Reaguji na bedrunela:
já to myslel tak, že jestli si jenom četla knize přepis tak ses ošidila o určitou část té informace a působení na tebe. Samozřejmě, že knihy jsou na něco lepší a na něco zase cdčka, naštěstí není většina knih v mluvené formě na cd, takže je to pohoda, člověk se nemusí složitě rozhodovat jestli číst nebo poslouchat.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na standysman:
Earla jsem slyšela i četla. Několikrát. Protože je to ta nejneobyčenější jednoduchá pravda.
A já vím, jak si to myslel, pochopila jsem tě
emoce jsou to, co tvoří náš život největší mírou.

arrow
profile_image
Starshine
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ano, je to moje životní filozofie...nejen tedy Tajemství, ale hlavně to, že když si něco představím a dám tomu odpovídající pocit štěstí a lásky, stane se to...případně když si řeknu, že něco je už potřeba vyřešit a že to nechávám vesmíru, vždy se to vyřeší téměř okamžitě...stejně tak drobné detaily, pomyslím a stanou se je to velmi příjemná změna oproti mému dřívějšímu pesimismu největší výzva je potvrdit si to na opravdu důležitých věcech, na což se právě zaměřuju

arrow
profile_image
Freebow
od 17. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na standysman: Tak jsem si to mluvené slovo slovo stáhla, děkuji

arrow
profile_image
Freebow
od 17. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mimochodem na tomto videu si slečna pozitivní myšlení doplňuje ještě kreativní tvorbou http://www.youtube.com/watch?v=yPKFcMgzoAc&feature =plcp&context=C4feccfbVDvjVQa1PpcFP6Lww44K3im6S9zM Nx8NJoQmq8YXPvRW4%3D

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky se snažim o pozitivní myšlení, ale ne vždy to jde. Zvlášť když má člověk zdravotní problémy a spoustu zlých vzpomínek Jsem spíš realista, taky si představuju ty nejhorší situace a pak se jim snažím předcházet..

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sandí: Upřímně, není to jednoduché. Opravdu kontroluju téměř všechno na co myslím a jakmile se mi začne rodit nějaká špatná myšlenka, zakážu si ji. Striktně, jasně. Mně hodně pomohlo najít si něco, na co se můžu každý den těšit, i kdyby to měla být jenom dobrá večeře, jakákoliv maličkost a z toho se radovat, ono se to postupně v hlavě tak ,,přecvakne" a začneš věci vidět jinak, když něco zkazíš, tak ti to tolik nevadí, protože se pořád máš na co těšit a vidíš všechno líp, já asi nejsem nejlepší osoba, co by ti to dokázala vysvětlit. Ale zkus začít až budeš mít dobrou náladu - zkus si ji udržet po celý den, nic tě nesmí rozhodit, když uvidíš, že to jde, budeš v to víc věřit. Určitě u mě nefunguje takové to: mám špatnou náladu - lusknu si a jsem hned šťastná. To ne, bohužel, proto jsem začala s dobrou a ,,jen" se ji snažím pořád držet.

arrow
profile_image
pedagogus
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji standysman: Poslech je lepší, emoce a atmosféru ti kniha nedá.

Pokud čtení knih neovlivňuje tvé emoce a atmosféru, tak to jsi politováníhodný.

Tak o pozitivní myšlení se taky snažim.Nějaký knížky o tom jsem četla a stále ráda čtu,když narazim na nějakou zajímavou.Tajemství jsem viděla zfilmované. Je to zvláštní,ale něco na tom bude.Je fakt, že když si od rána řikám samý pozitivní věci,snažim se nenervovat,usmívat se a "neremcat", tak ten den je nějak celkově lepší,lidi mi přijdou milejší atd. Ale ne vždy se mi to daří,ještě to chce cvik

Reaguji na Freebow: to je krásné to by se mi take líbilo, ale asi bych nevěděla co tam psát

Cituji pedagogus: Pokud čtení knih neovlivňuje tvé emoce a atmosféru, tak to jsi politováníhodný.

Očividně nechápeš mou myšlenku, srovnáváš dvě rozdílné věci. je to jako když čteš knihu o něčem a nebo jdeš na film do kina. Je to jiné, i když je to o tom samém. A v případě nejneobyčejnějšího tajemství vznikla nejdříve audio nahrávka (1960) a nedávno vyšla kniha, kde je přepis této nahrávky a nějaké věci k tomu. Je to to podobné jako by sis četla písemný záznam z hudebního koncertu. Kniha určitě působí na emoce, ale jenom tak jak si je sama představuješ, audio záznam je o něčem jiném a dokáže lépe vystihnout atmosféru daného originálního, původního momentu, než následný přepis toho samého, už jenom kvůli hlasu autora myšlenky, který pokud neznáš, si jenom domýšlíš, když si přečteš pouze knihu.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Všichni asi známe rčení, že šťastný člověk je ten, kdo ví, na co se v....t. Náročnější ale asi je, když se to má praktikovat v běžném životě, protože na některé věci se prostě úplně vyfláknout nejde, pokud se nechcete ze společnosti vyřadit úplně. Ale je dobré tyhle nedůležité "důležitosti" co nejvíc eliminovat. Např. se vykašlat na to, co si o mě lidi pomyslí, nestresovat se nad zbytnými věcmi, nebýt moc materialisticky zaměřený, nezávidět kdekomu kdeco... Prostě hodit za hlavu co nejvíc věcí, které jen zatěžují. Zdravá psychika je hodně důležitá pro zdravé tělo - špatné myšlenky, stresy, strachy přinášejí i špatné zdraví, prostě se někam v těle zavrtají a škodí. Takže umět si říct jako Scarlett O´Hara: "Na tohle dneska myslet nebudu, zítra je taky den." Pak si hodit nohy na stůl, pustit oblíbenou hudbu, zapálit svíčku, dát si víno... prostě co koho uvolní... Ono to nakonec všechno opravdu nějak dopadne.

arrow
profile_image
Kollyasek
od 9. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já pročítám teď různé tyto knížky, přijde mi, že třeba Jak si správně prát je v podstatě to samé, jako Tajemství, ale já se do toho neumím nějak dostat, nějak to v sobě zpracovat, některé věci z toho Tajemství mi přijdou trochu "ujeté", třeba, když chci partnera, tak se nesmím rozvalovat po celé posteli, ale spát pěkně na jedné straně.
A tuhle jsem si před spaním celý týden opakovala jednu věc, zformovala jsem si zcela konkrétní větu, ale nestalo se nic. Myslíte, že to "universum" je chytřejší než já a ví, že jsem si třeba přála hloupost, tak mi to schválně nesplnilo?

Cituji Kollyasek: Myslíte, že to "universum" je chytřejší než já a ví, že jsem si třeba přála hloupost, tak mi to schválně nesplnilo?

Myslím, že pokud na něčem moc lpíš, tak to jen tak nepřijde. A hlavně ne vše jde hned. Uč se od přání nejjednodušších věcí. Co přijít má, to stejně přijde. Začla jsem teď číst Jak si správně přát a zjišťuju, co sama mám ještě zlepšovat.

Cituji Kollyasek: třeba, když chci partnera, tak se nesmím rozvalovat po celé posteli, ale spát pěkně na jedné straně.

Toto je podle učení feng šuej. Četla jsem, že pokud si chceš přitáhnout partnera, tak bys naopak měla mít postel jen pro jednoho a tak. No, zase měň postel podle toho, jestli jsi zadaná nebo ne že. Takže jsem si z toho vzala jenom něco. Ložnice pěkně upravená, opravdu jen na spaní, příjemné barvy navozující lásku, růžový krystal ve tvaru srdce v okně, stejné povlečení, stejné stolky se stejnými lampičkami a dvě stejné svíčky. A spát jen na té své půlce. Kdo ví, třeba to pomohlo.
Hlavně nevěš hlavu, nic nejde hned, změna myšlení a chování trvá nějakou dobu a člověk se stále vyvíjí. I když třeba něčemu nerozumíš, tak to neřeš, čti dál, jednou tomu třeba porozumíš a teď zrovna není ta správná chvíle.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kollyasek: Já bych ti doporučila i knížku Moc. Není to tak konkrétní jako Tajemství, ale jde spíš o to jak změnit pohled na život a na svět a tím svůj život změnit tak, aby ti vycházelo vše..ne jen určitá přání. Podle mě fakt stojí za přečtení

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené