Ahoj holky,
již delší dobu mě trápí otékání nohou. Ráno jdu do práce a odpoledně domů nedojdu, jak mám oteklé nohy a tlačí mně boty. K doktorovi jsem dlouho nechtěla jít, až v úterý jsem byla u výživového poradce, jelikož mne trápí i moje silnější nohy. Ten mi sdělil, že mám podvýživu a po prošahání uzlin a nohou mi sdělil, že tam není tuk, ale voda a že mám poruchu lymfatického systému a že z toho můžu mít vážné zdravotní problémy. Na nic jsem nečekala a konečně navštívila paní doktorku, ta mi zase řekla, že jí nohy oteklé nepřijdou, ačkoliv jsem jí upozorňovala, že odpoledně kvůli tlačení bot nedojdu domů. Ale ona už se o to dál nezajímala, s tím že oteklé nohy vypadají jinak. Máte někdo s tím zkušenosti?Na internetu jsem četla, že to může způsobovat antikoncepce, beru Harmonet.

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Začala bych výměnou doktorky, ta tvoje ti viditelně moc neporadila... Tvé problémy klidně můžou souviset i s lymfatickým systémem, jak ti řekl výživový poradce, lékař ti může doporučit i speciální vyšetření lymfatického systému (osobně jsem neabsolvovala, vím o tom z doslechu). A co se týče antikoncepce, Harmonet neznám, ale HA často právě vodu zadržuje a mimo jiné to může způsobovat otoky končetin. Druhy, které vodu zadržují méně nebo vůbec, jsou YAZ, Yasminelle a Yadine (tu mám já) - jsou hodně podobné, poraď se s gynekologem, zkus změnit HA a uvidíš.

Děkuji Lotto,
on je specialista přímo na lymfatický systém a říkal, že mám zvětšené uzliny. Jelikož už fakt dlouhou dobu cvičím a má váha je 54kg na 168cm bylo mi divné, že furt mám tak silné nohy. A výživový poradce mi hned na první pohled řekl, co tady děláte jste podvyživená a já mu řekla, že mě trápí silné nohy a on, že to jsou otoky.
Paní doktorka mi řekla, že neví, co to bylo za odborníka, ale že oteklé nohy nemám, ačkoliv mi fakt otékají, možná jsem je neměla tolik včera, jelikož byla zima, ale jakmile se trošilinku oteplí na 20stupňů už fakt s tím mám velký problém. Jsem z toho fakt nešťastná a nechápu, proč mě tedy někam neposlala.

arrow
profile_image
curlicue mojeid
od 8. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Milísek:
taky s tím mám problém, když je teplo a dlouho stojím nebo sem na nohách tak je mám taky totálně otéklé :/, jinak skus ty lymfatické masáže, je na ně hodně chvály, já byla jen jednou ale chystám se chodit na léto pravidelně a taky doporučuju hodné pít, nekdy otýkám když moc nepiju

Na lymfatické masáže jsem již objednaná, budu chodit na ty ruční, jsem zvědavá. Piji hodně tak 2-3l denně a právě přemýšlím o změně antikoncepce a případně o nějakém cvičení, který napomáhá funkci lymfatického systému, nevíte co za sport?

arrow
profile_image
curlicue mojeid
od 8. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Milísek:
no taky bych brala náky typ na to cvičení, kolikrát sem z těch nohou v létě zoufalá, vždycky si je pak musím zchlazovat ledovou sprchou doma což funguje ale není to taky nic příjemného.kolikrát si ani nemužu čupnout jak jsou ty nohy oteklý

To já ani domů dojít nemůžu navíc mne teď pán dostal, že s tím mohu mít vážné zdravotní problémy. Četla jsem příznaky, což je únava, kterou skutečně trpím, celulitida, mám ji dost a oteklé nohy.

arrow
profile_image
curlicue mojeid
od 8. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak to já dojdu ale ty ostatní příznaky mám taky, bohužel celulitidy se taky asi nikdy nezbavim

arrow
profile_image
curlicue mojeid
od 8. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

sem našla naky cvičení na celu, což je si mylsim celkově na lymfatický systém a vypadáto zajímavě

http://www.hubneme-cvicenim.cz/jak-na-celulitidu-p omoci-cviceni/

http://www.heo.cz/l/112-cviky-na-celulitidu-jak-na -ni-cviceni-masaze.html

arrow
profile_image
4zelinka
od 30. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky mě trápí oteklé nohy a celkově zadržování vody v těle. S tou antikoncepcí jsem to také četla, už jsem objednaná, ať si ji můžu změnit na výše uvedené. Na doporučení jsem si koupila i kopřivový čaj na odvodnění, tak uvidím, jak to bude fungovat

arrow
profile_image
boobule
od 20. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Můžeš mít primární lymfedém. Je to dědičné onemocnění. Nejlepší bude, pokud se necháš vyšetřit specialistou a absolvuješ lymfoscientigrafii. Pokud se u tebe toto onemocnění prokáže, tak není vhodné, aby jsi chodila na kosmetické lymfodrenáže. Používá se u nich vysoký tlak při přístrojové lymfodrenáži a to není vhodné, pokud nemáš lymfatický systém v pořádku. Sama mám primární lymfedém potvrzený a navíc jsem nějakou dobu pracovala jako lymfoterapeut - pro nemocné, např. pro stavy po ablacích prsu.

Dědičné to nemám, to už jsem zjišťovala, zda ho někdo v rodině mám. Nechci chodit na přístrojovou, ale ruční

arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám stejný problém a zajímalo by me, k jakému mudr. se v takovém případě dá jít?? Žádnou lymfologii ani lymfoterapii nemůžu v celé praze najít - všude jsou jenom masážní salony. Potřebovala bych opravdového odborníka.. který rozezná tohle a např obyč. celulitidu.. Nevíte náhodou? Nějaký třeba doktor na ledviny..?
Děkuji!

To mně právě i docela udivilo, při povodních jsem dostala těžkej zánět ledvin z prochladlého domu a doktorka ani toto nevzala v úvahu, že to může být od těch ledvin.
Myslela jsem, že mě pošle na cévní a pak kdyžtak dál, ale jí se to nezdálo oteklé a tím to skončilo ...

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Milísek: Já být tebou bych šla fakt k jinému praktickému doktorovi - neříkám hned, že ta tvoje doktorka to podceňuje, ale někdy je lepší udělat vyšetření více, než něco zanedbat... Praktik by ti právě pak měl doporučit i kam jít na to vyšetření lymfatického systému, popř. nějaké na ledviny apod. (napadá mě sono). Já jsem právě taky nikdy neviděla žádnou ordinaci "lymfologa" nebo jak se ten doktor nazývá (ovšem neříkám, že neexistují). Spíš si ale myslím, že tato vyšetření budou dělat někde v nemocnici... Nevím ovšem, jestli na to už nepotřebuješ doporučení.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené