Cituji Stafulka: aby dával 500 měsíčne, přišlo mi to správné

pokud u tebe vegetuje tak, jak jsi popsala, může být rád, že sis neřekla o víc, sice aspoň něco, ale i tak to je docela směšná částka, což pokud opravdu žiješ od 17 sama, jistě víš...

Cituji Stafulka: V podstatě mi šlo o to, aby si uvědomil,že život v domácnosti není zadarmo.... když jedem někam společně,taky mu dávám na benzín...

Ano, to je jasné. Pokud tam má počítač a očekává od tebe servis, tak tam prostě bydlí a ne že ne. Spíš je tak trochu vyčůranej. Když se mu to hodí, tak tam bydlí a když ne, tak nebydlí. 500 je opravdu směšná částka, co takhle dělit nájem? A ty bys klidně mohla půlkou přispět na benzín. Toto mu navrhni a uvidíš. Pak se teprv ukáže, protože podle toho, co píšeš, kdyby to vše šlo napůl, tak na tom ještě vyděláš.

arrow
Neprodává v Bazaru

Stafulka
Já mám z toho pocit, že vám chybí láska (= to, že tě hýčká, je vlídný, laskavý, obětavý, milující, tolerantní), místo lásky tady vidím spíš závislost a využívání.

Proč s ním jsi? Dokážeš v sobě rozlišit, jestli proto, že nechceš být sama nebo máš ráda pocit bezpečí, jistoty a láskou?
Dokážeš u něj poznat, že tě miluje (= to, že tě hýčká, je vlídný, laskavý, obětavý, milující, tolerantní)? Nebo tě jenom využívá, je na tobě závislý (psychicky)?

arrow
Neprodává v Bazaru

Stafulka
Když by sis představila, že se dnes rozcházíte, co by tě na tom nejvíc bolelo? Pozor na psychickou závislost , je zákeřná a nemá s láskou nic společného.

arrow
profile_image
Stafulka
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přesně,je to směšná částka,chtěla jsem jen něco,aby to prostě bylo správné, bylo mi jasné,že mu to bude vadit,proto jsem to zkusila takto a nemělo to úspěch...nechci na něm vydělávat,jen nechci, aby mého domova využíval proto,že ho to doma nebaví...

arrow
profile_image
Stafulka
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

timmanis
kdybychom se dnes rozešli,nejvíc by mě mrzelo,že už se k němu nikdy nepřitulím, že už nikdy nepojedem na žádnej výlet,kdy on surfuje a učí to i mě, protože to je to,co nás oba baví.... že už nikdy společně nepůjdem na houby...a nepojedem na chatu.... tohle všechno,by mi moc chybělo.... a co radíš?

Stafulka
Já nevím, já si myslím, že ze dne na den se to nezmění. Jsi prostě moc hodná holka a ubližuješ si tím. Ze všeho nejdřív bych přitvrdila, zeptala bych se ho, zda je ochotný jet ve všem napůl a tím by se ukázalo, zda o tebe vůbec má zájem. Pak bych si vypsala věci, se kterými jsem spokojená a se kterými ne a porovnala bych to. Pokud by ne převažovalo, tak mu sbalit věci. Ono totiž se v tom takto budeš pak plácat furt, když chlap neocení to, jaká jsi a jen toho využívá, tak to prostě lepší nebude.

Cituji lollo: 500 je opravdu směšná částka, co takhle dělit nájem? A ty bys klidně mohla půlkou přispět na benzín.

Taky jsem pro

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Stafulka: a co radíš?

Já ti neporadím, musíš se rozhodnout sama, co myslíš, že je dobré.
Já to beru pouze ze své zkušenosti, kdy jsem byla s přítelem 4 roky a pak zjistila, že ho nedokážu opustit (byla bych sama a co s tím?) a současně, že jsme vlastně kamarádi (baví nás společné věci a zážitky), ale že tam vlastně není láska. Že je všechno fajn, bavíme se, jezdíme všude možně, trávíme spolu všechen čas, spíme spolu, ale že se vlastně nemilujeme (!). U mě to dopadlo tak, že jsem se sama za sebe rozhodla mu řici, že náš vztah je přátelství a závislost. Z počátku to moc dobře nenesl (z vyprávění byl dost agresivní), ale po 6 měsících jsme se stali opět (a pouze) přáteli a já pak našla skutečnou životní lásku, se kterou jsem dodnes a chápu teď víc než kdy jindy co to vlastně láska je a co znamená milovat se.

arrow
profile_image
Stafulka
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No ten nájem,jde o to,že tady mám spolubydlící,tudíž mi tím bude argumentovat,že mi víceméně nájem platí,ale bez nich bych to nezvládala.Musela bych nechat školy,takže tady mám spolubydlící. Ale ty si právě také ztěžují,že ony platí on ne,že ony si nakoupí a on jim to sní,že se dělíme o nákupy a on to nedělá...je to složitý.... vyhovět všem...

Cituji Stafulka: že ony si nakoupí a on jim to sní,že se dělíme o nákupy a on to nedělá

No to jsem se tě chtěla zeptat. Takže ani na jídlo nikdy nepřispěje? No tak to bych ho fakt hnala. To vypadá, že si našel dva zdroje a to své rodiče a tebe. A pracuje vůbec? Jestli jo, tak se vsadím, že stejně dostává peníze i od rodičů.

arrow
profile_image
Stafulka
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

timmanis
víš o čem mluvíš, já ten strach mám taky,velikej
lollo
No občas,a to vážně občas! nakoupí něco že třeba udělá oběd, ale ne tak jak by měl, moje mamina se třeba rozčiluje,občas mi něco nakoupí,maso sýry,abych se třeba měla líp,a on to sní,tak jí to štve. Do práce nechodí,pracovat nechce a nemusí.

Cituji Stafulka: timmanis
kdybychom se dnes rozešli,nejvíc by mě mrzelo,že už se k němu nikdy nepřitulím, že už nikdy nepojedem na žádnej výlet,kdy on surfuje a učí to i mě, protože to je to,co nás oba baví.... že už nikdy společně nepůjdem na houby...a nepojedem na chatu.... tohle všechno,by mi moc chybělo.... a co radíš

to všechno, co jsi vypsala, zní jako když ti budou chybět společné akce, ale ne on. Holka na houby můžeš i s jiným, nenech už ssebou vláčet.

Stafulka
Já mám z tvého popisu pocit, že tě opravdu hodně využívá. Doma si asi nedovolí nechávat špinavé prádlo kde se mu za chce a u tebe má full servis a ještě k tomu zdarma. Pokud vyděláváš 7000 tak opravdu na svých výdajích druhou osobu poznáš. Zkus si s ním promluvit a pokud vyletí jak čert, který ti bude pořád dokolečka předhazovat drahou dovolenou, tak to asi nemá cenu. Nejsi pro něho rovnocennou partnerkou a tyto typy lidí se nemění. Možná se budeš chvilku trápit, ale nakonec se ti uleví. Určitě si tě nezaslouží!!

arrow
profile_image
monique1
od 5. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Stafulka!
Peniaze sú veľkým zabijakom a nie len lásky...ste veľmi odlišní v jednej z dôležitých oblastiach života.Ty si samostatná, dokážeš zázraky s tým maličkým príjmom, /dokázal by on to, čo ty, s takýmto príjmom? Škola, celý chod domácnosti + drobnosti pre seba, aby si sa mu stále páčila./ On je naopak veľké dieťa, žije si život, aký sa mu páči...taký bohémsky, ale už sa začína nudiť.Myslím, že ty nevieš, čo je to nuda... Vzťah k peniazom je vo vzájomnom živote veľmi dôležitý.
Ako som písala, je to dieťa, potrebuje dozrieť, lenže za aký čas?U neho to vyzerá na veľmi dlho a nakoniec si môžno aj tak neuvedomí, že život dokáže byť tak zábavný, keď otvorí srdce tomu, koho miluje a prestane byť nezištné. A čas sú peniaze...tvoje peniaze, tvoje JA, tvoje srdce...
Radiť sa nedá, lebo tvoje srdce je naozaj veľmi ušľachtilé a milujúce...
Mne pri rozhodovaní vždy pmôže, keď si daného človeka dokážem predstaviť s ukričaným dieťaťom v náručí a snahou utíšiť ho...mal by on vôbec aspoň tú snahu?
A ešte máte nejaký spoločný sen, cieľ..,po ktorom túžite obaja?Ak ano, tak sa treba chytiť toho...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené