arrow
profile_image
Freebow
od 17. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jestli někdo praktikujete pozitivní myšlení podle knížky Tajemství? Jak se Vám daří? Já osobně sem stále ve stádiu pokusu, ale musím říct, že od té doby, co se pokouším myslet pozitivně a být za vše předem vděčná všechno vychází tak nějak lépe

Né podle této knihy, ale podle třeba, myšlením k bohatství (Napoleon Hill) Síla positivního myšlení (Vincent Norman Peale), moc podvědomí (Murfy) Nejbohatší muž v Babyloně apod. Principy to jsou stejné jenom popsány různými autory v různých dobách. někdo té síle říká bůh, někdo síla vesmíru apod. Funguje to lidem co tomu věří a podloží to nějakou vhodnou aktivitou. Já se tím řídím. Samozřejmě nejsem žádný odborník a je to dlouhá cesta změnit myšlení, ale výsledky to určitě má, oproti tomu, když člověk pořád jenom přemýšlí nad tím, co se zase pokazí, co se špatného stane, že nic nejde podle plánu apod (negativita) Když si u většiny věcí představuji jak chci, aby dopadly nebo jak by se měly stát, tak se to většinou stane i když je to třeba i negativní. Prostě co si představuješ dnes, se ti stane zítra. Kdo sází vítr, sklidí bouři. apod. pokud jsi četla třeba bibli tak většina těch principů co se píše v ostatních knihách tam dávno je. Jako kdo uvěří, ten uvidí, kdo klepe bude mu otevřeno, co zaseješ to sklidíš, nic není nemožné tomu kdo uvěří, pokud něco chceš stačí poprosit apod.

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neřekla bych, že přímo podle té knížky, ale můžu 100% potvrdit, že pozitivní myšlení je perfektní věc. Vychází i neuvěřitelné věci, jsem mnohem šťastnější a cítím se líp.

arrow
profile_image
Freebow
od 17. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky věřím, že to funguje. Ale už se mi i stalo, že jsem myslela hodně negativně, představovala jsem si situaci přesně tak, jak sem doufala, že nedopadne, ale dopadla přesně podle mých představ...jak to děláte s negativníma myšlenkama? já si je zakazuju, protože už se jich bojím, ale ne vždycky to jde nezbývá než věřit, že pozitivní myšlenka má mnohem větší sílu než ta negativní

arrow
profile_image
pismenkoN
od 21. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky nemůžu říct, že se řídím podle Tajemství. To, že život je obrazem našich myšlenek, že když prosíme, tak dostaneme je myslím základ většiny náboženství ( či "návodů" k životu). Ale z knihy Tajemství jsem to nejlépe pochopila.
Teď víc přemýšlím nad tím, co dělám a jak to dělám. Cítím se vyrovnanější, šťastnější a spokojenější.

arrow
profile_image
Heja
od 5. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky bych to chtěla zkusit. Já mám zase v hlavě zasazenou myšlenku, že když se nepřipravím na to, že něco dopadne špatně, stane se to a já na to připravená nebudu. Takže vždycky raději počítám s tím nejhorším možným řešením a když se stane to dobré, tak OK. Tohle je způsob, který popisuje Carnegie. Když máte z něčeho strach, představte si nejhorší možný scénář a co z toho pro vás plyne. Pak už můžete situaci jenom vylepšit tím, že se zasadíte o to, aby nenastal ten nejhorší scénář (se kterým už ale stejně počítáte)

Co si myslíte o tomhle? Mě to totiž příjde jako úplný protiklad k pozitivnímu myšlení, ale u mě docela zabírá.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

podle hodně knih, nejen podle The Secret.

Náš život je zrcadlení našich myšlenek - tím je řečeno snad vše

Další takový povrchní důvod je, že když si pořád positivní a usměvavá, tak tím na....š strašně moc lidí většina lidí nemá ráda věčně se usmívající a positivní lidi. Koho zajímá tato problematika tak doporučuji poslechnout mluvené slovo Nejneobyčejnější tajemství to je defakto první nahrávka na téma osobního rozvoje vydaná už na gramofonové desce.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji standysman: poslechnout mluvené slovo Nejneobyčejnější tajemství to je defakto první nahrávka na téma osobního rozvoje vydaná už na gramofonové desce.

akorát čtu přepis v knížce už poněkolikáté. A když si uvědomím, že je to z roku 1960, o to víc mě to fascinuje.

Cituji Heja: Co si myslíte o tomhle? Mě to totiž příjde jako úplný protiklad k pozitivnímu myšlení, ale u mě docela zabírá.

Protiklad to není, spíše vhodné pro realisty. Dobrá je kombinace obojího. Je dobré znát nejhorší scénář, abys pak nebyla překvapená nebo nějak na prášky, kdyby se to stalo a myslet positivně jak by pro tebe bylo nejlepší, aby to dopadlo. není nic špatného na tom se předem připravit na nejhorší, je to dost prozíravé a pak tě nic nemůže rozházet.

Cituji bedrunela: akorát čtu přepis v knížce už poněkolikáté. A když si uvědomím, že je to z roku 1960, o to víc mě to fascinuje.

Poslech je lepší, emoce a atmosféru ti kniha nedá. Vždycky když to poslouchám nebo i jiné nahrávky tak mi jde mráz po zádech a to jsem zvyklej na ledacos. A je spousta knih už od babylonu, která toto popisuje. Třeba nejbohatší muž v babyloně, je opravdový přepis nějakých papirusů.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na bejbee: a prosím tě jak jsi docílila pozitivního myšlení?
mě to nejde a nejde..pořád musím myslet na svoje starosti

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Heja: Dělám to obdobně. Když mám z něčeho strach - např. teď ze státnic, tak si představím, co by se stalo, kdyby to nevyšlo a vždycky si řeknu, že všechno zlé je pro něco dobré. A tím jak dopředu přijmu všechny varianty, které mohou nastat, cítím se líp. A plus k tomu i pozitivně myslím - například si představuju, jak se mi po státnicích oddychne, jak budu zase šťastná a spokojená a hlavně hrdá sama na sebe.

arrow
profile_image
Heja
od 5. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mitternacht:
Já mám taky před státnicema, takže právě proto v tomhle období o takových věcech hodně přemýšlím. Zrovna v tomto v případě absolutně nejsem schopná myslet pozitivně a jdou na mě úzkosti.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji standysman: Poslech je lepší, emoce a atmosféru ti kniha nedá. Vždycky když to poslouchám nebo i jiné nahrávky tak mi jde mráz po zádech a to jsem zvyklej na ledacos.

asi vím, která bije
já mám ráda jak poslech, tak knihy. Knihy mi dají více, ale poslech CDčka je prostě jinej, to nerozporuju a souhlasím.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené