto bylo nepojízdné a v další, že vlastně pojízdné bylo.

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sona80: Já žádnou smlouvu nemám. Vše probíhalo přes telefon. Nic jsem pojišťovně nepodepisovala.

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Veselka10: např. v jedné větě píšeš, že auto bylo nepojízdné a v další, že vlastně pojízdné bylo.

auto, které má nadzvednutou kapotu, tak sice pojízdné je, ale kdyby mě chytli policajti, tak mám problém... takže ne vždy nepojízdné auto je bouračka...

Cituji Veselka10: To, že nedokážeš porozumět psanému textu není chybou ostatních, ale Tvou.

já beru to, že chyba je na straně pojišťovny, že mě neinformovala, za jakých podmínek se u nich auto pronajímá... To že jsem uvěřila pracovníku autopůjčovny, který mi nakecal hlouposti ohledně placení a já si to prostě v ten moment neuvědomila, nepřepočítala, je moje chyba. Holt ne ke každému přistupuju s nedůvěrou.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji redzac: auto, které má nadzvednutou kapotu, tak sice pojízdné je, ale kdyby mě chytli policajti, tak mám problém... takže ne vždy nepojízdné auto je bouračka...

Pojízdné vozidlo je pojízdné, pokud je schopné provozu. Buď provozu schopné je nebo není, nic jiného v tom není.
Definici vozidla schopného provozu si najdi sama.

Víš, jde o to, že Ty se tu snažíš obhájit svoje chyby, místo toho, aby sis zjistila jak v takové situaci postupovat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené