arrow
profile_image
sunkiss
od 12. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky,

chci poprosit o radu, doufám, že můj dotaz nevyzní úplně pitomě . Ačkoli čtu, že se prodlužování vlasů ničí vlasy, máte někdo paradoxně zkušenost s prodlužováním vlasů metodou microring, kdy vám to pomohlo zlepšit a ozdravit stav vlastních vlasů? A to např. z důvodu, že se delší a zahuštěnější vlasy upravují snáze než krátké, a tudíž je není potřeba tolik mýt a fénovat, aby nějak vypadaly?

Mám blond vlasy totálně zničené a spálené mnoholetým domácím odbarvováním a každodenním mytím a fénováním. Jsou po ramena, vlnité, jemné a musím je umýt a fénovat každý den, abych nevypadala jak tydýt. Snažím se to vydržet alespoň obden, ale jinak nedrží vůbec tvar ani objem a vypadá to blbě. Když je umyju a vyfoukám, podaří se mi upravit, že vypadám jako "andílek", ale skutečnosti jsou krepaté a slabounké, ten vlas je jakoby "mrtvý" a nepomůže nic jiného, než se nechat ostříhat na krátko. Zkoušela jsem různé masky (a vitamíny), včetně tolik opěvované masky Wonder, ale po několika měsících nepřekvapivě absolutně bez efektu. Koupila jsem si clip-in, jenže moje vlasy jsou i po vyfénování přes kartáč natolik krepaté, že s nimi nejdou ani pořádně spojit tak, aby to vypadalo trochu přirozeně. Když mi je nasadí kadeřník, tak to vypadá hezky, ale on se s tím hrozně piplá a nikdy se mi to doma tak nepodařilo.

On mi rovněž doporučil prodloužení microringy, že by mi jich dal tak 70 a že když se to udělá pečlivě a pořádně a vybere se zejména dobrý typ vlasů k těm mým, že mi to nemůže poškodit moje. Nejsem naivní, je mi jasné, že mu jde o kšeft, ale zase mi nepřipadá jako člověk, který by musel vše za každou cenu vnutit, navíc je šikovný.

Tak si říkám, že bych ty své radikálně střihla a zkusila nechat prodloužit. Prodloužené bych nosila někdy třeba spletené v copu, jen podtočila ofinu a tadá, takže bych je nemusela každý den zlobit tím, co dělám teď. Vím, že odbarvování na blond je pro vlasy sice nejhorší, ale v každé jiné vypadám blbě. Možná jsem pitomá, ale nechci se toho vzdát, protože zrovna neoplývám sebevědomím a doufám, že když si je budu nechávat odbarvovat v kadeřnictví, že to nenadělá tolik škody. Děkuji za každou zkušenost .

PS: Geneticky nemám dáno do vínku mít pevné, husté a kvalitní vlasy, navíc mi narostou jen do určité délky, nikdy více a je vymalováno. Ale paradoxně mám pevné a celkem kvalitní nehty (nevím po kom), kdy se mě většina lidí ptá, zda je mám svoje nebo umělé, a to jsem na ně nikdy nic nebrala a nejsem k nim zrovna ohleduplná. Ale nebylo to tak vždy, měla jsem je kdysi třepivé a lámavé, takže netuším vůbec, čím to je, že se samy od sebe spravily. Vím, že se to nedá srovnávat s vlasy, které jsou neustále namáhané, ale nemáte někdo podobnou zkušenost?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Chceš zázrak a to se těžko stane.

Péče má smysl, ale téměř mrtvým vlasům nepomůže vůbec nic. Tím, že i ty spálené vlasy necháváš v délce, ubíráš vlasům schopnost se pořádně vyživovat. Takže v prvé řadě ostříhat co nejvíc to jde.

To každodenní mytí, je další věcí, která Tvým vlasům neprospívá, ale naopak jejich kvalitu ještě zhoršuje. Vlas je schopen se z větší části ochránit sám, ale musí k tomu mít prostor.

Barvení.. pokud máš blond, tak nejspíš barvíš každý měsíc, to je jeden problém. Druhou věcí je, že barvení od kadeřníka má své plus v tom, že výsledek bude pravděpodobné dobrý, ale negativum zase v tom, že vlasy dostávají většinou celkem záhul, protože jsou v tu chvíli velmi oslabené a většinou kadeřnice použije na vysoušení horký fén a kartáč. Zdravým vlasům to nevadí, ale ty oslabené s tím mají problém.
Technika barvení je předpokládám v pořádku, takže by bylo lepší barvit méně často, což u blond bývá problém. Dá se však vyřešit základem nějaké světlejší hnědé s "melírem" v světlejším tónu, blond apod.. Celkový dojem zůstane světlý, ale odrosty nebudou tak markantní a lze tedy pak barvit méně často.

Prodlužování vlasů jako záchrana pro vlasy je celkem blbost, protože ani s kratšími vlasy nemusíš často fénovat, mýt apod. Na objem stačí vybrat vhodné natáčky, na prodloužení mycího cyklu se dá použít něco ulízanějšího s gelem apod..
Mimo to, dlouhé vlasy ty Tvé zatíží stejně vždy.

V prvé řadě bys měla řešit svoje vlasy jako celek, dát jim péči, ale zase to s ní nepřehánět a postupně to půjde.

Taky se mi to zdá blbost, podle mě ti prodloužení potrhá tvé vlastní už tak slabé. Navíc ti ty prameny můžou i padat, ale nejsem odborník

Ne, to ti opravdu nepomůže . Pomůže je ostříhat a lépe se o ně starat.

arrow
profile_image
lady.blondie
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jakékoliv prodloužení ať už sebešetrnější je pro vlasy zátěž, jistě, že ti v salonech budou tvrdit opak Jinak já bych vlásky zkrátila a možná bych zauvažovala nad změnou barvičky, pokud jsou ty tvé tak zničené, tak jim blond rozhodně neprospívá.

arrow
profile_image
lady m
od 28. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, ja mám presne taký problém, ako ty. Vlasy slabé, jemné, raz do roka intenzívne vypadávajú /cca. 1-2 mesiace/, nefarbím si ich ale mám už asi 20 rokov melír, dávam si ho len 2x do roka, kvôli ochrane /prevencii/ pred úplným zničením vlasov, konce mám úplne mŕtve tak ich často odstrihávam....atd., asi to poznáš. Navyše mám vlasy vlnité ale nie až natoľko, aby to bolo pekné, takže sa trápim s každodenným /niekedy obdenným/ mytím. Pomohlo mi to, že som si asi pred 2 rokmi kúpila clip-in a asi pred 10-15 rokmi "príčesok" , z ktorého mám nejaké zvyšky aj dnes a aj ich používam. Kombinujem príčesok /ten si dávam k môjmu malému drdolu/ a clip-in, takže si niekedy urobím drdol, inokedy clipy a takto to nie je vôbec nápadné. Svoje vlasy rozpustené nenosím vôbec, je to úplne beznádejné z nich vytvoriť nejaký - aspoň obstojný - účes, toho som sa už dávno vzdala. Clipy ale nosím len pár hodín denne a microringy by som si nedala ani za nič, určite by som prišla aj o tie zvyšné vlasy. A nechty mám krásne.....a načo??

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené