1. . .456789
arrow
profile_image
Eevita
od 5. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, také se přidám do této diskuze, protože téma je mi hodně blízké. Jsem stejného názoru jako asi všichni tady, je to rozmazlenej fracek, kterej si ničeho neváží a nezná pravou hodnotu věcí...a nejspíš dokud nepadne na hubu, tak tu pravou hodnotu věcí ani nepozná. A ty možná taky díky tomu, že jsi toho hodně zažila...máš posunuté hranice sebeúcty a necháš si hodně líbit, aniž by ti to přišlo divné. A jak už tady bylo zmíněno, tak jestli to nebude tenhle, tak to bude dělat jinej. Ja jsem si to taky prožila. Podobný příběh jako ty, akorát ten klučina neměl žádný příjem, byl zvyklý využívat druhé a já byla ten blbec, kterej měl dobrej pocit, že pomáhá (největší blbost!) až mě to tak ničilo, že jsem ho ze dne na den vypakovala z bytu, který jsem platila celou dobu sama. A také jsem vyhledala odbornou pomoc, protože jsem byla dost na dně. V mém případě jsem se mu snažila říct, ale on mě pořád z něčoho obvinoval a říkal mi, že jsem materialista atd. Až jsem se do toho zamotala zůstala v týhle sebedestruktivní bryndě docela dlouho.

Je to hodně práce sama na sobě, tahle tvoje role "oběti" má nejspíš kořeny v minulosti, těžko říct. Ale důležité je si to uvědomit (což si myslím,že se stalo) a něco s tím udělat. Ted hned a pořád dál. A dávat si pozor, aby jsi po čase neměla tendence sklouzávat zpátky. Je to dlouhá cesta, ale věř, že když to zvládneš, ten pocit vnímání sama sebe, vztahu a vůbec prožívání je pak daleko lepší. Moc ti držím palce. A nenech sebou mávat! Ani tímhle rozmazleným blbečkem, ani jinými lidmi. PS: něco cítíš, máš nějaký názor, tak si za ním stůj. Naslouchej, ale neustupuj!

arrow
Neprodává v Bazaru

Stafulka
Tak to tady čtu a nestačím se divit - Tvojí trpělivost bych chtěl mít! Pod většinu příspěvků bych se zde z fleku podepsal...
Máš ho moc ráda, viď? No jo, jenže si polož otázku, co bude dál? Kam bys až ustoupila? No a co když přijde dítě, budeš je živit oba z mateřské? Nezávisle na tom, zda se dnes rozejdete, mám pocit, že ten Váš vztah z dlouhodobé perspektivy nemá budoucnost... Promiň, ale je to tak! Rád bych se pletl, přál bych Ti aby si "něco" uvědomil a začal se měnit k lepšímu... Raději ale počítej s tou horší variantou. Bude Ti asi chvíli zle, ale čím později ten rozchod přijde, tím Ti pak bude hůř! A že ho dříve či později omrzíš, a on pak půjde za jinou, na tom se asi shodneme, viď? Jsi mladá, podle toho co píšeš i chytrá a perspektivní. Máš na víc, než na takovéto "trápení." K tomu psychologovi určitě jdi - pomůže Ti. Dříve, či později poznáš člověka, který Ti vše vynahradí, se kterým se budeš cítit fajn, se kterým budeš toužit "zestárnout." Chce to jen nezanevřít na ten náš mužský svět, a být otevřená "nabídkám."
Přeji Ti hodně síly vše překonat a do života vše dobré!

arrow
profile_image
Stafulka
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Eevita: V mém případě jsem se mu snažila říct, ale on mě pořád z něčoho obvinoval a říkal mi, že jsem materialista atd. Až jsem se do toho zamotala zůstala v týhle sebedestruktivní bryndě docela dlouho.

Přesně tak jak píšeš to je,pořád slyším,jak jsem děsná,jaký jsem sobec atd... není to příjemný,ale nechci to zatím ukončit,třeba se to zvládne....ikdyž bych musela já hodně ustoupit a on by se musel hodně změnit.... Ani nevím co bych mu řekla,už s Tebou nechci být,protože si rozmazlenej....nevím...
swist
Děkuju moc za názor....nejhorší je,já to Vše vím,ale nechci se vzdát hned,nechci se zase loučit...Asi jsem blázen a říkám si,že už lepší nepřijde,že jsem náročná....je to hloupost já vím, mám ho ráda moc, ale moc věcí mi vadí a v mnoha věcech se musím hodně zapírat....ach jo

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Stafulka
ahoj, nečetla jsem tedy vše,ale jen první stranu. A řeknu ti, že čumím jak puk, jak nekteří chlapíci jsou doslova na ránu.
Pokud nechce přispívat, tak hold si nebude u tebe mýt ruce, nebudeš mu vařit, prát a nic. Co se týče nějakého předělávání, tak myslím si, že moc neuspěješ. Žije takovým životem několik let a viditelně mu nedělá problémy, aby tak žil dál. Je to rozmazlený dítě. Zkus jednou být na něj tvrdší, pokud uvidiš změnu, tak ok, pokud ne, tak se netrap a jdi dál.

arrow
profile_image
Stafulka
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A navíc tedy,jsem mu včera řekla,že chci aby to bylo jinak,ať mi řekne,kde tedy žije a on že nikde.Tak jsem řekla,ať se rozmyslí.Pokud žije tady,bude to tak brát,bude přispívat na domácnost,bude po sobě uklízet a pokud půjde okolo rozbité žárovky,tak jí vymění.Nebo že tedy řekne,že žije doma,odveze si všechny věci,nebude tu nechávat špínu a bude tady jen občas.Navíc mi řekl že ví,že to tak je,že by něco dávat měl. A taky že prý kdyby řekl,že tu žije,a přistoupil na to co chci,tak že prý by měl pocit,že mi ustoupil a podřídil se mi.... no...nakonec řekl,že si teda všechno odveze.... což mě vážně hodně překvapil....v podstatě mi toho moc neřekl, jen tohle,jinak mlčel...

arrow
profile_image
Stafulka
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji tyweee: Zkus jednou být na něj tvrdší, pokud uvidiš změnu, tak ok, pokud ne, tak se netrap a jdi dál.

Přesně to teď udělám,budu tvrdší,když to půjde oka,když ne, zkusím to ukončit....nechci se trápit.... ale ráda ho mám

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Stafulka
No ale gratulace, seš šikulka! Dokázala sis dupnout, teď si jen stůj za svým, on snad časem pochopí, že to není žádný výkřik do tmy, ale že by tě měl začít brát vážně. Buď to nerozdejchá- a v tom případě není čeho litovat, nebo pro něj budeš ještě přitažlivější..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Stafulka
On má od tvého bytu klíče, či ne. Pokud se ohání, že tam nežije a chodí jen na návštevy, tak ať ti vrátí klič, či vyměň zámek. Ještě jsem neviděla, aby navštěva měla vlastni klič.
Jen pozor, aby ti to předělávání poté "neomlátil" o hlavu.
Jinak svý budou dělat i ti kámoši. Změna chování a kamarádi takového rázu k sobě moc nejde.

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Stafulka
že by ti ustoupil? No chlapec asi nepochopil, že vztah je o kompromisech. Nebo mu na tobě vůbec nezáleží, miluje jen svý ego (jako ostatně spousta chlapů, než se najde ta, která to změní - a ta to pak většinou ani nedělá záměrně či úmyslně)

arrow
profile_image
Eevita
od 5. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Stafulka: Přesně tak jak píšeš to je,pořád slyším,jak jsem děsná,jaký jsem sobec atd... není to příjemný,ale nechci to zatím ukončit,třeba se to zvládne....ikdyž bych musela já hodně ustoupit a on by se musel hodně změnit....

Stafulko, jestli ses rozhodla pokračovat, tak si tady na tyto jeho speciální obviňovací kecy dej pozor a nauč se je ignorovat, nepouštět je k tělu. Ty nejsi žádný sobec, to je spíš on, jen ví, že když tě obviní, tak ty si to vezmeš k srdci a přestaneš s tím, co nechce on slyšet. Mě tohle uplně vyřídilo, pořád dokola mě obvinoval, kdykoliv jsem něco chtěla, až jsem se z toho složila. Sebevědomí na bodu mrazu. A nejlepší, že v tý chvíli, kdy já jsem byla na dně... ten člověk byl absolutně spokojený, protože nad tebou měl moc a připadal si jako pan někdo. To je prachsprostá manipulace. A nejhorší je, že to funguje. Takže stůj si za svým a pokud tě obviňuje, tak si to nepřipouštěj-je to jenom taktika, možná ne vědomá, ale taktika, jak na tebe, to je.

Každopádně jsi dobrá, že jsi mu to řekla, chválím moc moc moc! At si ty věci odveze, nech ho šrotovat chlapečka...a kdyby po tomhle od tebe chtěl odejít, tak si budeš muset připustit, že tě nemá rád.. Ale jsi opravdu dobrá, že jsi udělala první důležitej krok, ono se člověku uleví.

Cituji Stafulka: A taky že prý kdyby řekl,že tu žije,a přistoupil na to co chci,tak že prý by měl pocit,že mi ustoupil a podřídil se mi....

Tohle měl taky ten můj bývalý přítel, nikdy nemohl uznat, že mám pravdu, protože měl pocit, že prohrál. Bylo s ním těžký se na čemkoliv domluvit. Vše bral jako boj! No jenže ve vztahu je to pak těžký. Takhle by jsi mu pořád jenom ustupovala...a to by tě dostalo. Drž se kočko!

arrow
profile_image
Stafulka
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Najednou řekl,že tady zůstane....ale já to asi nechci,chci aby si věci odvezl,nechci se o něj starat a prát mu prádlo....je to divný? možná chci víc pro sebe.... abych se dala dohromady ... Myslím,že by stejně nic nedával atd....

Cituji Stafulka: Najednou řekl,že tady zůstane....ale já to asi nechci,chci aby si věci odvezl,nechci se o něj starat a prát mu prádlo....je to divný? možná chci víc pro sebe.... abych se dala dohromady ... Myslím,že by stejně nic nedával atd....

pokud ho tam nechceš, tak ho tam prostě nenechávej, řekni mu, ať tě chodí dál navštěvovat a pokud to bude fungovat, může se k tobě na zkoušku nastěhovat třeba na určitou dobu.

arrow
profile_image
Vaneska
od 3. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Stafulka
teda já se nestačím divit..hodně jsem si to tady pročetla..divím se, že s ním ještě jsi..najdi odvahu a nech ho..je to rozmazlenej nevyspělej fracek. Ten ti nemůže ani nic dávat. Jen bere a ty mu děláš maminku a služku. Vyčítá ti dovolenou co ani neplatil on. Nevím kolik ti je, ale jako prát mu a uklízet po něm, když tam nebydlí. Já jsem jezdila za přítelem platila si cestu a on kupoval jídlo..bylo to vždy jen na víkend..dneska už spolu bydlíme. Musíš být trvdá a trochu ho peskovat, nesmíš si to nechat líbit. Určitě by sis našla někoho lepšího, kdo by si tě vážil a hýčkal a ne jako on. Je to pro tebe akorát přítež podle toho co píšeš..Já nevidím ani jeden důvod proč s ním zůstat, až na ty drahý dovolený ale to není všechno!Normálně bych ho vykopla, řekla mu svoje a bude čučet jak puk co sis to dovolila))

Cituji Stafulka: autosugesce? a jak na to,máš typ?

No tak každý den si třeba zformulovat myšlenku, kterou si budeš furt opakovat, já nevím, třeba: "Jsem sebevědomá a nikdo mě již nebude zneužívat". Musíš v přítomným čase takto a opakovat třeba před spaním, nebo když máš volnou chvilku, prostě máš špatný program v mozku. Neboj, každý má nějaké špatné programy. A ty to máš asi z dětství.

arrow
profile_image
Vaneska
od 3. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Stafulka
jinak já jsem s přítelem 2 a půl roku skoro a 2 roky spolu bydlíme...je mi 23..ze začátku když někde nechal hadry, tak jsem mu to neuklidila, protože jsem si říkala nebudu ti dělat služku a ted to prostě naházim do prádla, nebo do skříně a nebo mu to dám na kupu at si to uklidí nebo to jen přehlížim..zas tolik mi to nevadí. On je báječnej, krásnej, inteligentní a mohl by se klidně chovat taky jak fracek, ale nechová..tím ti chci říct, že ten tvůj není žádnej zázrak a někde čeká ten pravej musíš hned ze začátku najet na nějaká pravidla a těch se držet..já ještě ted po dvou letech jsem mu nezačala a doufám, že ani nezačnu dělat služku já dělám víc, ale jinak oba perem, vaříme, uklízíme..dneska dělal snídani on, zítra jí budu zas třeba dělat já. A jak už tady bylo zminováno, partner se k tobě bude chovat tak jak ty mu dovolíš..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené