Cituji Mirandap: Doufám, že chápete, že to myslel jako vtip

mě by to vtipné nepřišlo ale OK D

arrow
Neprodává v Bazaru

jasně, že chapu, že to je vtip! Ale některé tady toho moc nepobraly :)

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji vourara: hmmm.. tak takového chlapa bych teda nechtěla.. ještě kdyby mi v podstatě řekl že by klidně chtěl být muslim aby mě mohl podvádět...

V novinách pořád píšou, že pro dnešní mládež je porozumění psanému textu stále větší problém. Asi na tom něco bude.

Reaguji na Mirandap: Konečně někdo, kdo v tom žije! Nechtěla by ses rozepsat trochu víc? Zajímalo by mě, odkud manžel je, kde žijete a jak se ten druhý partner adaptoval na zvyky a mentalitu nové země, přijala jsi islám atd. Narazili jste, žijete-li v ČR, na nějaké praktické problémy? Děkuju!

Mámin manžel je arab a slaví s námi normálně Vánoce i Velikonoce. On zase drží Ramadán a to je nejhorší si na to zvyknout, protože vlastně přes den nejí a v noci sní úplně všechno takže si máma musela zvykat. Když je Ramadán, tak se modlí ale jinak ne. Bere to spíš tak jako my. Ateista taky slaví Vánoce a klidně si udělá před jídlem křížek. On žije v Evropě asi 15 let a dalo by se říct, že už se chová jak Čech a párkrát to tak i řekl, že by nemohl žít u něj v zemi. Máma tam chtěla koupit dům na léto a on že tam s ní nebude )) jeho rodina už také bydlí různě po Evropě a jsou to super lidi a z rodiny se zahaluje jen jedna a ta tvrdí, že to dělá proto, že je stará nikdo na ní neni zvědavý a že takhle může jít v pohodě na nákup v košili a nikdo nic nevidí )

Cituji Brokolička: ať dostanou aspoň právo odejít nebo konvertovat, pokud budou nespokojeny.

Hele já věřím tomu, že jednoho dne ta situace bude taky jiná a zlepší se. Vzhledem k tomu jak se vyvijí svět. Už teď hodně lidí bojuje za lidská práva a někde to jsou dokonce příslušníci rodiny. Takhle provdali 10letou holčičku starému chlapovi a tetě se to nelíbilo tak to dala k soudu a ten vyhověl. Teď nevím jaká to byla země..když to tam budou chtít řešit i místní, tak se časem určitě něco změní. Bohužel to nejde hned.

V některých rodinách dceru, kterou provdávají ani neukazují. Nechají ty dva si spolu třeba povídat. Ona je zahalená a když on cítí, že by to šlo, tak pak v nějakém závěru po zájmu mu tu dotyčnou ukážou a on se pak rozhodne. V tom je třeba taková ta výhoda, že on jí poslouchá a hned na ní nevidí její přednosti jako výstřih například ) to mi řekla jedna muslimka. Když může mluvit a muži jí nevidí, tak jí poslouchají..
Taky jsem viděla zahalené ženské na lehátku na pláži a chlap se koupal s dětma v bazénu to bylo fakt moc nebo na Seychelách měli dva líbánky a ona chodila pořád zahalená a u snídaně když jedla, tak se trošku odhalila a už jí to začal upravovat a vysvětlovat jak má jíst, tak to na sebe akorát upozornili )

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Ona je zahalená a když on cítí, že by to šlo, tak pak v nějakém závěru po zájmu mu tu dotyčnou ukážou a on se pak rozhodne.

Hele nedávno jsem někde četla že chlap byl potrestán za to že se chtěl podívat na svoji manželku, byli svoji asi 15 let a on i nikdy neviděl, tak se chtěl juknout a ona ho nenechala a nahlásila to, prej to brali pomalu jako znásilnění.

A tady jsem našla jiný článek, chalp po 10ti letech a 5ti dělech ani jednou neviděl manželčin obličej, a další co nedokázal manželku identifikovat poté co ji srazil autobus dokud jí znova nenasadili burku

Reaguji na Gandalf: Chápu :/ nj ale jsme v EU a prý jich k nám pár přidělí arabáče a indy. Jéé to bude sranda. Když si tahle země nezvykla za ta léta na cikány, tak tu máme další etnikum, které se bude hlásit o dávky takhle to je všude v zemích EU.

Jednou jsem viděla zprávy na ČT z Litoměřic. Paní reportérka tam zrovna něco vyprávěla a za ní dvě zahalené i s burkou. No vypadalo to vtipně. To by na to zemřelé osobnosti zakladatelé Československa čučeli co se tady děje )) joo ta globalizace

Reaguji na Haniccino: to je všechno asi od případu k případu sama tomu nerozumím. Když jedu do islámské země přijímám jejich tradice. Nechodím nikde polonahá a vlastně jsem se setkala vždy s dobrými lidmi. Nikdo na mě špatně nečuměl a jedna arabka se mě dokonce ptala odkud mám ty šaty takže se mě ani nikdo z nich neštítil. Prostě jde o to, že nikdy nevíš kam jedeš a na koho narazíš. Je lepší se nechovat okázale. A nevysmívat se jim. Pokud takový člověk je, tak by tam vůbec neměl jezdit a měl by jet radši do Chorvatska.

arrow
profile_image
Rain
od 6. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Gandalf: Já byla na Silvestra v Egyptě. A pili, ne personál samozřejmě, ale management hotelu ano. A ne tu jejich whisku, ale evropskou, Johnyho Walkera černého. Zjevně to Aláh nebo Mohamed neviděli Nejhorší je, že oni tomu fakt věří .... Z toho mrazí.

A byli to opravdu muslimové? V Egyptě je pořád kolem 10% koptů, ti jsou křesťané .
Na dovolené jsme se o tom s několika tak nějak zběžně bavili, taky si s náma připíjeli a vůbec neřešili, že muslimové si zrovna slaví ramadán, proč taky . Ale slivovice jim teda nejela, většinou si cucali takové ty sladké lepidla typu jelzin .
Ale jestli to byli muslimové a tvrdili, že je Alláh nevidí....

arrow
Neprodává v Bazaru

no, to se tak řiká, že Alláh nevidí pod střechu, takže teoreticky pod střechou se pít může. Nebo v Turecku maji rakiji a ta když se smíchá s vodou, je z toho takový bílý nápoj, a to si zase omlouvaji tak, že to vypadá jako mlíko, takže Alláh si myslí, že pijou mlíko.
Ale myslim, že tohle je spíš zvyk takových těch neortodoxních. Ten kamarádky přítel třeba pije pivo, na Vánoce jsme mu dali ochutnat broskvovou, to zkontroloval procenta, nějakých 18 procent ok, ale třeba vodku už by si nedal.
Myslím, že fakt záleží na tom, jak moc jsou nebo nejsou ortodoxní. Jako kdybychom se koukli na oslavu Velikonoc na Filipínách, kde se blázni věšej na kříže na poctu utrpení Ježíše Krista a pak bychom řekli o nějaký babce, která chodí v neděli do kostela, že je šílená fanatička, jelikož je křesťanka. Stejný Bůh, ale různé uznávání víry.

Čeští muži také přísahali před bohem věrnost a chlastají jak duhy a návštěvy bordelů mají také rádi to není otázka náboženství, ale toho, že oni to mají v sobě všichni. Jak řekla Květa Fialová ( herečka) : Oni jsou jak jiné bytosti. Válčí a berou si co chtěj. Rozdíl je v tom, že jejich země je politicko-náboženská na rozdíl od nás. Tím je nechci omlouvat spíš chci vysvětlit ten problém, že to není náboženství jako takové. Původní výklad Koránu byl úplně jiný. Po smrti Mohameda během válek a různých střetů si některé skupiny začali jeho výklad vykládat úplně jinak a začali budovat svoje pravidla a harémy. Samozřejmě, že si to podle svého upravili muži a tak je to dodnes. Jsem viděla jednu reportérku, které jela do arabské země a bylo tam asi 20 chlapů a ona se každého ptala na to jak vnímá Korán. Všichni se tam pohádali, protože každý to vnímal úplně jinak. A na tom něco je..
Dnešní doba spěje k tomu, že je čím dál tím více ateistů a člověk se na boha nebo na svaté obrací jen v případě, kdy je mu zle. Jinak se nikdo podle desatera neřídí a na mše pravidelně taky nechodí. Takových už je hodně málo.
Jednou jsem měla takové jisté problémy během spaní, tak jsem se v nouzi obrátila na meditační kroužek. No povídání o matce zemi bylo zajímavé a o všem magickém co je součástí země, ale když jsem slyšela vyprávět nějaké problémy od pravidelně docházejících uvědomila jsem si, že oni v té skupině hledají rodinu, porozumění a klid. Sami mají slabou povahu na to aby mohli za sebe rozhodovat. Sezení mi pomohlo od té doby jsem problémy se spaním neměla, ale už jsem se dále účastnit nechtěla. Přišlo mi to skoro už jako v sektě. Tím chci říct, že spousta lidí se chytá různého náboženství a sekt, protože mají problém se sebou a chtějí aby je někdo vedl a kolikrát jsou z toho zfanatizovaní jedinci, ale to není jen v náboženství ale i v politice..
Tak to je když jsou mladí, tak si užívají v Evropě po klubech s holkama a jak jsou starší, tak jsou z nich silně věřící..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods:
takže vpodstatě mi dáváš za pravdu, že vše je o způsobu, jakým si víru vyložím. Pro někoho může být Bůh vnímán jako ochránce, který nad ním bdí, uznává, že chybovat je lidské a tak přimhouří oko a pro jiného je to zase neotřesitelná autorita, při jejímž vyznávání jde přes mrtvoly.
Ještě bych se vrátila k tomu, že se tady řešilo, že v islámských zemích vůbec nejsou nevěstince a porno a chlapi jsou z toho frustrovaní, tak mě tak napadlo, co třeba takové orientální tance? Slečny jsou tam většinou spoře oděné, tancují tak, aby udělaly chlapům pomyšlení a přesto je to součást islámské kultury...

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji EleanorWoods: Po smrti Mohameda během válek a různých střetů si některé skupiny začali jeho výklad vykládat úplně jinak a začali budovat svoje pravidla a harémy.

Naprosto souhlasím. Radikalita závisí na tom, jak imám Korán vykládá. Jasným příkladem toho je, že ženy se v muslimském světě zahalují.

arrow
profile_image
Lucy09
od 2. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Loni jsem navštívila Egypt a vím, že už nikdy více. Prostě je to jiný svět. Chlap jde a manželka jde za ním pár kroků, protože přeci nemůže jít vedle něj. Nebo jsem viděla, jak chlap chytil ženskou za krk a takhle odcházeli z pláže. Ženy tam prostě nemají právo skoro na nic. Ani řídit auto je neuvidíte. Ve městech je také moc nepotkáte. Když jsem šla z hotelového pokoje na pláž, tak všechny muslimky koukaly, že jdu jen v kraťasech a v tílku. Na pláži to samé. Fakt jsem si připadala divně na pláži být v plavkách
Někteří muslimové byli v pohodě, dalo se s nima povídat, ale těch opravdu moc nebylo. Ještě, že jsem tam byla s přítelem a ještě se dvěma přáteli a i tak jsem se tam celkem bála.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia:
Co je za národnost?
To sice není moc podstatné u víry,ale mohl by to být někdo civilizovaný v Evropě narozený možná.

Podle tebe, někdo kdo je z Asie, Afriky nebo třeba jižní Ameriky nemůže byt civilizovaný a inteligentní člověk? Už jsem si všimla, že tento názor jsi použila ve více diskuzích.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené