1. . .6789101112. . .3132
arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Haniccino: děláme obchody v arabském světě je jedna dáma z Istanbulu

Nechci tady působit za prudiče, ale mezi Turky a Araby je celkem rozdíl a oni sami ho vnímají velmi intenzivně.

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji saprenza: Turky a Araby je celkem rozdíl

Jasně že je, ale taky je to muslimka, manžela má ale prej se ho neptala jestli může podnikat. Její dcera vystudovala v Londýně vysokou a teď jí pomáhá. Spíš jsem chtěla poukázat na to že v jiných (arabských, muslimských) státech nemáme obchodní kontakty s žádnými ženami.

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

... I sekretářky jim tam dělají chlapi.

arrow
profile_image
Cansu
od 20. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Musíme si uvědomit, že samotný islám je o cca 600 let mladším náboženstvím než křesťanství. A Evropa je založena na křesťanské kultuře, bez ohledu na ateismus. Každá kultrua se vyvíjí. V Evropě někdy ve 14. století neměly ženy bůhví jaká práva, respektive neměli žádná práva. Celkově společnost vypadala úplně jinak. Tím nechci doslova připodobnit novodobý islám ke křestanství před půl stoletím. Ale myslím, že na tom něco bude.
Také nelze nic brát dogmaticky, stejně jako každého házet do jednoho pytle. Jasné ale je, že muslimský svět je naprosto odlišný od našeho. Je postaven na naprosto odlišné tradici a kultuře. Myslím ale, že kdyby byli lidé více tolerantnější k sobě navzájem žilo by na světě lépe.

Cituji Cansu: Myslím ale, že kdyby byli lidé více tolerantnější k sobě navzájem žilo by na světě lépe.

k nim nikdy tolerantní nebudu... za můj krátký živůtek D

arrow
profile_image
Gandalf
od 25. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nezapomenu na jednu scénku v předvánočním Palladiu ..., kupovali jsme synovi vrtulník na vysílačku. Dal se tam se mnou do řeči slušnou češtinou arab, že je novinář a žije tu několik let a blablabla ....., na konci se velmi specificky usmál a pravil, jak by bylo prima, kdyby byl svět jedna velká rodina ....., muslimská rodina .... Chtělo se mi zvracet. Roztahujou se po celém světě a až zahouká z východu, tak jsme všichni v loji. Do mrtě.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Hapi: Ano, sice jsem Evropan, ale přece nebudu pít alkohol o Ramadánu

Věř, že oni ho tam pijou taky - sice kolikrát tajně, ale pijou - viděla jsem to na vlastní oči

arrow
profile_image
Gandalf
od 25. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já byla na Silvestra v Egyptě. A pili, ne personál samozřejmě, ale management hotelu ano. A ne tu jejich whisku, ale evropskou, Johnyho Walkera černého. Zjevně to Aláh nebo Mohamed neviděli Nejhorší je, že oni tomu fakt věří .... Z toho mrazí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji saprenza: mezi Turky a Araby je celkem rozdíl a oni sami ho vnímají velmi intenzivně.

také to tak vnímám

Cituji Cansu: Musíme si uvědomit, že samotný islám je o cca 600 let mladším náboženstvím než křesťanství

A je to opravdu otázka náboženství, není spíše hlavní problém v uspořádání společnosti - muž, ten kdo vydělává, žena, ta co se o něj stará?
Kdysi jsem četla příběh o slečně odněkud z Bolívie (takže bych řekla velmi křesťanská krajina, tihle latinoameričané jsou velmi nábožensky založeni), která měla přítele, který ji velmi týral, nechoval se k ní dobře atd. Ona pak dostala šanci, pravda jako pašeračka drog, odvézt zásilku do USA. Využila této šance, jenže v USA ikdyž dostala peníze, a že slušné peníze, prostě nevěděla co si počít, neznala nic, dva měsíce tam bydlela někde v hotelu a když jí došly peníze, nevymyslela nic jiného, než se vrátit k tomu svému příteli do Bolívie. Ten jí seřezal tak, že na následky zranění zemřela. Jistě se z toho vyzpovídal... Taky věřim tomu, že byl určitě potrestán... Ta žena měla svobodu, měla peníze, ale nedovedla s nimi naložit, protože byla zvyklá jen na tento společenský model, kdy je žena podřízena muži.
Ostatně, v tradičních rodinách na Sicílii to je taky podobně, žena smí jednat pouze v doprovodu otce, bratrů nebo později manžela.
A co třeba u nás, všecky ty cigánky s vymlácenýma zubama jistě spadly nešťastnou náhodou na schodech? Beru to jako podobný model žití, nechci vyvolat diskuzi ještě o romské otázce.
Spíš mě zajímalo, jestli je nějaká šance pro tyto ženy se z tohoto tradičního modelu žití vymanit.
Sledovali jsme např. seriál 1000 a 1 noc, jistě, byla to jen telenovela, ale ženy tam normálně pracovaly a byly i velice úspěšné, ale opět, to je Turecko a né třeba Afgánistán.
Jinak ještě k tomu pití alkoholu a Ramadánu, mám dvě zkušenosti z Německa, kdysi jsme jezdili k jednomu Turkovi, Němcům, co byli u něj zaměstnaní jsme vozili pivo a jemu semtexy, aby měl něco od nás a to jsme ho museli vždy ujišťovat, že v tom fakt neni alkohol.
A pak ještě od jednoho pána z Iráku jsme kdysi kupovali bagr, bylo to v období, kdy měl Ramadán, velice bohatě nás pohostil a sám se nenapil ani doušku vody, byl k nám velice milý (tak jistě může se říct, že za ty prachy), povídal nám o Ramadánu a jejich zvycích, nekoukal se na mě zle, že jsem jenom ženská.

arrow
Neprodává v Bazaru

Přečetla jsem si skoro celou diskuzi a teď ani nevím jestli sem psát svůj názor nebo ne. Můj manžel není Arab ale je muslim a mužu říct, že on i jeho rodina a blízcí přátelé jsou zcela normalni. Letos máme velké výročí, 5 let od svatby a 10 let co jsme spolu . Sama tomu nemůžu uvěřit jak ten čas letí.
Přeložila jsem mu nekteré věci, které jste tady zmiňovaly a nejvice ho pobavila ta poznamka, že sex s nemuslimkou není podvadeni. Na to řekl že to by pak chtěli byt muslim všichni chlapi ne?

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mirandap:
Co je za národnost?
To sice není moc podstatné u víry,ale mohl by to být někdo civilizovaný v Evropě narozený možná.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Mirandap: že sex s nemuslimkou není podvadeni. Na to řekl že to by pak chtěli byt muslim všichni chlapi ne?

to je pěkný
jsem ráda, že Vám to klape, na takové příspěvky jsem čekala. Napíšeš nám něco bližšího, jak vypadá Váš běžný život a jestli (popř. jak) se liší od života s chlapem z Čech/Slovenska?

Cituji Mirandap: Na to řekl že to by pak chtěli byt muslim všichni chlapi ne?

hmmm.. tak takového chlapa bych teda nechtěla.. ještě kdyby mi v podstatě řekl že by klidně chtěl být muslim aby mě mohl podvádět...

arrow
profile_image
AnetteB
od 7. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To je teda téma fakt pro mě, teď budu minimálně týden naštvaná na všechny chlapy na světě

arrow
Neprodává v Bazaru

Doufám, že chápete, že to myslel jako vtip
V tomto na náboženství nezáleží, podvod je podvod

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené