Dobrý den, rozhodla jsem se místo klasického denního krému používat přírodní bio opalovací krém s faktorem 45. Zajímalo by mě, jestli některá z vás používá opalovací krém denně a jaké to má výsledky - zda-li je pleť více kvalitní nebo je bez pigmentací, popřípadě jestli nemáte zanešené póry atd.? Trápí mě fleky po akné na bradě a sem tam se nějaký pupínek udělá, tak by mě zajímalo, jestli krém s faktorem může pomoci zmírnit pigmentaci a zvýšit obrannyschopnost pleti. Předem děkuji za všechny zkušenosti.

Jestli nechceš pleť zbytečně zatěžovat, používej raději na vlhký obličej pár kapek jojobového oleje, který má přírodní UV faktor.
Obranyschopnost pleti si akorát takovými prostředky s vysokým UV faktorem narušíš (zvlášť pokud jsou založeny na sloučeninách hliníku), obsahují většinou i další látky, které narušují přirozený ochranný film pokožky, což je vlastně jediná "imunita" kůže, kterou ovšem narušujeme všemožnými přípravky, takže se ji jednoduše a dobrovolně zbavujeme.

úryvek z jednoho článku:
"Pokud tedy máte pocit, že vás před rakovinou kůže způsobenou slunečním UV zářením ochrání opalovacím krém, jste na omylu. Silná vrstva sloučenin hliníku, kterou si v dobré víře nanesete na kůži, vyvolává stejný efekt jako samotné UV záření – vytváří volné kyslíkové radikály a tím poškozuje buňky."

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně se teda zdají opalovací krémy hodně hutné. Pokud je to přímo denní pleťový krém s SPF tak ano, ten používám, měla jsem Avéne, Clinique, RoC, a pleť mi nijak nezhoršovaly, naopak se mi zdá hezčí, ale klasické opalováky (mám třeba Biodermu nebo Garnier SPF 50) bych denně určitě nepoužívala.

arrow
profile_image
dasha6
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Sáňa: přírodní bio opalovací krém s faktorem 45

Mohla bys prosím napsat odkaz?

Reaguji na simuška: právě nevím, jestli je tam vyloženě hliník, vložím odkaz, kde by mělo být napsané složení, jinak s tím jojobovým olejem jsem překvapená, obsahuje ještě některý olej přírodní UV filtry?

Reaguji na dasha6: http://www.biooo.cz/krem-ochranny-spf-50-baby-eco- cosmetics--p-4367.html
tady je odkaz, akorát není na stránkách vyfocený

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji simuška: Obranyschopnost pleti si akorát takovými prostředky s vysokým UV faktorem narušíš (zvlášť pokud jsou založeny na sloučeninách hliníku), obsahují většinou i další látky, které narušují přirozený ochranný film pokožky, což je vlastně jediná "imunita" kůže, kterou ovšem narušujeme všemožnými přípravky, takže se ji jednoduše a dobrovolně zbavujeme.

Musím přes léto používat nejvyšší faktor, mám sklon k pigmentovým skvrnám. Pokud bych ho nepoužívala, byla bych jako dalmatin. Jak se tedy chránit? Oleje, o kterých píšeš asi neobsahují tak vysoký UV filtr, nebo ano? Potřebuji "bariéru", přes kterou neprojdou sluneční paprsky...
Minulé léto jsem používala fluid od LRP Anthelios SPF 50 a skvrny se nezhoršily. Pokud by existoval nějaký "přírodní" prostředek s tak vysokým faktorem, který by mě ochránil, byla bych ráda, ale po pravdě, moc tomu nevěřím.

ten přírodní co jsem si koupila si myslím je kvalitní, ale je opravdu dost hutný a jsem po něm taková bílá, jak zanechává na pleti povlak. kupodivu mě nijak nedráždí, ale asi opravdu přejdu na ten jojobový olej. paradox je, že kožní mi ihned doporučila mazat se opalovákem s faktorem 50

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám strach, že z oleje budu mastná, ale třeba se pletu. Mám smíšenou pleť.

arrow
profile_image
dasha6
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sáňa:
Děkuju moc, do budoucna o něm budu uvažovat
Jak je tam napsané to složení, tak by tam hliník být neměl, žádné aluminium nevidím

Cituji dasha6: Jak je tam napsané to složení, tak by tam hliník být neměl, žádné aluminium nevidím

ty filtry by měly být minerální, dnes jsem si ho poprvé dala na pleť a vše v pořádku

Cituji katula: Mám strach, že z oleje budu mastná,

dřív jsem jojobový olej měla a spíše mě vysušil (mám suchou pleť). jinak souhlasím, že ten UV filtr nebude v oleji asi moc vysoký, tipla bych že to bude odpovídat spf 10 asi tak jako minerální make upy.

arrow
profile_image
Love.Heels
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji simuška: Jestli nechceš pleť zbytečně zatěžovat, používej raději na vlhký obličej pár kapek jojobového oleje, který má přírodní UV faktor.

Ten má faktor asi 4, takže prakticky žádný.

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sáňa: Díky. Hm...10, je velmi málo, ale pro mě v létě i 25 nebo 30.

Cituji katula: Díky, 10, je velmi málo, ale pro mě v létě i 25 nebo 30.

pro mě je to také málo, proto jsem zakoupila faktor 45. mám bledou citlivou pleť a ihned se spálím.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené