Holky, mám dotaz na ty, které takovou prác vykonávaly.. Hlásím se na práci archivářky a taky má na starost skartace.. Vím oboje co je, to jen na vysvětlení, ale vůbec nevím, jak ta práce může probíhat? Pracovala jsem v klasické administrativě, smlouvy, faktury, maily, atd.. ale nevím, jak archivace můžou probíhat..
Dělal někdo něco takového?

Děkuj.

arrow
profile_image
Dominika08
od 18. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Stačí požádat Google, on ti odpoví

"Archivář je pracovník archivu, který provádí výběr archiválií z dokumentů pocházejících od jejich původců (v rámci tzv. předarchivní péče) nebo z dokumentů nabídnutých archivu a zajišťuje jejich evidenci, uložení, ochranu a zpřístupnění veřejnosti. Dokumenty, které archivář vybere a určí k uložení do archivu, se nazývají archiválie. Jednotlivé soubory archiválií, které vznikly z činnosti jednoho subjektu (fyzické nebo právnické osoby), se nazývají archivní fondy. Jinými soubory archiválií jsou archivní sbírky složené z archiválií navzájem propojených jedním nebo několika společnými znaky. Obor, který se zabývá prací archivářů a archivy, se nazývá archivnictví. Vedle archivnictví archivář obvykle ovládá dějiny práva, dějiny správy, pomocné vědy historické a starší vývojové stupně jazyků".

Byla jsem jako asistentka vedení na školení - archivářství - a v předcházejícím odstavci je to, o co na této pozici jde, pěkně shrnuté.

arrow
profile_image
Tessie
od 3. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lasislava: ahoj, a kde jsi se hlásila?Myslím třeba na úřadě nebo kde? To by se mi také líbilo

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já dělala kdysi u nás v práci archiv a skartaci /mimo jiné tedy/. Popravdě mě to dost prudilo. Prostě každý spis má nějakou skartační lhůtu a znak. Na konci roku se vždy spisy vyndaly ze šanonu, přebalily do takových speciálních archivačních krabic, popsaly se, uvedl se ten znak, lhůta a v jakém roce mají být skartovány. Pak jsme tam měli jednu velkou místnost - archiv a tam se ty spisy ukládaly. Chce to mít fakt pečlivě uspořádané, aby ses v tom potom vyznala. Vždy jednou za rok byla skartace. Musel se udělat seznam všech písemností, co se mají skartovat a fyzicky se musely dohledat. Potom se psala žádost o provedení skartace, tuším že to je na nějaký "nadřízený archiv", u nás to byly Litoměřice a to jsem z krajského města. někdy přijela komise a udělala kontrolu, pak dali souhlas se skartací a mohlo se to fyzicky skartovat. měli jsme vybranou firmu a tam se to pak všechno odvezlo, vždy musel být někdo přítomen. Já vždycky byla ráda, že to je za mnou, opravdu, když jsem to převzala, tak v tom byl hrozný nepořádek, špatně a nekompletně popsané, br.

arrow
profile_image
kilken
od 7. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Aileenka: Ahoj, já dělala kdysi u nás v práci archiv a skartaci /mimo jiné tedy/. Popravdě mě to dost prudilo. Prostě každý spis má nějakou skartační lhůtu a znak. Na konci roku se vždy spisy vyndaly ze šanonu, přebalily do takových speciálních archivačních krabic, popsaly se, uvedl se ten znak, lhůta a v jakém roce mají být skartovány. Pak jsme tam měli jednu velkou místnost - archiv a tam se ty spisy ukládaly.


podobně to funguje i u nás ve firmě, ještě spisy které nejsou aktuálně ke skartaci, archivář podle potřeby vytahuje z archivu a vyhledává určitě spisy, je to taková hrabačka v papírech a u nás tedy i fyzicky náročná.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené